Сільська рада викине 2 млн. грн на будівництво електричних мереж, які потім відійдуть недоприватизованому “Обленерго”

Миньковецька сільська рада за результатами тендера 12 листопада уклала угоду з Городоцьким комбінатом комунального обслуговування сільського населення на будівництво розподільчих електричних мереж 10/0,4 кВ села Романіни Славутського району.

Загальна вартість робіт становить 2 млн. грн, повідомляється у “Віснику державних закупівель”.

Протягом 2015-2016 років планується звести нову високовольтну лінію протяжністю 5,76 км., встановити 257 опор, а також встановити нового трансформатора.

На торги подавали заявки ще чотири учасники, але пропозиція Городоцького комбінату комунального обслуговування сільського населення, була найнижчою.

У пояснювальній записці до внесення змін до обласного бюджету на 2015 рік зазначено, що цю мережу передадуть на правах господарського віддання в ПАТ “Хмельницькобленерго”.

На засіданні бюджетної комісії Хмельницької облради деякі депутати висловилися проти фінансування будівництва розподільчих електричних мереж за бюджетні кошти. Вони пропонували ці роботи зробити коштом ПАТ “Хмельницькобленерго”.

Як відомо, Фонд державного майна України кілька разів виставляв на приватизацію 70% акцій «Хмельницькобленерго».

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 4

  1. Нажаль, не завжди найдешевша пропозиція є «правильною» с точки зору якості та т.п., що часто стає зрозумілим тільки через деякий час після її акцептування (під час, а то і після її виконання). Але, знову нажаль, наше законодавство недосконале, як і психологія та дуже часто сумління тих, хто акцептує цю пропозицію.

  2. Хто такий вумний з дупутатів? Будувати за кошти обленерго. Це ж за рахунок підвищення тарифу на електроенергію?

    • Скоровода, може ви і філософ, але в нашому законодавстві зовсім не знаєтесь. Так, так, такі вимоги нашого законодавства – якщо щось споруджується за рахунок фізичних чи юридичних осіб, то розподільчі мережі 10/0,4 кВ повинні споруджуватися саме за рахунок цих осіб (є ще поняття “стандартне” і “нестандартне” приєднання), а загальноміські (сільські) мережі повинні споруджуватися за рахунок місцевого самоврядування. Такий собі атавізм і монополізм одночасно. І депутати Верховної зРади щось не думають його змінювати. До речі американці, коли будували у нас житло (Ракове-2 …) для військовослужбовців, дуже дивувались і запитували – Чому ми повинні фінансувати мережі для енергопостачальників, якщо ми “надурно” даємо їм нових клієнтів?

      • І все це ще необхідно передавати відповідним експлуатантам: Обленерго, “Газконторам” тощо, бо більше нема кому їх експлуатувати. Є, правда, ще вихід – створювати відповідні комунальні експлуатаційні підприємства.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.