Сьогодні на засіданні топонімічної комісії міської ради ухвалили 48 нових назв вулиць Хмельницького, стосовно яких до 21 лютого міський голова Олександр Симчишин має підписати розпорядження про їх перейменування у рамках декомунізації.
За місяць поки тривало громадське обговорення від населення надійшло близько 100 звернень. Деякі з них містили альтернативні пропозиції щодо нових назв; у 27 зверненнях мешканці просили перейменовувати тільки ті вулиці, що підпадають під дію закону про декомунізацію; у 22 зверненнях – вносили власні пропозиції щодо нових назв вулиць, які раніше були опубліковані на сайті міської ради.
Проте члени топонімічної комісії не охоче погодились на пропозиції. Так, Анатолій Савченко запропонував одразу проголосувати за наявний список, що був напрацьований на попередньому засіданні, оскільки, на його думку, в топонімічній комісії зібралось 22 фахівці, чия думка є вагомішою за звернення мешканців міста.
Також комісія не взяла до уваги пропозиції декількох колективних звернень, що були укладені на зборах мешканців цих вулиць. Наприклад, мешканці “комуністичної” вулиці Будьоного у мікрорайоні Лезневе просили назвати їх вулицю нейтральною назвою, однак топонімічна комісія наполягла на перейменуванні на честь Івана Веретка. За словами Світлани Кабачинської, зараз необхідно дати вулицям Хмельницького українського культурного забарвлення і колориту.
Натомість подібне звернення мешканців вулиці Д.Коротченка знайшло відгук у топонімічної комісії. Замість нової назви на честь Олени Теліги комісія погодилась на вулицю і провулок Миколи Амосова. Також мешканцям вулиці Раскової своїм зверненням вдалось переконати комісію дати їх вулиці нейтральну назву “Ранкова”.
На попередньому засіданні пропонували перейменувати цю вулицю, провулок і проїзд на честь Митрополита Шептицького. Сьогодні голова топонімічної комісії Михайло Кривак наголосив, що у Хмельницькому одна з вулиць все одно буде названа на честь цього релігійного діяча. Впродовж сьогоднішнього засідання запропонували перейменувати на честь Митрополита теперішню вулицю Щедріна.
Окремо перелік із 86 інших вулиць, провулків та проїздів Хмельницького, що пропонуються до перейменування, але не підпадають під дію закону про декомунізацію, будуть винесені на рішення депутатів міської ради. Остаточне рішення прийматимуть вони.
Схожі матеріали:
- На Хмельниччині перейменували два природних заповідники, назви яких містили російську імперську символіку
- У Кам’янці-Подільському демонтували перший радянський пам’ятник, який був встановлений ще у 1922 році
- У громаді на Хмельниччині демонтували комуністичну символіку, але частково
- Симчишин вважає, що альтернативи декомунізації у топоніміці міста немає
- В Ізяславі кошти виручені з продажу 3-тонного Леніна спрямували на підтримку сімей учасників АТО