До 2021 року на Хмельниччині площа природно-заповідного фонду має збільшитися до 28,5%

Відповідно до Державної стратегією регіонального розвитку, яка затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 6 серпня 2014 року, до 2021 року на Хмельниччині площа природно-заповідного фонду має збільшитися до 28,5%.

За інформацією обласного департаменту екології та природних ресурсів, відтак продовжується робота щодо створення третього національного природ­ного парку “Верхнє Побужжя”. Наразі розроблено схему парку, що охоплює 108 га на території Деражнянського, Летичівського, Старокостянтинівського, Красилівського, Волочиського та Хмельницького районів.Унікальність парку полягає у збереженні 19 видів рослин, які занесені до Червоної книги України, 37 регіональних рідкісних видів, 17 видів фауни, які занесені до Європей­ського Червоного списку.

Проектований національний природний парк буде уособлювати своєрід­ну природу Верхнього Побужжя – частини Подільського Побужжя, своєрід­ним біорізноманіття та значними можливостями для рекреації.

Розроблено наукове обґрунтування для створення чотирьох нових об’єк­тів природно-заповідного фонду, на території яких виявлено рідкісні види, занесені до Червоної книги України, Європейського червоного списку та списку регіонально рідкісних видів.

Варто відзначити, що відношення площі природно-заповідного фонду до площі Хмельницької області (показник заповідності) становить 15,17%. Для порівняння, середній показник заповідності в Україн істановить 5,7%, Європі– від 12 до 15%.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.