Як децентралізувати Хмельниччину вчитимуть європейські експерти

Хмельницька область є лідером з кількості створених територіальних громад. Вже обрано 12 керівників об’єднаних територіальних громад.

Про це йшлося на сьогоднішній презентації проекту “Експертна та інформаційна підтримка процесу реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні”.

На заході розповіли про ефективне досягнення новоутвореними громадами Хмельницької області позитивних результатів у діяльності Проекту. Організатори сподіваються, що після цього досвід Хмельниччини зможуть переймати всі інші регіони України.

Зокрема, реалізацію проекту на Хмельниччині підтримуватиме GIZ Бюро.

unnamed

“Німеччина всіляко підтримує муніципальні реформи та процес децентралізації в Україні. Проте кожна країна має знаходити свій власний шлях. При цьому також важливо зважати на успішний досвід інших країн, які вже пройшли через подібні процеси у Європі. Ми допоможемо розробити стратегічні плани розвитку двох громад”, – зазначив експерт GiZ Бюро в Україні з питань управління публічними фінансами Роман Іванов.

Основна сфера діяльності цього проекту – методична допомога з підготовки проектів та навчання для різних категорій (від депутатів до бухгалтерів), стратегічне планування та сприяння формуванню нової місцевої ідентичності.

Керівник проекту і експерт з децентарлізації Анатолій Ткачук наголосив, що зараз об’єднались різні сільради і треба зробити все для того, аби за деякий час ніхто не згадував з якої він був сільради. Це має бути нова місцева ідентичність, що включатиме нові свята і нові способи діяльності.

Він вважає, що це безмежне поле для співпраці місцевої влади, бізнесу, науковців, культурних діячів, культурологів. Також важливим фактором є презентація нових громад світу: кожна має бути представлена в інтернеті.

В рамках проекту планується профінансувати розробку двох схем планування для об’єднаних громад різних типів та двох стратегій. Спільно із проектним інститутом буде створено просторову карту розвитку громади, що включатиме резервацію земель, зонування. За словами Анатолія Ткачука, це відкриє громаду для бізнесу.

Наразі не відомо, які саме це будуть громади, проте можна вже сказати, що одна з них буде міська, а друга селищна.

Це будуть дві найбільш активні громади, що покажуть своє бажання працювати в нових умовах. Коли триватиме розробка цих двох схем, всі інші громади, що створені в області, матимуть можливість брати участь у різних заходах, вчитись та переймати досвід.

Як писав НГП, Центральна виборча комісія оголосила результати голосування в 22 об’єднаних тергромадах Хмельниччини.

Loading...
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.