Хмельницький відзначив другу річницю Революції Гідності

Сьогодні, у День Свободи та Гідності у Хмельницькому відзначили другу річницю Революції Гідності. Це свято було встановлено указом президента України Петра Порошенка 13 листопада 2014 року.

“Сьогодні велике свято. Хоч і зі сльозами на очах, але це свято. Два роки тому на хмельницький Майдан вийшло кілька відчайдухів. Я не думаю, що тоді хтось розмірковував про великі завдання. Ми вийшли протестувати проти обману. Тодішній режим, який вів, обіцяв та розповідав про курс на Європу, в один день обманув всю українську націю. В ті дні ми навіть не називали це революцією. Вийшли на звичайну акцію протесту. Дуже приємно бачити тут ті ж очі, що були з нами впродовж тих трьох місяців. На жаль, з нами не всі”, – зазначив один із модераторів хмельницького Майдану і новообраний міський голова Хмельницького Олександр Симчишин.

Фото Афіни Черкезової, НГП

Фото Афіни Черкезової, НГП

Фото Афіни Черкезової, НГП

Фото Афіни Черкезової, НГП

“Саме в цей день карбувалась українська нація та український народ. Наші хмельничани, які сьогодні з нами на Майдані: Олександр Симчишин, якому громада ввірила бути міським головою, Леся Стебло, Людмила Онуфрієв, Алім Міщук, Вікторія Середюк, Альона Береза, Руслан Рохов, Юрій Смаль, Лілія Ковпак – це ті люди, які творили хмельницький Майдан”- , зазначив голова ОДА Михайло Загородний.

Довідка НГП. Наприкінці листопада 2013 року відмова української влади від підписання Угоди про асоціацію з Європейським Союзом стала першопричиною виникнення наймасовіших за всю сучасну історію держави акцій протесту.

21 листопада 2013 року Кабінет міністрів прийняв рішення призупинити процес підготовки до укладення Угоди про асоціацію між Україною nf Євросоюзом, що мала бути підписана на Вільнюському саміті «Східного партнерства» 28-29 листопада.

Акції протесту почались з того ж дня. Ззокрема на Майдані Незалежності у столиці мітингувальники встановили намети і перебували там цілодобово. У ніч на 30 листопада 2013 року спецпризначенці «Беркуту» побили десятки активістів, переважно молодь, після чого на вулиці міст України вийшли сотні тисяч громадян.

Акції протесту, що тривали з кінця листопада до кінця лютого 2014 року, отримали назви Євромайдан, Майдан, а пізніше – Революція Гідності.

Loading...
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 5

 1. Загородний так знає про активістів Майданівців як Рохов творив Майдан або був лідером. По області рейдерські захвати підприємств, колишні риги поновлюються на посадах маштабно а деякі навіть не звільнені, жодного покарання за втравлену річку Південний Буг.

 2. Да загородній дійсно знає за майдан, будучи депутатом обл. Ради підтримував иа голосував як вказував Василь Ядуха, а його портрет був виставлений на алеї еаньби.

 3. Да загородній дійсно знає за майдан, будучи депутатом обл. Ради підтримував ригів та голосував як вказував йому Василь Ядуха, а його портрет був виставлений на алеї ганьби.

 4. Что делать??? Ситуация примерно такая- Едет переполненный автобус, на улице – 20, один человек постоянно попер..ывает, из за чего всем дурно.
  Вариант1- выкинуть перд..на с автобуса, но тогда начинает попер..ать другой, выкинув и его, начинает бзде..ть следующий, и т. д.
  Вариант2- открыть, или разбить окно, но тогда всем будет холодно, а попердывать все равно будут.

 5. Ніякої революції (та і мети її робити) не було, бо ніхто не збирався змінити і не змінив суспільно-політичний та економічний лад в державі. Як був “дикий” капіталізм з олігархами при владі, так і залишився ще “дикіший” з “новими старими” олігархами. “Вор у вора дубинку украл”.
  А щодо гідності, то насправді був звичайний егоізм (хотіли “на халяву” в Європу) та заздрість (до тих, хто вже встиг накрасти) основної частини т.з. “низової” складової цієї “революції”, тобто тих, хто безпосередньо “хуліганив” на майданах. І цих людей, і їхню підспудню (майже на рівні інтуїції) мотивацію досить успішно використали ті, хто потім прийшов до влади. І знову це використовують ті, хто зараз хоче прийти до влади. А безпосередньою успішно роздмуханою “іскрою” було те, що Янукович “зруйнував” надію тих, хто думав, що після підписання відповідної угоди з Європою, можна буде зразу, або втекти туди в Європу (був обіцяний безвізовий режим, якого і досі немає), або, нічого не роблячи, зразу добре зажити на Україні.
  Люди, “Включіть мозги” і в кінці кінців зрозумійте, що наслідком цієї “революції” є хаос і безлад та розвал України, як нації, яка тільки формувалася, так і держави, та загибель людей і основних фондів.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.