На Хмельниччині приватні структури неправомірно використовували абревіатуру БТІ

Хмельницьке обласне територіальне відділення провело перевірку дотримання суб’єктами господарювання Закону України «Про захист від недобросовісної конкуренції» на ринку технічної інвентаризації нерухомого майна.

Як повідомляє прес-служба обласному АМК, в ході дослідження було виявлено, що деякі суб’єкти господарювання неправомірно використовували позначення «Бюро технічної інвентаризації» або абревіатуру «БТІ», без дозволу комунальних підприємств, які раніше за них почали використовувати ці позначення.

Своїми діями суб’єкти господарювання могли вводити в оману споживачів. Звертаючи увагу на вказані абревіатури, споживачі вважали, що це підрозділи комунальних органів технічної інвентаризації, які діють на ринку тривалий проміжок часу. Такі дії могли призвести до змішування діяльності суб’єктів господарювання з діяльністю комунальних підприємств.

Зазначені дії містять ознаки порушення статті 4 Закону України «Про захист від недобросовісної конкуренції» у вигляді неправомірного використання комерційного (фірмового) найменування без дозволу суб’єкта господарювання, який раніше почав використовувати їх позначення у господарській діяльності, що може призвести до змішування з діяльністю цього суб’єкта, та статті 151 Закону України «Про захист від недобросовісної конкуренції» у вигляді поширення інформації, що вводить в оману, в частині повідомлення суб’єктом господарювання невизначеному колу осіб неправдивих відомостей, що можуть вплинути на наміри цих осіб щодо придбання послуг цього суб’єкта господарювання.

За результатами дослідження у 2015 році чотирьом суб’єктам господарювання на підставі статті 46 Закону України «Про захист економічної конкуренції» були надані обов’язкові до виконання рекомендації, два суб’єкти господарювання були оштрафовані загалом на 7 тис. грн.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.