У Хмельницькому стартувала енергоефективна реформа на 10 років

У Хмельницькому міський голова Олександр Симчишин обговорив з громадськістю свої перші кроки на шляху енергоефективної реформи міста. Круглий стіл організувала громадська організація “Хмельницький молодіжний клуб розвитку” в рамках проекту ЕСКОМ.

Впродовж обговорення з’ясувалось, що Хмельницький зробив перші кроки в напрямку енергоефективності та енергонезалежності лише впродовж останніх п’яти місяців. Під час передвиборчої кампанії партії, які змагались за депутатські крісла підписали меморандум про співпрацю. В міську раду пройшло три партії-підписанти. Саме на них сподівається міський голова у подальшому розвитку тих інновацій, що вже напрацьовані.

“Більшість в міській раді: ВО “Свобода”, ВО “Батьківщина” та об’єднання “Самопоміч”. Будемо розраховувати, що проекти рішень, які будуть стосуватись енергонезалежності мають проходити”, – зазначив Олександр Симчишин.

Також він наголосив, що питання енергонезалежності та енергоефективності в місті вже рушило з нульової точки, а зараз необхідно докласти зусиль, аби цей рух не зупинився. Зокрема, Симчишин заявив, що в бюджеті міста на 2016 рік будуть закладені кошти на енергозбереження.

Одною з умов підписання угоди мерів, була розробка та затвердження плану дій сталого енергетичного розвитку Хмельницького (ПДСЕР). Цей документ буде розглянутий та затверджений Європейським союзом.

Сьогодні ж цей план презентували вперше. Він передбачає скорочення викидів СО2 у Хмельницькому на 20% впродовж 10 років. Реалізація плану включає модернізацію багатьох галузей життєдіяльності міста. Зокрема громадського транспорту, утеплення житлових будівель, тепло- та водопостачання, водовідведення, загального озеленення та зовнішнього освітлення.

“ПДСЕР – це головний стратегічний документ, який показує яким чином сторони, які взяли на себе зобов’язання, проводитимуть заходи по скороченню викидів СО2. Тут прописані конкретні заходи, що сприятимуть зменшенню викидів, часові рамки та розподіл обов’язків. Також він містить конкретні пропозиції, що формують мету, доцільність, обґрунтування, відповідні розрахунки, показники енергоефективності і наслідки, до чого приведуть ті чи інші заходи. Ще прописані обсяги необхідних інвестицій та економічна ефективність конкретних пропозицій”, – зазначила завідувач відділу енергозбереження та інвестиційної політики Хмельницької міської ради Наталія Плеканець.

За її словами, забруднення повітря від приватного транспорту у 2008 році становило лише 18%, то за чотири роки цей показник піднявся до 36,6%. Серед всього іншого у ПДСЕР передбачена і модернізація громадського транспорту: від маленьких приватних маршруток сподіваються перейти до більших автобусів, що менше забруднюватимуть повітря. Також планується розвиток велосипедного руху.

Більш детальна презентація плану дій сталого енергетичного розвитку відбудеться незабаром.

Сьогодні ж на круглому столі підбили підсумок: міська рада і громадські організації продовжують працювати і розвиватимуть попередні напрацювання. За словами міського голови, енергонезалежність – один з найприорітетніших напрямків його роботи. Громадські організації планують проводити роз’яснювальну роботу з населенням, розповідатимуть про найпростіші способи енергозбереження в кожній оселі та багато інших заходів.

Loading...
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 3

  1. Почалося…. квадратні столи… консультації…. дебати, пресконференції….. прийде весна… побачим результати….

  2. а не буде результатів, не навчило перебування на посту першого заступника голови ОДА п. Сімчишина наш народ, тепер маєте те, що хотіли

    • Бачив цих активістів. Послухали лекцію, побачили кольорові книжочки, та прийшли “треба впроваджувати…”. Без вас знають, а практика, це дещо інше.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.