Нардеп Мельник пропонує врегулювати процедуру складання проектів бюджетів об’єднаних тергромад

Народний депутат Сергій Мельник (187 виборчий округ) виступає за внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо особливостей формування та виконання бюджетів об’єднаних територіальних громад.

Про це зазначено у його законопроекті №3490 від 19 листопада.

У пояснювальній записці до документі зауважено, що під час підготовки до бюджетного процесу на 2016 рік було виявлено низку неузгодженостей в Бюджетному кодексі, які можуть негативно вплинути на формування та виконання бюджетів об’єднаних територіальних громад.

Зокрема, в ст. 75 та 122 відсутні положення, що регулюють процедури складання проектів бюджетів об’єднаних територіальних громад та визначають механізми контролю за дотриманням бюджетного законодавства в частині міжбюджетних відносин в органах місцевого самоврядування новоутворених громад.

В результаті утворення нових суб’єктів бюджетного процесу потребують уточнення норми Бюджетного кодексу, що визначають механізми горизонтального вирівнювання для районних бюджетів і бюджетів об’єднаних територіальних громад.

Також Бюджетним кодексом не врегульовано особливості формування надходжень та здійснення витрат бюджетів об’єднаних територіальних громад в разі несвоєчасного набрання чинності законом про Державний бюджет України, а також у разі несвоєчасного прийняття рішення про відповідний місцевий бюджет.

Крім того, в контексті забезпечення єдиних підходів до міжбюджетного вирівнювання потребують унормування питання фінансового забезпечення тих територіальних громад, що не об’єдналися, але знаходяться на території району, де частина територіальних громад об’єдналась.

“У разі не вирішення вище перелічених проблем, органи місцевого самоврядування об’єднаних територіальних громад не зможуть сформувати свої бюджети та забезпечити їх належне виконання. Виникнуть проблеми з фінансуванням відповідних бюджетних установ, що призведе до погіршення якості послуг, які надаються громадянам на відповідній території”, – вважає Мельник.

Довідка НГП. 25 жовтня 2015 року, відповідно до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад», відбулися перші вибори в 159 об’єднаних територіальних громадах. На Хмельниччині такі вибори пройшли у 22 об’єднаних тергромадах.

Loading...
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.