Понад третина домогосподарств Хмельниччини змушена постійно відмовляти собі в найнеобхіднішому – дослідження

За даними опитування домогосподарств Хмельниччини, яке у січні 2015 року провело Головне управління статистики в області, більшість домогосподарств області (57%) повідомили, що коштів їм було достатньо, але робити заощадження не вдавалося.

Чотири родини із ста могли дозволити собі відкладати кошти. Водночас більше третини домогосподарств Хмельниччини повідомили, що були змушені постійно відмовляти собі в найнеобхіднішому, крім харчування, а дві родини із ста не могли забезпечити собі достатнє харчування.

Окремо респонденти відповіли на питання щодо визначення їх соціально-економічного статусу в суспільстві. Так, майже дві третини домогосподарств Хмельниччини вважали себе бідними, члени кожної третьої родини області хоча бідними себе не вважали, але до середнього класу віднести себе ще не могли. Частка населення, що назвала себе представниками середнього класу, становила лише 0,5%.

Майже дві третини домогосподарств області відповіли, що за 2014 рік їх добробут погіршився, в третині – не відчули будь-яких змін свого матеріального стану порівняно з попереднім роком, і лише три домогосподарства із ста відмітили покращення рівня свого життя.

Результати аналізу відповідей членів домогосподарств на запитання стосовно напрямку змін їх добробуту в 2015 році показали, що в недалекому майбутньому більшість сімей (57%) очікує на подальше погіршення, а два домогосподарства з п’яти не очікують будь-яких змін. Оптимістами, які все ж сподіваються на покращення свого матеріального стану, виявилися лише два домогосподарства області із ста.

Стосовно перспектив розвитку економіки держави, очікування були також песимістичними, зокрема, 70% родин нашої області вважали, що 2015 рік буде несприятливим для України, 18% домогосподарств області не очікували жодних відчутних змін, водночас шість сімей із ста сподівалися на певне покращення.

Loading...
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.