До кінця тижня Симчишин може декомунізувати 48 вулиць у Хмельницькому

Сьогодні на засіданні топонімічної комісії міської ради ухвалили 48 нових назв вулиць Хмельницького, стосовно яких до 21 лютого міський голова Олександр Симчишин має підписати розпорядження про їх перейменування у рамках декомунізації.

За місяць поки тривало громадське обговорення від населення надійшло близько 100 звернень. Деякі з них містили альтернативні пропозиції щодо нових назв; у 27 зверненнях мешканці просили перейменовувати тільки ті вулиці, що підпадають під дію закону про декомунізацію; у 22 зверненнях – вносили власні пропозиції щодо нових назв вулиць, які раніше були опубліковані на сайті міської ради.

IMG_3364

IMG_3365

Проте члени топонімічної комісії не охоче погодились на пропозиції. Так, Анатолій Савченко запропонував одразу проголосувати за наявний список, що був напрацьований на попередньому засіданні, оскільки, на його думку, в топонімічній комісії зібралось 22 фахівці, чия думка є вагомішою за звернення мешканців міста.

Також комісія не взяла до уваги пропозиції декількох колективних звернень, що були укладені на зборах мешканців цих вулиць. Наприклад, мешканці “комуністичної” вулиці Будьоного у мікрорайоні Лезневе просили назвати їх вулицю нейтральною назвою, однак топонімічна комісія наполягла на перейменуванні на честь Івана Веретка. За словами Світлани Кабачинської, зараз необхідно дати вулицям Хмельницького українського культурного забарвлення і колориту.

Натомість подібне звернення мешканців вулиці Д.Коротченка знайшло відгук у топонімічної комісії. Замість нової назви на честь Олени Теліги комісія погодилась на вулицю і провулок Миколи Амосова. Також мешканцям вулиці Раскової своїм зверненням вдалось переконати комісію дати їх вулиці нейтральну назву “Ранкова”.

На попередньому засіданні пропонували перейменувати цю вулицю, провулок і проїзд на честь Митрополита Шептицького. Сьогодні голова топонімічної комісії Михайло Кривак наголосив, що у Хмельницькому одна з вулиць все одно буде названа на честь цього релігійного діяча. Впродовж сьогоднішнього засідання запропонували перейменувати на честь Митрополита теперішню вулицю Щедріна.

Окремо перелік із 86 інших вулиць, провулків та проїздів Хмельницького, що пропонуються до перейменування, але не підпадають під дію закону про декомунізацію, будуть винесені на рішення депутатів міської ради. Остаточне рішення прийматимуть вони.

Теги: 
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 25

 1. Бендеру не треба, з Коновальцем. Не дай Боже.

  • Підтримую, Не може одна з головних вулиць міста бути перейменована у вулицю С. Бандери. Я, звичайно, шаную його як героя України, але не настільки. Схаменіться і придумайте щось толковіше для вул. М. Рибалко.

  • зміниться влада, підуть на.уй рагулі галицькі та переїменують знову цю вулицю. не можна вулицю називати в честь грекокатолицького збоченця карлика стефка бандери

 2. Первым делом, что делают фашисты, пришедшие к власти – переименовывают улицы Советских Героев, Наших Героев, на своих недобитков. Они что, хотят чтобы улицы были оплёванными? Кто все это убирать будет?

  • Ваші герої зараз воюють проти нашої України. І ніяка ви не хмельничвнка, якщо ви за совок

   • Да все уже. Русским этот город никогда не станет. Пора собирать вещи и валить с этого города.

   • Кізяк

   • Проти України зараз воюють ті, хто продав її европейським п…сам (вибачте за погане слово, немає чим замінити). Продались сами, та продають і далі, продали нашу пам’ять. Привели ворогів до влади. Чому діти, та внуки тих, хто захищав нашу Країну повинні виїзджати? Бо продажні западенці вирішили за всю Країну? Нехай сами збирають свої манатки, та “Чемодан, вокзал – Гейропа”

   • Слухай кізяк Скоробагатий, ніякий ти не козак (про це свідчить і твоя фамілія, і твій менталітет). Не 3,14зди, вже набрид. До речі як не росіянин і той «Трезвый русский». Ти та такі як ти не розуміють, що доведуть до того, що знову вулиці будуть перейменовувати, а тікати прийдеться якраз вам (множина, а не повага).

 3. Улицу Васянина хотят переименовать на Свидзинского,а кто это за особа,что он сделал для нашего города.Что у нас нету своих героев,героев АТО? Или это комуто взбрело в голову с бухты барахты.

 4. Деньги которые уйдут на переименование это все с жителей города,так как проблемы возникнут с переоформлением документов. О нас думать никто нехочет и не будет.

  • Переоформлювати документи потрібно якщо продавати чи по-іншому якось змінювати власника. А це треба робити в будь-якому випадку. Не нагнітайте ситуацію. Все нормально. А декомунізувати (читай дерусифікувати) потрібно точно. А чужеродні шпіони і провокатори хай йдуть на … росію.

 5. херньою займається міська рада…. в той час коли люди думають чим заплатити за комунальні послуги та де взяти гроші на їжу—-перейменовувати вулиці та ставити стебло (без двох передніх букв) директором ( крала варення та інші продукти під час революції Гідності( є докази та свідчення Олени зі “Свободи” та Галини Гулко)…..дійсно знущання над громадою….

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.