Виклики для Хмельницької облради

Пересідання Михайла Загородного з хиткого губернаторського крісла на посаду голови Хмельницької обласної ради з можливим пятирічним імунітетом поки не дозволяє повною мірою відчути “теплу ванну”. Зайшовши у велику політику нехай і регіонального масштабу, він не виробив системи громовідводів, як це було, до прикладу, за губернаторства Василя Ядухи. Тому час від часу чути спалахи канонад, які опосередковано бють по рейтингу і авторитету новообраного голови облради.

Фото Віталія Тараненка

Фото Віталія Тараненка

Карма заступників

Будучи головою облдержадміністрації, Михайло Загородний чекав п’ять місяців, щоб йому узгодили призначення першого заступника. Залізною відговоркою про затяжне вирішення кадрових питань він називав гальмування з боку Кабінету міністрів України. Мовляв, із Порошенком усе швидко втрясли, а Яценюк чомусь затягує з підтвердженням.

Якщо довгостраждального першого зама вдалося вибити, то посада заступника голови-керівника апарату Хмельницької ОДА майже рік залишається вакантною. Щоправда, кадрове горнило пройшло кілька претендентів, але до схвалення їх кандидатур не вистачило політичної волі.

Тенденція непризначень перекинулася на Хмельницьку облраду. Минуло більше місяця, а голова ради не може визначитися із двома заступниками та подати їх на затвердження депутатами. Причина елементарна — попит перевищує пропозицію. Адже треба врахувати важливий факт: Загородного обрали головою ради завдяки 73 голосам депутатів. Не голосувала лише фракція ВО “Свобода”. Таким чином бажаючих сісти в оплачувані крісла предостатньо.

У кулуарах навіть називалися прізвища ймовірних кандидатів на заступників. Це — голова фракції ВО “Батьківщина”, учасник АТО Валерій Лесков, керівник фракції Об’єднання “Самопоміч”, директор обласної філармонії Олександр Драган, голова фракції партії “За конкретні справи” Неоніла Андрійчук. Наші джерела стверджують, що запекла боротьба точиться за посаду першого заступника, яку не можуть поділити між “батьківщинівцем” і “герегівкою”.

Загородний спробував обійти цей політичний тераріум, запропонувавши обранцям на позачерговій сесії 22 грудня визначитися з посадою простого заступника голови ради. Такий поворот обурив фракцію ВО “Батьківщина”, яка вустами Лескова добилася включення до порядку денного питання обрання першого заступника.

Розіграний шантаж не спрацював. Голова ради взяв перерву, щоб порадитися з фракцією БПП “Солідарність”, як діяти далі, а потім виступив з ініціативою зняти з розгляду сесії обидва кадрові питання.

“На позачергову сесію не планувалося виносити питання першого заступника, оскільки я не був готовий внести до залу кандидатуру на цю посаду. На сьогодні також не маю узгодженої кандидатури. Тому прошу зняти питання про обрання заступників голови ради”, — заявив він.

Час покаже чи виграє від цього відтермінування голова облради. Адже у нього були попередні домовленості з лідером “Самопомочі” Драганом щодо висунення останнього на посаду заступника голови ради. Це питання заздалегідь було внесене до порядку денного позачергової сесії і пройшло всі постійні комісії ради.

zast

Тролять по-конкретному

Найбільше, кого розізлив стан справ у середовищі новообраної Хмельницької облради, виявилася фракція “За конкретні справи”. У неї, здається, наступило прозріння: найбільшу фракцію використовує “демократична коаліція” ради, а вони з цього не мають жодних дивідендів. Та й “батько” партії “За конкретні справи” Олександр Герега, викидаючи шалені гроші на вибори, мав на меті побудувати новий політичний “Епіцентр”, довкола якого б генерувалися процеси області. На роль цапа-відбувайла він ніяк не підписувався.

Тому-то “законкретники” визначили два слабких місця керівництва області, нанісши “точкові удари”. На хоругви повісили просування ідеї нової аграрної доктрини та збереження мережі сільських шкіл.

zapyt

За аграрною доктриною стоїть лобіювання бізнесових інтересів нового гравця с/г ринку Хмельниччини — “Агрохолдингу 2012”. Це ще один проект нардепа Гереги, проти якого постали більшість аграріїв області. Програма максимум “Агрохолдингу 2012” полягає у перекроюванні земельною карти області і в найближчій перспективі зібрати до 200 тисяч гектарів сільських паїв (таку цифру називають самі аграрії). Для цього використовуються всілякі форми фінансового заохочення власників сільськогосподарських земель.

Аби реалізувати поставлене завдання, підручні депутати Гереги змішали разом мухи і котлети.

“Підтримуючи антикорупційний форум Міхеїла Саакашвілі, ми вважаємо за необхідне перш за все подолати та профілактувати корупцію у сфері використання природних ресурсів”, — видав з парламентських стін народний депутат Андрій Шинькович.

Закрутити освітянську тему “законкретникам” допомогла сама влада. Мова йде про ліквідацію Заліської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернат (Кам’янець-Подільський район), питання якої було винесено на сесію облради. Річ утім, що профільні департаменти облдержадміністрації в унісон наполягають забити дошками цей заклад (бо немає достатньо учнів), а працівників відправити в центри зайнятості. Натомість не чути зустрічних пропозицій щодо подальшого використання майна комунальної власності.

Проте тут як тут спохватилися “герегівці”, оприлюднивши реальну вартість майна. За словами депутата Миколи Харкавого, залишкова вартість будівель школи-інтернату становить 1,7 млн. грн., а землі (14 га) — 2,9 млн. грн.

Ба більше — з подачі політика Шиньковича освітянське питання довели до абсурду. Він вимагає у Міністра освіти і науки та голови Хмельницької облради зупинити закриття шкіл і запровадити п’ятирічний мораторій на будь-які спроби повісити замок на навчальні заклади Хмельниччини. Чому застосовується вибірковість території (адже проблема носить загальнодержавний характер), не важко здогадатися.

… У 2016 рік Михайло Загородний входить з низкою викликів, які доведеться вирулювати на січневій або лютневій сесіях. Все залежатиме, наскільки він особисто готовий брати на себе удар і не йти на повідку інших.

Віталій Тараненко.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Віталій Тараненко

Віталій Тараненко

Журналіст сайту "Незалежний громадський портал".

Коментарів: 7

  1. Нічого не добавиш! Цікаво як ЗЖагородній розрулить ситуацію, а вона досить цікава!

  2. чому не пишемо про пожежу у кардіодинпансері.знову будуть брехати.

  3. Давай про Семчишина!!!

  4. Кланц і Флаксенберг разом с Цуглевічем прикривають пожежу у кардіодиспансері.Керують нами і далі.Слава Украіні.

  5. Напишіть про Лукомську,яка вже не знае як лизати і де лизати,добре,що зоріентувалась кому!,

  6. Вам нужна эта?до поры,до времени работает,в конце концов прийдет же нормальный человек и разберется.Человеческое достоинство у нее отсутствует!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.