Інвестор хмельницького аквапарку не зумів стягнути понад 1 млн. грн з генпідрядника за дефекти

Вищий господарський суд України відмовив у задоволені скарги дочірнього підприємства “Шелі” (Хмельницький) до товариства з обмеженою відповідальністю “Архітектоніка” (Хмельницький) про стягнення збитків на суму 1 млн. 162  тис. грн.

Про це зазначено у постанові суду від 26 жовтня.

Як вбачається з матеріалів справи, 9 березня 2011 року між Товариством з обмеженою відповідальністю “Архітектоніка” (генеральний підрядник) та Дочірнім підприємством “Шелі” (замовник) укладено договір генерального підряду.

Згідно з ним, генпідрядник зобов’язується за завданням замовника виконати комплекс будівельно-монтажних робіт по реконструкції будівлі майстерні центральної садиби, торгового центру, будівлі майстерні з добудовою під фізкультурно-оздоровчий комплекс з плавальними басейнами для оздоровчого плавання та ігор (аквапарк) та автопаркінгом до 100 автомобілів та надбудовою над торговим центром та будівлею майстерні мансардного поверху під службові приміщення по вул. Камянецькій, 122 у Хмельницькому.

Натомість, як стверджує ДП “Шелі”, на 1 лютого 2015 року  ТОВ “Архітектоніка” не усунуло недоліки під час виконання робіт. А саме – не очищено після зняття опалубки при перевищенні допустимих місцевих відхилень до 5 мм; не проведено гідравлічне випробування чаш басейнів №4, №7, №8 та компенсаційних ємностей до них, компенсаційної ємності №10 на предмет їх протікання та не усунуто протікання; не приведено габаритні розміри басейну №8, сходів сходової клітини по осі 10 (третій поверх), технологічного отвору в стіні машинного залу басейну № 2 у відповідність до проектних розмірів.

Разом з тим, ТОВ “Архітектоніка” у суді наполягало, що всі дефекти ліквідовані, що підтверджуються актами виконаних робіт із усунення недоліків від 13.06.2014 р., 10.06..2014 р., 20.06.2014 р., 14.07.2014 р. та 29.07.2014 р. Однак ДП “Шелі” акти не підписало та на адресу ТзОВ “Архітектоніка” не повернуло.

Більше того, у судовій справі говориться, що ДП “Шелі” найняло іншого підрядника ПМП “Лідер” (Хмельницький) для ліквідації дефектів, завданих ТОВ “Архітектоніка”. Проте позивач не зумів довести у суді, що саме ПМП “Лідер” усувало недоліки попереднього генпідрядника.

Як відомо, 20 листопада цього року у Хмельницькому офіційно відкрився аквапарк з ТРЦ “7 океан” на вул. Кам’янецька 122.

Фото Афіни Черкезової, НГП

Фото Афіни Черкезової, НГП

Нагадаємо, що у серпні 2010 року виконком Хмельницької міської ради надав містобудівні умови і обмежив забудову земельної ділянки дочірньому підприємству «Шелі» на вул. Кам’янецькій, 122. У цьому рішенні записано, що ДП «Шелі» на ділянці 30,8 тис. кв. м зведе фізкультурно-оздоровчий комплекс з плавальними басейнами для оздоровчого плавання та ігор (аквапарк) та автопаркінгу до 100 автомобілів та надбудовою над торговим центром.

Замовником будівництва аквапарку виступило ДП «Шелі», засновниками і кінцевими власниками якого виступають хмельничани Ела і Михайло Шустери.

Loading...
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.