В рамках декомунізації у Кам’янці-Подільському не перейменовано жодної вулиці

У Кам’янці-Подільському в рамках виконання Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону  пропаганди їхньої символіки» не перейменовано жодної вулиці.

Про це йдеться у відповіді Кам’янець-Подільської міської ради на інформаційний запит НГП.

Реєстр вулиць, що підлягають перейменуванню було затверджено рішенням сесії Кам’янець-Подільської міської ради ще 21 квітня цього року. Пропонувалося перейменувати 15 вулиць:Вутіша, Жукова, Затонського, Козицького, Криленка, Куйбишева, Пархоменка, Фабриціуса, Фрунзе, Фурманова, Ценського, Чапаєва , Червоноармійська , Шмідта і Якіра та 9 провулків. Тоді ж топонімічній комісії доручили провести вивчення громадської думки мешканців відповідних вулиць та провулків стосовно їх перейменування.

З відповіді також випливає, що в ЗМІ було розміщено названий перелік вулиць для вивчення громадської думки та створення реєстру нових назв. Окрім того, розглянеться можливість повернення їхніх історичних назв.

Пропозицій від мешканців міста щодо зміни назв вулиць не надходило. З такою пропозицією звернулась лише міська рада ветеранів України щодо перейменування вулиці Фрунзе на князя Володимира та Затонського на Юрія Громового (кам’янчанин, який загинув під час війни в Афганістані).

Стосовно дати наступного засідання топонімічної комісії, то наразі вона не відома.

Нагадаємо, що у вересні цього року в коментарі «Незалежному громадському порталу» міський голова Кам’янця-Подільського Михайло Сімашкевич заявляв,що процес перейменування вулиць, в рамках декомунізації, в місті гальмується через пасивність самих містян.

«В Законі чітко вказано, що це має бути ініціатива громадськості, людей, які проживають на цій території. Звернення було тільки по вулиці Уральській (перейменувати на вулицю Небесної сотні, – авт.), і то від «Свободи». Багато хто питає навіщо це перейменовувати, скільки це буде коштувати, хоча для людей не потрібно для цього багато грошей. Ми в газетах про це написали, у фейсбуці написали ,щоб подавали пропозиції , щодо перейменування вулиць, але немає такої активності у нас в людей», – стверджував мер Кам’янця.

До слова, у Хмельницькому до 16 лютого мають декомунізувати 40 вулиць.Також у міській раді вважають доцільним винести на громадське обговорення пропозиції щодо перейменування приблизно такої ж кількості вулиць, провулків та проїздівміста, котрі прямо не підлягають перейменуванню, відповідно до декомунізаційного закону, однак уславлюють історичні події та діячів сусідньої держави-агресора.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 2

  1. У Хмельницькому попередня міська рада повністю провалила виконання Закону про декомунізацію. Ситуація така ж як і в Кам’янці-Подільському – не перейменовано жодної вулиці. Побачимо, як покаже себе нова хмельницька міська рада на чолі з новим міським головою.

  2. Жукова перейменувати на честь Лєсового- почесного Кам’янчанина.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.