Сьогодні, у День Свободи та Гідності у Хмельницькому відзначили другу річницю Революції Гідності. Це свято було встановлено указом президента України Петра Порошенка 13 листопада 2014 року.
“Сьогодні велике свято. Хоч і зі сльозами на очах, але це свято. Два роки тому на хмельницький Майдан вийшло кілька відчайдухів. Я не думаю, що тоді хтось розмірковував про великі завдання. Ми вийшли протестувати проти обману. Тодішній режим, який вів, обіцяв та розповідав про курс на Європу, в один день обманув всю українську націю. В ті дні ми навіть не називали це революцією. Вийшли на звичайну акцію протесту. Дуже приємно бачити тут ті ж очі, що були з нами впродовж тих трьох місяців. На жаль, з нами не всі”, – зазначив один із модераторів хмельницького Майдану і новообраний міський голова Хмельницького Олександр Симчишин.
“Саме в цей день карбувалась українська нація та український народ. Наші хмельничани, які сьогодні з нами на Майдані: Олександр Симчишин, якому громада ввірила бути міським головою, Леся Стебло, Людмила Онуфрієв, Алім Міщук, Вікторія Середюк, Альона Береза, Руслан Рохов, Юрій Смаль, Лілія Ковпак – це ті люди, які творили хмельницький Майдан”- , зазначив голова ОДА Михайло Загородний.
Довідка НГП. Наприкінці листопада 2013 року відмова української влади від підписання Угоди про асоціацію з Європейським Союзом стала першопричиною виникнення наймасовіших за всю сучасну історію держави акцій протесту.
21 листопада 2013 року Кабінет міністрів прийняв рішення призупинити процес підготовки до укладення Угоди про асоціацію між Україною nf Євросоюзом, що мала бути підписана на Вільнюському саміті «Східного партнерства» 28-29 листопада.
Акції протесту почались з того ж дня. Ззокрема на Майдані Незалежності у столиці мітингувальники встановили намети і перебували там цілодобово. У ніч на 30 листопада 2013 року спецпризначенці «Беркуту» побили десятки активістів, переважно молодь, після чого на вулиці міст України вийшли сотні тисяч громадян.
Акції протесту, що тривали з кінця листопада до кінця лютого 2014 року, отримали назви Євромайдан, Майдан, а пізніше – Революція Гідності.