Через ремонт східців хмельницького готелю “Жовтневий” в екс-нардепа “нарізалися” проблеми

Міське комунальне підприємство по утриманню нежитлових приміщень комунальної власності судиться з ПАТ “Проскурів” і ТОВ “Ресторан “Жовтневий” та хоче розірвати договір про спільне проведення робіт по реконструкції сходів до центрального входу будівлі на вул. Проскурівській, 44 (готель “Жовтневий”, Хмельницький).

Фасадний вигляд готелю "Жовтневий". По боках нього розміщений ресторан. Фото НГП

Фасадний вигляд готелю “Жовтневий”. По боках нього розміщений ресторан. Фото НГП

Про це свідчить постанова Рівненського апеляційного господарського суду від 10 листопада.

Суть спору полягає у тому, що комунальне підприємство вважає, що ПАТ “Проскурів” грубо порушило істотні умови договору, а саме – не виготовлено та не затверджено проектно-кошторисну документацію, яка є невід’ємним додатком до договору, та, відповідно до якої і мали б проводитись відповідні будівельні роботи з реконструкції об’єкта комунальної власності, що є предметом договору.

Сходи до ресторану "Жовтневий"

Сходи до ресторану “Жовтневий”. Фото НГП

Натомість, на думку ТОВ “Ресторан “Жовтневий”,  розірвання договору позбавляє можливості облаштування безпечного входу до ресторану на підставі вже розробленої ПАТ “Проскурів” документації та може потягнути за собою знесення вже існуючої законно побудованої конструкції.

Крім цього, у матеріалах справи є результати перевірок постійною комісією з питань приватизації та використання майна територіальної громади міста, яка обстежила земельну ділянку, що знаходиться на вул. Проскурівській, 44 (акт від 15.05.2015 р).

Зокрема, було виявлено, що в дворі будівлі на земельній ділянці відведеній в постійне користування ТОВ “Ресторан “Жовтневий” до першого поверху ресторану виконано одноповерхову прибудову; в дворі будівлі на земельній ділянці, яка є власністю та перебуває у користуванні територіальної громади міста до першого поверху ресторану прибудовано приміщення та критий майданчик площами (дані технічної інвентаризації Хмельницького БТІ 04.11.2004p.).

Прибудова схоавалася за туями. У народі це місцев називається "палубою". Фото НГП

Прибудова сховалася за туями. У народі це місце називається “палубою”. Фото НГП

Дані прибудови знаходяться на землях комунальної власності, в постійне користування чи в оренду для обслуговування прибудованих приміщень земельна ділянка станом на 15.05.2015 року не передавалась. Паспорт привязки тимчасової споруди для провадження підприємницької діяльності на літній майданчик у дворі будівлі та на окремо стоячі альтанки управлінням архітектури та містобудування не оформлялися.

Також в підвальних приміщеннях комунальної власності, які передані в оренду ПАТ “Проскурів”, орендарем проводяться ремонтні роботи без погодження їх переліку та обсягів з власником приміщення – не надана на погодження проектно-кошторисна документація, шляхом пробивання дверних прорізів в стінах та перегородках підвалу проведено часткове перепланування приміщень, яким не передбачено виконання окремого входу в електрощитові будівлі, а існуючий проектний вхід закритий надбудовами ПАТ “Проскурів”; проектно-кошторисна документація на спільне проведення робіт по реконструкції сходів до центрального входу будівлі на вул.Проскурівській, 44, яка мала бути погоджена відповідно до рішення виконавчого комітету від 26.09.2013 року №653 міським комунальним підприємством по утриманню нежитлових приміщень комунальної власності, на 15.05.2015 року не погоджувалась.

Більше того рішенням Хмельницької міської ради від 27.05.2015 року №54 скасовано рішення виконкому про надання дозволу на укладення договору про спільне проведення робіт на реконструкції сходів і доручено КП розірвати цей договір.

Разом з тим, Рівненський апеляційний господарський суд не знайшов істотних підстав для розірвання договору по реконструкції сходів. У свою чергу Феміда не вважає скасування рішення виконавчого комітету, яке слугувало підставою для укладення договору не являється автоматичною підставою його розірвання. Висновок суду базується на тому, що вступаючи у відносини з місцевою владою до прийняття органом рішення, особа перебувала з нею в площині публічно-правових відносин.

“Органи місцевого самоврядування не можуть скасовувати свої попередні рішення, вносити до них зміни, якщо відповідно до приписів цих рішень виникли правовідносини, пов’язані з реалізацією певних суб’єктивних прав та охоронюваних законом інтересів, і суб’єкти цих правовідносин заперечують проти їх зміни чи припинення. Це є “гарантією стабільності суспільних відносин” між органами місцевого самоврядування і громадянами, породжуючи у громадян впевненість у тому, що їхнє існуюче становище не буде погіршене прийняттям більш пізнього рішення”, – говориться у постанові.

За даними Єдиного державного реєстру, бенефіціаром ПАТ “Проскурів” зазначається Віктор Будзінський. На місцевих виборах-2015 він балотувався до Хмельницької обласної ради від Об’єднання “Самопоміч”.

За останніми даними Smida від 2012 р., Будзінський володіє 47,7% акцій підприємства. До цього 42,4% акцій були у «Lafiner Sop Trading” LTD (Кіпр).

Керівником ТОВ “Ресторан “Жовтневий” є Софія Гура.

В цілому, ПАТ “Проскурів” і ТОВ “Ресторан “Жовтневий” у Хмельницькоиму пов’язують з колишнім народним депутатом і головою наглядової ради “Проскурів” Іваном Рудиком. До речі, у приміщенні ресторану “Жовтневий” працює приватна броварня Рудика.

Loading...
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 4

  1. Це ж треба таку назву придумати…

  2. ДЕБІЛІЗМ В ЦІЙ ДЕРЖАВІ ПРОЦВІТАЄ !!!! ЛЮДИ ЗРОБИЛИ ГАРНИЙ ТА ЦИВІЛЬНИЙ ВХІД ДО РЕСТОРАНУ ТА ВКЛАЛИ ПЛИТКОЮ ВНУТРІШНІЙ ДВІР–І ЗМУШЕНІ ДОКАЗУВАТИ -ЩО НЕ ВЕРБЛЮДИ!!!

  3. Пиво у Р удыка – дерьмо , т.к вода берется прямо из крана .

  4. міська рада взагалі ох*їла. Тільки б знищувати та хабарі брати. А де розвиток міста та підприємницва.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.