Де подівся ангар, або Загадкове самочинне будівництво ЖБК “Резиденція-2”

Найважливішими документами життєдіяльності області є бюджет та програма соціально-економічного розвитку на відповідний рік. Про останню і піде мова.

1

2

3

17 квітня 2015 року у порядку денному тридцять першої сесії Хмельницької обласної ради під № 18 розглядалось питання «Про програму соціально-економічного розвитку Хмельницької області на 2015 рік», яке було підтримане 69 депутатами обласної ради (поіменне голосування розміщене на офіційному сайті Хмельницької обласної ради).

Текст самої Програми не є об’єктом нашого розслідування, тому перейдемо одразу до розгляду Додатку 2 цієї Програми. Саме в ньому було розміщено перелік об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Хмельницької області, що перебувають у стадії приватизації у кількості 14 пунктів. Останнім у цьому переліку вказано приміщення ангару ХОФ “Фармація”.

4

Далі до Хмельницької обласної ради подано інформаційний запит № 10 від 22.04.2015р. з проханням надати перелік об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Хмельницької області, що перебувають у стадії приватизації, та за станом надання відповіді не є приватизованими. У визначений законодавством України термін 30.04.2015р. Хмельницькою обласною радою за підписом першого заступника голови отримано відповідь із переліком об’єктів з 9 пунктів та з уточненням способу приватизації. Тобто минуло лише 14 днів після прийняття Програми і перелік об’єктів вже зменшився на 5 об’єктів, серед яких вже не було приміщення ангару.

5

Після отримання цікавої відповіді, повторно було надіслано запит № 12 від 07.05.2015 із проханням надати інформацію про об’єкти, які приватизувались відповідно до Програми. Вже 15.05.2015 року Хмельницькою обласною радою за підписом голови було надано відповідь, в якій зазначено інформацію щодо приватизації приміщення ангару. Дане приміщення було приватизоване через аукціон, вартість продажу з ПДВ – 379 244 грн, надійшло до бюджету – 341 319,6 грн, а покупцем зазначено – ПП «Цитрон Плюс».

6

Звернувшись до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, можна познайомитись із інформацією про ПП «Цитрон Плюс», засновниками якого зазначено Мирного Олександра Борисович та Храпач Зою Михайлівну, яка також зазначена й його керівником. Не будемо стверджувати, однак виникає запитання, чи це не той Мирний О.Б. – підприємецьукраїнський політикнародний депутат України, член політичної партії ВО «Свобода»?

7

8

Далі на офіційному сайті Хмельницької обласної ради нами було досліджено декларації теперішнього керівництва облради, що розміщені у вільному доступі. І що ж виявилось : у декларації теперішнього голови за 2013 рік можна помітити запис – ПП «Цитрон Плюс», про що свідчать витяги зображень 1 та 2 сторінок.

Якщо ж ознайомитись із декларацією голови Хмельницької обласної ради за 2014 рік, то в ній вже відсутній запис про приватні підприємства. Пояснюється це тим, що посада голови обласної ради забороняє ведення підприємницької діяльності. Тому, скоріше всього, перед призначенням на посаду, підприємства були продані. Також доречно зазначити, що теперішній голова обласної ради є членом ПП ВО «Свобода», про що можна дізнатися на офіційному сайті облради.

9

10

Пощастило також відслідкувати подальшу долю ангару після його купівлі ПП «Цитрон Плюс». 26.06.2015 р. ПП «Цитрон плюс», в особі Храпач Зої Михайлівни, продає нерухоме майно – приміщення ангару площею 764,8 кв.м, що знаходиться на земельній ділянці площею 0,1632 га, кадастровий номер – 6810100000:09:001:0140, за 446 383,20 грн, Трочинській Ользі Миколаївні, про що свідчить договір купівлі-продажу. Однак інформація, що зазначена у самому договорі дещо здивувала.

Там говориться, що відчужуване майно належить продавцю на праві приватної власності на підставі договору купівлі-продажу, посвідченого приватним нотаріусом 16.10.2014 р. Також вказано, що право власності зареєстроване в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно і підтверджується витягом із нього від того ж 16.10.2014 р. Як це можливо, коли дане приміщення було виставлене на продаж тільки у квітні місяці і це відображено у Додатку 2 до Програми соціально-економічного розвитку на 2015 рік, що затверджена 17.04.2015 р. рішенням сесії облради № 18?

11

Ще перед винесенням приміщення ангару до списку на приватизацію, Хмельницькій обласній фірмі «Фармація» через рішення 48 сесії ХМР від 04.03.2015 р. № 64 було надано дозвіл на поділ земельної ділянки на дві: 111000 кв.м, в т.ч. діл. №1 – 9468, діл. №2 – 1632.

12

13

Наводимо також схему поділу зазначеної земельної ділянки ХОФ «Фармація».

Після чого було сформовано нову земельну ділянку та присвоєно їй кадастровий номер – 6810100000:09:001:0140. Про що свідчить інформація із Державного земельного кадастру.

14

Важливою інформацією у даному випадку є цільове призначення сформованої земельної ділянки – 03.03 «Для будівництва та обслуговування будівель закладів охорони здоров’я та соціальної допомоги».

Далі рішенням 51 сесії Хмельницької міської ради № 48 від 15.07.2015 р. ХОФ «Фармація» віддає сформовану земельну ділянку площею 1632 кв.м в запас міста, про що свідчить опубліковане рішення із Додатком 1 на офіційному сайті міськради.

15

Рішенням 53 сесії Хмельницької міської ради від 23.09.2015 р. № 26 дану земельну ділянку було надано в оренду Трочинській Ользі Миколаївні для обслуговування приміщення ангару на 10 років із присвоєнням нової адреси – вул. Львівське шосе, 12/1. Дана громадянка придбала у ПП «Цитрон плюс» приміщення ангару, про було описано раніше.

16

Як же розвивались події далі. Нещодавно нас шокувало розпочате будівництво по вул. Львівське шосе, 12. Так, саме за адресою, де до цього часу було приміщення ангару, сьогодні ведуться будівельні роботи ЖБК «Резиденція-2» швидкими темпами. Щоб уточнити законні підстави початку будівельних робіт, аналогічно було подано інформаційні запити до Хмельницької міської ради та Управління ДАБІ у Хмельницькій області. У законодавчо визначений термін було отримано відповіді.

17

18

Тобто відповідно до законодавства України, що регулює містобудівну діяльність забудовниками не отримано необхідних документів, які б дозволяли їм розпочинати будівництво багатоповерхового житлового будинку по вул. Львівське шосе, 12. А це вже свідчить про самочинне будівництво та є підставою для притягнення до відповідальності порушників.

Щоб вплинути на перебіг цієї справи громадськими активістами було подано звернення до Управління ДАБІ у Хмельницькій області та до в.о. Хмельницького міського голови із проханням відреагувати на описаний факт самочинного будівництва. На 09.11.2015 р. було призначено позачергову перевірку Управління ДАБІ у Хмельницькій області на будівельному майданчику ЖБК «Резиденція-2» за участю громадськості.

Однак як свідчать фотографії із будівельного майданчика – приміщення ангару, що було там ще у травні місяці, не спостерігається. Додатковим завданням залишається розв’язання цієї заплутаної справи в загальному. Будівельна індустрія у м. Хмельницькому інколи шокує, про що свідчить описане розслідування. Залишилось ще також виміряти втрати територіальної громади від усієї ситуації, що, очевидно, будуть значними. Однак це не компетенція простих громадян, тому проконсультувавшись із спеціалістами нам вдалось виміряти втрати міського бюджету, які забудовник мав би сплатити на аукціоні за вказану земельну ділянку – сума становить як мінімум 2 000 000 грн. Однак, аби вказати точну вартість, потрібно замовляти грошову оцінку земельної ділянки, тому наша сума звичайно орієнтовна.

20

19

Управління ДАБІ у Хмельницькій області 9 листопада спробувало здійснити перевірку будівництва, однак на будівельному майданчику не знайшлось відповідальної людини, яка показала б дозвільні документи.

Альона Береза, для НГП.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Loading...
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 16

 1. Хороша історія про корупцію в “нових майданських лавах” керівників області для СБУ. Правда, 70% розслідування вже провели журналісти. Скажіть на милість, для чого було гинути людям на майдані та на сході країни? Для того, щоб новоспечені голови рад, які витягали за комір “попередніков” творили те ж саме за спиною у громади? Сабій, сволота, що ти скажеш про свого “побратима”, за якого ти “ручався”? Чи цю оборудку ви “творили” разом і на додачу з тягнибоком?

 2. Місто втратило занедбаний ангар! Яка халепа! Нові робочі місця та нове житло нічого не варте! Написано в найкращих традиціях кошмарів – земельна дільнка могла би коштувати… бла-бла-бла.

 3. І ще, по цій самій вулиці, біля магазина Економ, скоро почнеться інше будівництво, заради якого буде знесено автостоянку. Це не так страшно, як знесений ангар?!

  • Все понятно, свободовец-Симчишин(новообраный мер) во время дебатов закидывал Чернылевскому “..але ж будують”, а строит и грабит город в том числе святые революционеры, истинные патриоты, единственно честные свободовцы. Наверное для бойцов АТО квартиры строят)))

 4. А по моэму молодці що розпочали будівництво,хочаб якісь нормальні робочі місця з”явились.А вот то шо біля “Єконому” стоянку заберають,то це нормально,на Інститутській паркову зону вирізають,то тоже нормально,а занедбаний ангар їм помішав)Мені здається це просто конкурентне замовлення

 5. А по моэму молодці що розпочали будівництво,хочаб якісь нормальні робочі місця з”явились.А вот то шо біля “Єконому” стоянку заберають,то це нормально,на Інститутській паркову зону вирізають,то тоже нормально,а занедбаний ангар їм помішав)Мені здається це просто конкурентне замовлення

 6. Цікаво,а хто дав їм право без експертної оцінки стверджувати що вартість будівництва 2000000 грн? Це як мінімум без грамотно. Вартість встановлено продавцем,покупець не вкрав,а купив цю земельну ділянку,яка вам різниця за скільки вона продана?

  • Земельна ділянка не була куплена ніким, вона залишається у комунальній власності територіальної громади міста Хмельницького. Куплений на аукціоні ПП “Цитрон-плюс” був ангар, який потім те саме ПП “Цитрон-Плюс” продало пані Трочинській і “виграло” на цьому трохи більше 60 тисяч гривень. Потім пані Трочинська звернулася до Хмельницької міської ради та через рішення сесії взяла на 10 років земельну ділянку для обслуговування ангару(!!!!!). Але замість того, аби обслуговувати ангар, на земельній ділянці почалося будівництво без будь-яких дозвільних документів, принаймні, їх показати ті, хто будує, при перевірці ДАБІ не змогли… Так от, земельні ділянки у місті Хмельницькому під будь-яке будівництво (окрім будівництва на замовлення державних чи комунальних підприємств) мають виділятися через аукціон. Ця земельна ділянка на аукціон навіть не виносилася, бо вона надавалася не для будівництва. Тому втрати до бюджету очевидні, і вони дійсно можуть складати до 2 мільйонів гривень, бо стільки нині коштує земля у Хмельницькому, яку ніхто купувати не хоче, бо є інші схеми – хтось з будівельників бере землю під багатоповерхівки через схему виділення землі для КП (як з тією стоянкою біля Економу, яку віддали комунальному підприємству “Електротранс”). Але з ангаром – тут будують просто нахабно… Знаючи про те, що земля надавалася для обслуговування ангару (дивно, правда, що на 10 років, бо зазвичай дають на 3-5 років), хтось просто собі взяв і будує багатоповерхівку… Тупо наплювавши на усі закони і на хмельничан, які завтра будуть знову скаржитися на погані дороги, відсутність садочків та дитячих майданчиків тощо… Невже ви думаєте, що у цій усій історії з ангаром не прокручено чергову корупційну схему, в якій задіяна купа посадовців, що ніхто не отримав “відкатів”? Давайте не будемо наївними. Просто дуже шкода, що нова влада не бореться з цими схемами, які діяли ще за часів Януковича, а сама їх очолила…

 7. Коли люди за 16 соток в 2014 році при курсі 8 грн за долар приносять такі гроші в бюджет за аварійний ангар , який треба булоб обгородити ,щоб не було травматизму. То це замовлення і брудна політика шахматістів які рвуться до влади .

  • Люди купували ангар за такі гроші, а не землю… І в принципі до самої купівлі ангару великих претензій немає, хоч він і не був аварійним, його використовував Хмельницький обласний архів до того часу, поки не продали з аукциону… Просто дивно це все. З усіх об’єктів, внесених до програми приватизації, цей ангар, здається, був чи не єдиним у Хмельницькому, ще й у козирному місці… Та й в аукціоні з його продажу взяло участь усього двоє претендентів – Цитрон плюс і якийсь Храпач (один якийсь Храпач був тоді одним із власників Цитрон Плюс). Так, ціна за ангар на той час була адекватна, ніхто не сперечається. Але знову дивно… Через кілька місяців ангар Цитрон-Плюс продає, а ще через кілька місяців там починається будівництво… А землю ніхто не купував, вона просто в оренді для обслуговування ангару, якого вже немає. А мав би купити землю той, хто зараз там будує будинок…

   • Нуля тупа і жадана людина яка за гроші продасть рідну маму, ще до того і брехуха ,яка не отримала посади тепер мстить і бреше .

   • Неля, якби цю оборутку прокрутив Дерикот, він був би, за словами свободівців самою останньою скотинякою. Якби Неля написала як пише (Трон 18.11.2015 at 00:36), була би продажною журналісткою, посіпакою)).
    Так як, цю оборутку промутив свободівець-Гончар, а Неля точно і змістовно вказала чому ця схема подібна до тих, які використовувала “злочинна влада” та бандити-бізнесмени, то Неля так само виявляється продажною посіпакою)))

 8. Люди які працють над замовними статтями , заробляють кошти і розвалюють країну ,а про робочі місця вони не думають .

 9. Даже навіть 2000000 гривень поступило б до бюджету,то я сумніваюсь що вони пішли би на садочки або на благоустрій міста.А так хоча б робочі місця з,явились, і як я чув,що не погані зарплати дають

 10. дивуюсь коментарям, щодо нових робочих місць. Таке враження що житлові будинки будуть не для того щоб в них жити, а для того щоб створювати нові робочі місця. Будінивництво ведеться на земельній ділянці, яка не відводилась для цих цілей, а значить відсутні містобудівні умови та ПРОЕКТНА ДОКУМЕНТАЦІЯ, я вже мовчу про наявність дозволу на будівницвто та інших документів, впевнений що замовником не забезпечено ведення технічничного та авторського нагляду (нічого вести, проект відсутній). Враховуючи відношення замовника до процесу будівництва можна лише уявити з яких матеріалів будується даний будинок. Шкода інвесторів, які вклали чималі гроші в даний обєкт.

 11. То готується Альона Береза зі своєю ГО до наступних виборів до ВР,потрібні рейтинги,бути у людей на слуху…… Дешевий піар за рахунок конкурентів

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.