Громадськість вимагає від Хмельницької міськради онлайн трансляцій засідань та регулярної звітності

Громадська організація “Хмельницька ініціатива” вимагає від Хмельницької міської ради відкритості, гласності, підзвітності та доступності. В першу чергу, активісти вимагають публікувати депутатські звернення, запити та звіти на сайті міської ради.

Про це представники ГО “Хмельницька ініціатива” Андрій Попик та Олег Черненко говорили на сьогоднішній прес-конференції.

Окрім того, звітність фракцій, депутатів та міського голови теж має з’являтись на сайті міської ради регулярно. Одним з озвучених пунктів є визначення в регламенті порядку, строків звітування всіх перерахованих. Також активісти просять оприлюднити списки осіб, що є помічниками-консультантами депутатів.

Проте найголовнішим пунктом вимог є впровадження онлайн-трансляцій пленарних засідань міської ради, постійних комісій, виконавчого комітету міської ради з подальшим збереженням записів та вільним доступом до архіву на сайті міської ради.

Активісти зазначають, що реалізація цих вимог не є технічно складною. Навіть, якщо на це необхідні виділення коштів з бюджету, то слід зважати, що це буде одноразове вкладення, а в подальшому обладнання працюватиме довго.

Також активісти вимагають завчасно оприлюднювати проекти рішень міської ради та постійних комісій. Наприклад, зараз на сайті міської ради останній опублікований звіт про роботу постійних комісій міської ради датований другим півріччям 2014 року.

Крім цього, вчора, 26 листопада 2015 Верховна Рада України ухвалила Закон “Про внесення змін до статті 59 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”. Тепер рішення місцевих рад приймаються поіменним голосуванням (окрім випадків визначених законодавством).

Протоколи з поіменним голосуванням на комісіях, виконкомах та сесіях активісти також вимагають публікувати на сайті міської ради. Це передбачає новий закон.

Ще одним суттєвим пунктом вимог є запровадження заявочного, а не дозвільного принципу відвідуваності сесій, комісій та засідань виконкому. Активісти вважають: для того, щоб потрапити на ці заходи, громадянину достатньо повідомити апарат міської ради не пізніше, ніж два дні до засідання. Також має бути враховано те, що кількість охочих може бути завеликою і передбачений механізм дій в цьому випадку.

Також активісти хочуть долучитись до робочої групи з розробки нового регламенту Хмельницької міської ради.

Зараз активісти вважають, що без виконання цих вимог громада та міська рада не зможуть співпрацювати ефективно. Перелік цих вимог не є вичерпним, але є першочерговим.

Loading...
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.