Кам’янець-Подільський: кадри вирішують все?

Друга позачергова сесія Кам’янець-Подільсьскої міської ради тривала майже чотири з половиною години. Жваве обговорення та розмови на підвищених тонах викликали не зміни і доповнення до міського бюджету – це питання новообрані депутати проголосували взагалі без обговорення. «Каменем спотикання» стало формування постійних комісій.

Регламент міської ради

Першим питанням порядку денного було затвердження Регламенту Кам’янець-Подільської міської ради VII скликання. Фактично весь текст був запозичений з минулого скликання з незначними доповненнями.

Інноваційну пропозицію вніс на сесії депутат від ВО «Свобода» Михайло Посітко: пропонував внести в регламент пункт про обов’язкову трансляцію пленарних засідань в мережі Інтернет, а також зберігати усі відео в архіві. Проте нові депутати не підтримали таку ідею, і лише 14 голосів «за», 3 – «проти», 10 – «утримались». Вирішив виступити за прозорість міської ради і міський голова Михайло Сімашкевич. За його пропозицією в регламент внесли правку, що заступників міського голови, керуючого справами та членів виконкому обиратимуть відкритим голосуванням. Єдиним, за кого голосуватимуть таємно, залишився секретар міськради, хоча навколо його кандидатури було багато запитань в депутатів.

Щоб краще запам’ятати журналістів, депутати наполягли на необхідності акредитації при міськраді працівникам ЗМІ та, окрім редакційного посвідчення, на пленарних засіданнях, засіданнях постійних комісій та груп медійники повинні носити спеціальні бейджики із зазначенням назви ЗМІ та прізвища, ім’я та по батькові журналіста.

«Їм (депутатам, – авт.) просто не подобається, коли їх знімають на камеру, особливо в коридорах. А тепер, начебто, громадські активісти не зможуть проводити фото-відеозйомку, однак ця норма навряд приживеться, бо самі журналісти не захочуть носити ці бейджики», – коментує таку реформу один з депутатів.

Із пункту 1.9. Регламенту «На засіданнях сесії міської ради можуть бути присутніми голови обласних, міських осередків політичних партій, депутати рад вищих рівнів, помічники-консультанти депутатів міської ради та рад вищих рівнів, громадських організацій, керівники установ і організацій та громадяни при розгляді питань, що їх стосуються, також громадяни, які одержали запрошення Секретаріату ради за пропозиціями міського голови або депутатів», депутати від «Свободи» пропонували видалити виділений текст. Це, на їхню думку, дасть змогу громадянам безперешкодно відвідувати сесії міської ради.

Фото надане автором

Фото надане автором

«Виходить, що громадяни України можуть бути на сесії тільки у разі розгляду питань, що їх стосуються або по запрошенню», – апелювали свободівці.

«А якщо в залу прийде 200 чоловік, що тоді робити? Де їх розсадити?», – нервував мер Сімашкевич.

Депутати, мабуть, теж так подумали і не підтримали цю правку.

«Комісії розбрату»

Найбільше обговорення викликало формування постійних комісій. Те, що склад комісій, винесений на сесію міської ради не обговорювався з фракціями, було видно одразу. Багато депутатів навіть не розуміли, як попали в ту чи іншу комісію.

«Я писав заяву про включення мене в склад комісії з питань освіти, культури, туризму, молоді та спорту, а тепер опинився в комісії з питань промисловості, підприємництва, транспорту, зв’язку та сфери послуг, – дивувався «герегівець», тренер-викладач ДЮСШ № 2 Володимир Костинюк.

«Це, напевно, технічна помилка. Зараз будемо обговорювати», – розгублено перебирав папірці відповідальний за формування комісій Дмитро Васильянов.

Та найбільше сперечань викликали бюджетна та земельна комісії. Від БПП «Солідарність» з п’яти нових членів було по два кандидати, тоді, як ВО «Свобода» та ВО «Батьківщина» фактично «пролітали над Парижем».

«Ми зайняли друге місце на виборах. Народ дав нам мандат довіри, але до серйозних питань нас не допускають», – обурювались свободівці.

Як не намагався мер пояснити, що «усі комісії важливі», останні не здавались та вимагали включити їхніх представників у ці комісії.

«Під час засідання тимчасової робочої групи щодо формування комісій питання по персоналіях навіть не підіймалось. Ми затвердили лише кількісний склад комісій – по 5 депутатів у кожну з семи комісій. Звідки взялись ці прізвища, нікому не відомо», – сказав нам під час сесії один з депутатів.

Для того, щоб якось зрушити з «мертвої точки», за пропозицією міського голови, депутати спочатку проголосували за … призначення голів комісій.

Бюджетною комісію керуватиме Андрій Гамалій, екс-регіонал, депутат міської ради попереднього скликання, директор ТзОВ «БАРС». До слова, пан Гамалій міг взагалі не потрапити до нової ради, однак допомогли колеги по партії «Рідне місто»: четверо кандидатів відмовились від мандату, щоб пройшов Андрій Гамалій, за якого проголосувало всього 68 кам’янчан.

Земельну комісію очолив колишній голова фракції ПР в міськраді, а нині «відродженець» Валерій Слободян. Минулого скликання він також працював у цій комісії, однак тоді її очолював Микола Розбам.

Для того щоб обговорити спірні комісії, міський голова оголосив 15-хвилинну перерву, яка затягнулася на добру годину.

«Всім не вгодиш. Нормальні були списки, а тепер щось «колотять». Якщо вони («Свобода» та «Батьківщина», – авт.) так хочуть в бюджетну комісію, то хай приходять на засідання хоч усією фракцією», – сказав авторові один з переговорників. На запитання, чому відразу не домовились з усіма фракціями, відповів: «Думали, що і так проголосують».

Після перерви «Солідарність» таки не поступилася, і в комісію з питань землекористування, архітектури, будівництва та екології увійшли Валерій Слободян («Відродження»), Артем Дюднєв (БПП «Солідарність»), Андрій Мастикаш (БПП «Солідарність»), Микола Розбам (ВО «Батьківщина») та Дмитро Костюкович (ВО «Свобода»). «Посунувся» із земельної комісії син знаного в місті будівельника Андрій Конюшенко.

У комісії з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та інвестиційної діяльності працюватимуть Андрій Гамалій («Рідне місто»), Юрій Пливанюк («Народна партія»), Геннадій Бенкендорф (ВО «Свобода»), Світлана Старченко (БПП «Солідарність») та Андрій Конюшенко («За конкретні справи»).

Загалом в усі комісії внесено 11 змін.

Секретар міської ради

Практично до останніх днів на цю посаду претендував секретар міськради минулого скликання, а зараз «порошенківець» Анатолій Качуровський, однак в останній момент Михайло Сімашкевич вирішив замінити 70-річного секретаря на свого «зама» Дмитра Васильянова.

До останнього дня за це крісло боровся «свободівець» Михайло Посітко, який на виборах міського голови зайняв друге місце, однак консультації ні до чого не призвели. Підтримати «свободівця» погодились у ВО «Батьківщині», а стосовно інших партій результат був би не передбачуваний. До початку сесії достеменно не було відомо, чи висуватимуть на противагу Васильянова 30-річного націоналіста, однак після реєстрації депутатів стало очевидно, що голоси у Посітка навряд чи назбираються. Голови міського осередку «біло-сердешних» не було, депутат від «Свободи» Олена Мазій теж захворіла та не змогла прийти. Ймовірно, оцінивши, що навіть своїх голосів партії не додадуть, кандидатура Михайла Посітка так і не висувалась публічно, а шляхом таємного голосування Дмитра Васильянова з «тріском», але таки обрали секретарем Кам’янець-Подільсьскої міської ради VIIскликання: 21 депутат проголосував «за», троє виступило проти і ще 10 народних обранців утрималися.

Також вже видно деякі розбіжності у середині партій: Наталія Савчук, депутат міськради від «Радикальної партії Олега Ляшка», обрала собі місце не біля своїх колег з партії, а в іншому крилі сесійної зали. За час цієї сесії вона говорила з першим номером РПЛ Анатолієм Гуромою всього декілька разів. Також, за нашими даними, ще досі не ясно, чи увійде помічниця нардепа Володимира Мельниченка до складу фракції «Радикальної партії».

                                                                                     Дмитро Шеремета, НГП.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 5

  1. Приречене мiсто.

  2. Приречене місто на розвиток .Успіху.

  3. Савчучка-Макогонючка афиристка як мамуся!

  4. тільки Дружбу недали вкрасти як була юристом вміській раді

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.