Агрохолдинг Гереги не дотримується “перемир’я” з аграріями Хмельниччини і нарощує земельний банк

Сьогодні черговий раунд переговорів між фермерськими господарствами, великими агрокорпораціями Хмельницької області та представниками ТОВ “Агрохолдинг 2012″ (контролюється нардепом Олександром Герегою – НГП) зірвався формальною неявкою останніх. Востанню хвилину гендиректор Василь Мороз, який мав на зустрічі роздавати гарантії про “ненапад” на інших аграріїв області, не прийшов.

За словами заступника голови облдержадміністрації з питань АПК Володимира Кальніченка, він одержав усні запевнення від ТОВ “Агрохолдинг 2012″ про призупинення активних агітаціних дій на селі щодо нарощування земельного банку.

“Були домовленості, що вони працюють з тими людьми, котрі самостійно виявили бажання переукласти договори оренди з новим орендарем. Окремо погоджено, що ТОВ “Агрохолдинг 2012″ не втручається в орендні відносини між фермерськими господарствами та пайовиками”, – сказав високопосадовець.

Разом з тим, фермери підтверджують високу активність агрохолдингу Гереги у пошуках охочих пайовиків. Фермер Олександр Романюк (орендує 180 га у Ярмолинецькому району) привів казусний приклад, де ТОВ “Агрохолдинг 2012″ на території Стріховецької сільської ради Ярмолинецького району взяло в обробіток близько 80 га земель, на яких ростуть дерева.

“З них 22 гектара – це сливи. На решті гектарах також ростуть дерева”, – зазначив він.

За відомостями начальника Головного управління юстиції у Хмельницькій області Віктора Худняка, на 15 грудня ТОВ “Агрохолдинг 2012″ зареєструвало 187 договорів оренди с/г земель.

“У розрізі області – це невелика цифра. Однак, якщо прослідкувати за динамікою протягом останнього тижня, то вони не зупинилися і продовжують роботу з реєстрації нових договорів оренди”, – заявив він.

Фермер Романюк перевів укладені договори ТОВ “Агрохолдинг 2012″ у фінансові захоочення, які роздаються (за укладання договору оренди новостворений орендар готовий платити 5 тис. грн. за пай – НГП) – виходить, що с/г підприємство Гереги витратило майже 1 млн. грн. Ці кошти облікуються, як благодійна допомога і не оподатковуються.

На думку депутата Хмельницької обласної ради від БПП “Солідарність” Миколи Дячука, мету, яку переслідує Герега у секторі АПК області, не пов’язана з роботою на землі. Це стратегічний політичний крок напередодні парламенстських виборів.

Обурені аграрії Хмельниччини мають намір безпосередньо зустрітися з нардепом Олександром Герегою 22 грудня перед сесією обласної ради. Якщо ж контакт знову зірветься, обіцяють повернутися до більш жортских дій.

Довідка НГП. ТОВ “Агрохолдинг 2012″ створено 24 вересня 2015 року. Засновником і бенефеціаром є Ірина Лутковська з Городка Хмельницької області. Керівником зазначається Василь Мороз.

Пан Мороз раніше очолював хмельницькі ТОВ “Поділля хлібопродукт” і “Стіомі-Холдінг”, які належали колишньому депутату Хмельницької обласної ради Михайло Стадніку, який емігрував до Швейцарії.

На Хмельниччині ТОВ “Агрохолдинг 2012″ пов’язують з народним депутатом, співзасновникам партії “За конкретні справи” Олександром Герегою. Зокрема, його партійний сайт розмістив відеозвернення іншого народного депутата Андрія Шиньковича (входить до орбіти впливу Гереги), який зі стін Верховної Ради 8 грудня заявив, про запровадження нової аграрної доктрини на Хмельниччині. Фактично над впровадження доктрини працюватиме ТОВ “Агрохолдинг 2012″.

Більше про аграрний переділ на Хмельниччині читайте у статті “Агроінтеграція Гереги на Хмельниччині: чого боїться решта аграріїв?”

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 6

  1. Обурені аграрії Хмельниччини мають намір безпосередньо зустрітися з нардепом Олександром Герегою 22 грудня перед сесією обласної ради. Якщо ж контакт знову зірветься, обіцяють повернутися до більш жортских дій. Дорогие АГРАРИИ, а какое вообще Ваше дело до Гереги??? Вам кто-то мешает, или у Вас что-то забирают??? Дайте бедному селянину за пай больше чем дает Герега, и вопрос решён!!! Задавите его большей оплатой за землю. Шо за “жорстокі” дії??? Засуните свои голые сраки в крапиву??? Так могут заявлять “моськи”. Вы когда начинали свой бизнес, Вы у кого-то спрашивали??? Что за детский сад, вызывать на тёрки??? Вы сначала договорились бы между собой. А то один платит за пай 8 центн. а другой 13центн. НАУЧИТЕСЬ ДЕЛИТСЯ НАДПРИБУТКАМИ.

  2. А те що “ВІТАГРО” обробляє 65 тисяч га землі, і за пай жбурляє по 8 ц. зерна третього класу, то це нікому не цікаво ? То вгадайте хто колотить…

  3. Поки ви, придурки, корчували кущі, спалювали буряни , переорювали мурашники я НАКОПИЧУВАВ БАБЛО на контрабанді з китаю в епіцентрах. Зараз я продемпінгую, підмащу одиницям з сіл, а іншим пообіцяю дати якщо за моїх проголосують і стану ХАЗЯЇНОМ Хмельниччини. І насрати мені і на фермерів і на землю і на лохів що в тих селах живуть. Слава Герегам і нашим наймитам.

  4. Цирк від цих обдиральщиків селян порядком надоїв. Іншими словами ці ділки обурені тим, що хтось заважає їм далі грабити селян, бюджети сільрад та добивати дороги в селах!!!! То підніміть плату і ніхто від вас не піде. В ЧОМУ СПРАВА? Або платіть пристойну плату, або не робіть із селян дурнів. А влада, що виходить цим грабіжникам підіграє, це так захищаються інтереси громад?

  5. Я скажу так. Це добре що зявляються нові ігроки, які можуть трошки присадити цих магнатів, але вони повинні грати чесно. Але ми не повині дивитися як вони грають аукціон я там дам 5%, а я дам 10 %, ми всеодно виходимо пешками в цьому аукціоні, і нас купують. ми повині дивитися на сам перед що наші паї які ми колись захочем самі обробляти, щоб там після їхнього хозяйнування, було що обробляти. до чого я веду прийшов новий ігрок повинно бути в договорі вказано що я Орендодавець беру пай ( перед тим провести аналіз грунту ) і зобовязуюсь ( немає різниці чи пай в доброму стані чи в поганому ) після закінчення договору відати пай в належному стані. Тому що земля оці паї які в нас залишилися це єдине що ми маємо, і ми повинні керувати цими магнатами а не вони нами. А те що він думає що в нього є техніка є ангари, токи, він хазяїн села, тоді він глибоко помиляється наші паї це головне, без яких техніка і все інше не буде працювати.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.