Депутати випустили пар, але так і не знають, що робити зі школою-інтернатом на Кам’янеччині

Профільний департамент та керівництво Хмельницької облради в черговий раз наполегливо рекомендують депутатам ради ліквідувати Заліську спеціальну загальноосвітню школу-інтернат (Кам’янець-Подільський район).

Про це говорилося на засіданні постійної комісії з питань бюджету у середу.

За словами керівника обласного департаменту освіти і науки Олега Фасолі, на 1 вересня 2015 року спецзаклад відвідувало 22 дитини з вадами, що вдвічі менше міністерських нормативів. Чиновники запропонували батькам школярів віддати їх в аналогічні заклади з кращими умовами навчання. Наразі у школі-інтернаті відсутній учнівський контингент, а бюджетне фінансування витрачається винятково на утримання 11 осіб персоналу.

Фасоля зауважив, що до нього звернулася Гуменецька об’єднана сільська територіальна громада, котра виявила бажання використовувати майновий комплекс цього закладу під облашування терцентру для літніх людей.

Екс-голова обради і депутат-“свободівець” Іван Гончар підтвердив, що наразі гроші з обласного бюджету на утримання Заліської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернат практично викидаються на вітер (щорічна потреба у коштах становить 3 млн. грн – НГП).

Голова бюджетної комісії, депутат від БПП “Солідарність” Іван Гладуняк заявив, що огульно віддавати майно інтернату сільській тергромаді не можна. Виявляється, що останні десять років обласний бюджет вклав у розвиток спецшколи майже 8 млн. грн. Зараз там є всі необхідні комунікації.

Крім того, у власності закладу знаходиться 14 га ріллі, на яку, за словами Гладуняка, можуть покласти око.

В цілому бюджетна комісія не заперечувала щодо ліквідації Заліського інтернату, однак висвловила застереження щодо подальшого викорастання комунального майна.

Як писав НГП, 20 серпня цього року на сесію облради виносилося питання про ліквідацію Заліської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернат. Тоді планувалося заклад безоплатно передати із спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Хмельницької області у спільну власність територіальних громад сіл, селища Кам’янець-Подільського району за умови використання його для створення оздоровчого закладу.

У підсумку не знайшлося необхдіних голосів депутатів.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.