Рудківці. Акваторія для обраних

У небожителів є неписані правила, якими вони користуються, коли займають високі пости. Одне із них полягає у тому, що небожитель відрізняється від простого смертного тим, що може безперешкодно взяти шмат землі там, де йому заманеться. Як правило, привабливі чорноземи найбільше користуються попитом у рекреаційних місцях.

Саме про землі і неймовірно мальовничі краєвиди піде мова у цій публікації. Якщо відверто, то матеріал готувався у розквіт влади екс-губернатора Хмельницької області Василя Ядухи, а точніше у 2013 році. На жаль, тодішня влада не бажала відкривати ляду з реєстрами речових прав на нерухоме майно і земельні кадастри. Навіщо показувати на загал те, як в геометричній прогресії множаться твої статки, коли все можна списати на вигідний закон-дишло про захист персональних даних.

З приходом нової влади настала невелика відлига. Тепер зі статками і майном будь-якого чиновника в країні може ознайомитися пересічний громадянин. І те, що “випадково” пропущено в декларації про доходи, легко виправляється за допомогою реєстрів.

Ми ж зупинимося на території, яка розташована від Хмельницького за 130 кілометрів. Це село Рудківці Новоушицького району. Тут, за даними електронної енциклопедії “Вікіпедія”, мешкає 571 особа або 347 дворів. Місцевість цінна тим, що сусідствує з річкою Дністер і має хороші кліматичні умови. За флористичною унікальністю цей природний регіон поступається тільки Гірському Криму та Українським Карпатам”, — додає “Вікіпедія”.

rudkivtsi_doma2

rudkivtsi_doma

Тамадою земельних благ виступає Вільховецька сільська рада, банкетні права якої розповсюджуються на три села. Як виявилося, саме Рудківці найбільше притягують до себе впливових вельмож, котрі не є місцевими аборигенами.

rudkivtsi

Отож, знайомтеся. Приблизно за метрів 500 від Дністра оселився Василь Ядуха, більш відомий громадськості нашої області чотирирічною роботою на посаді голови Хмельницької облдержадміністрації. За даними Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, у його власності є садовий будинок загальною площею 218,8 кв. м та альтанка.

yadukha

Зовні цей будинок геть не схожий на садовий, а більше нагадує затишну хатину для відпочинку.

dom_yadukhy2

dom_yadukhy

Ще у власності Ядухи є земельна ділянка площею 7 соток для ведення садівництва.

yadukha2

Все це майно Василь Степанович нажив у грудні 2013-го, обіймаючи високе крісло.

У Рудківцях сусідом пана Ядухи є суддя Хмельницького міськрайонного суду Борис Продан. Чоловік у мантії володіє ділянкою для садівництва площею 4,1 сотка, яка майже впирається у землю Василя Степановича.

karta

За українськими традиціями, саме сусід першим приходить на допомогу, якщо стається якась біда. Так відбулося з сином пана Ядухи Олександром, який втрапив у неприємну халепу влітку 2014 року. Його по судах почав тягати громадянин Анатолій Чепесюк, який продав Ядусі-молодшому складські приміщення площею майже 3 тисячі квадратних метрів за ціною менше 95 гривень квадратний метр. У позовній заяві Чепесюк стверджував, що нічого не продавав, а майно нібито “віджали”.

Розгляд справи за жеребом дістався… судді Борису Продану. Служитель Феміди і сусід Ядух був неприступний: вимагав від Чепесюка конкретних доказів, а не словесних звинувачень. У результаті справа розвалилася, а Олександр Ядуха, дякуючи сусіду, залишився на коні.

І ще цікава ремарка. Дружина хмельницького судді Неля Продан за часів правління Ядухи успішно втрималася в кріслі начальника Головного управління юстиції в області. Також вона входила до складу колегії облдержадміністрації, яка призначається розпорядженням губернатора.

Крім служителя Феміди, свій клаптик землі біля Дністра має і колишній перший заступник прокурора Хмельницької області Валентин Твердохліб. Він, як і попередні високі чини, отримав 4 сотки під садівництво. Ложкою дьогтю є лише факт люстрації Твердохліба, якого звільнили з органів Генпрокуратури (останнє місце роботи — перший заступник начальника управління кадрового забезпечення Головного управління кадрів та забезпечення діяльності органів прокуратури Генеральної прокуратури України — авт.) із десятирічною забороною працювати на схожих роботах.

Неподалік ділянки Твердохліба розташувалося майже 4 сотки, які записані на Івана Івановича Приступу. Людина з такими ініціалами очолює територіальне управління Державної судової адміністрації України у Хмельницькій області.

За прикладом колишнього голова Хмельницької ОДА до привабливих земель у Рудківцях потягнулися й інші особи, котрі були дотичні до загальної годівниці. Завдяки Державному земельному кадастру вдалося ідентифікувати начальника загального відділу облдержадміністрації і головного бухгалтера Любов Гудловську, якій відвели 4 сотки землі; дружину опального голови Волочиської РДА Ігоря Добжанського Галину Сергіївну, яка у серпні 2013 року одержала 4 сотки землі для індивідуального садівництва.

Вельми суперечливим господарем земельної ділянки площею майже 5 соток є такий собі Антон Бугерко, який за часів Ющенка очолював Новоушицьку РДА. Ця особа у квітні 2010 року була затримана працівниками СБУ у службовому кабінеті “на гарячому”. За виділення 4 гектарів земельної ділянки під зведення бази відпочинку на березі річки Дністер, Бугерко вимагав у приватного підприємця 120 тисяч доларів США!

Суд визначив для екс-голови РДА 8 років ув’язнення і присудив конфіскувати все належне йому майно. Дивним чином земельну ділянку у Рудківцях, яка рахується за Бугерком, оминув судовий вирок.

1

Щоби дати елементарну оцінку цінності рекреаційної землі Новоушицького району, зазирнемо в оголошення з купівлі/продажу. На сайті “Dom.Ria” продавець Сергій 4 вересня цього року виставив на продаж 4 га землі рекреаційного призначення у Рудківцях. За неї він просить 80 тис. дол.

Інший продавець Олександр на сайті “OLX” виклав оголошення з продажу 3 соток землі за ціною 1,5 тис. дол.

З огляду на те, що земля, як і нерухомість, сталий сегмент для капіталовкладень, перспектива за Рудківцями залишається. Тільки невідомо, чи на цьому закінчаться апетити “обраних”.

Віталій Тараненко.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Віталій Тараненко

Віталій Тараненко

Журналіст сайту "Незалежний громадський портал".
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 5

  1. Червоного півника там ніхто не бачив?

  2. а чего же вы,правдорубы,не пишете об остальных домах,которые перекрыли доступ к Днестру,стоящие рядом с ядухой,а так же базу отдыха плай и еще одну,которая пренадлежит левочкину,а “правдорубы”,обосрались или за это гроши не платят?

  3. та цеж батьківщина голови держсаду
    рибака в києві

  4. дайте копії інших свідоцтв!! не треба просто згадувати їх імена. Підкріпіть фактами!!!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.