У рамках виконання закону про декомунізацію, у Хмельницькому потрібно перейменувати ще близько 40 вулиць, провулків та проїздів. Відповідно до закону, процес перейменування вулиць у місті необхідно завершити до 21 лютого 2016 року.
Про це у відповідь на інформаційний запит НГП повідомляє Хмельницька міська рада.
Зокрема, це – провулок Атерлея, вулиці Бегми, Боженка, Будьонного, Васяніна, Воровського, Галана, вулицю та провулок Городовікова, вулицю та проїзд Дубініна, провулок Жовтневий, вулицю та провулок Маршала Жукова, вулицю Колгоспну, вулицю та провулок Коротченка, вулиці Миколи Кузнєцова, Олексенка, Островського, Папаніна, Пархоменка, вулицю, провулок та проїзд Раскової, вулиці Ричка, Руднєва, Тухачевського, Уборевича, вулицю та провулок Чапаєва, вулицю та провулок Червонофлотський, вулицю Щербакова, вулицю та провулок Щорса, вулицю Якіра.
Найближче засідання топонімічної комісії відбудеться впродовж грудня, після затвердження її нового складу. Також у міській раді зазначили, що вважають доцільним винести на громадське обговорення пропозиції щодо перейменування приблизно такої ж кількості вулиць, провулків та проїздів міста, котрі прямо не підлягають перейменуванню відповідно до декомунізаційного закону, однак уславлюють історичні події та діячів сусідньої держави-агресора, названі на честь її міст тощо.
Впродовж 2015 року у Хмельницькому перейменувань на виконання закону не проводилось, проте у 2014 році змінили назви 16 вулиць, провулків та проїздів міста, назви яких містили у собі символіку комуністичного тоталітарного режиму або були названі на честь його діячів.
Так, вулицю Червоноармійську було перейменовано у Європейську.
Також перейменовано: вулицю, провулок та проїзд Гайдара на вулицю, провулок та проїзд Якова Гальчевського; вулицю, провулок та проїзд Димитрова на вулицю, провулок та проїзд Миколи Трублаїні; вулицю, провулок та проїзд Комунарів на вулицю, провулок та проїзд Героїв Крут; вулицю та провулок Примакова на вулицю та провулок Староміську (Староміський); вулицю та провулок Фурманова на вулицю та провулок Катерини Рубчакової; провулок Піонерський на провулок Малиновий; провулок Свердлова на провулок Калиновий.
Окрім того, в рамках виконання закону про декомунізацію демонтовано 8 меморіальних дошок.
Схожі матеріали:
- На Хмельниччині перейменували два природних заповідники, назви яких містили російську імперську символіку
- У Кам’янці-Подільському демонтували перший радянський пам’ятник, який був встановлений ще у 1922 році
- У громаді на Хмельниччині демонтували комуністичну символіку, але частково
- Симчишин вважає, що альтернативи декомунізації у топоніміці міста немає
- До кінця тижня Симчишин може декомунізувати 48 вулиць у Хмельницькому