Хмельниччина скоротила споживання газу майже на 21%. Газовики ж скаржаться на падіння виручки

В Хмельницькій області продовжується падіння обсягів споживання природного газу – за 9 місяців споживачі використали 398,9 млн.м.куб. газу, що на 20,5% менше, порівняно з аналогічним періодом 2014 року.

Про це інформує сайт ПАТ “Хмельницькгаз”.

У відомстві прогнозують подальше падіння споживання блакитного палива через зростання комунальних тарифів. Через це виникає гострий дефіцит обігових коштів у ПАТ «Хмельницькгаз», що ставить під загрозу фінансування необхідних витрат, як-то: відрахувань податків до бюджету, зарплати, виконання Інвестиційної програми тощо.

Скорочення споживання газу в області зафіксоване серед усіх категорій. Зокрема, побутові споживачі за півріччя скоротили обсяги на 18,6%, бюджетні організації на 24,2%, промисловість – 30,5%. Цукрові заводи області в порівнянні з минулим роком скоротили споживання газу в 2 рази – у зв’язку зі зменшенням посівів та неврожаєм цукристих через посуху.

«Скорочення споживання природного газу і несвоєчасність перегляду тарифів на розподіл призвело до недоотримання нами виручки, необхідної для першочергових витрат, особливо перед початком та під час опалювального періоду. Але, розуміючи усю відповідальність за безперебійне та безаварійне газопостачання області, ми провели комплекс найнеобхідніших ремонтних та модернізаційних робіт. Так, із необхідних для виконання Інвестиційної програми підприємства 25 млн.грн., ми змогли отримати та освоїти лише 1,7 млн.грн»,- сказав заступник з обліку та постачання газу Віталій Рейда.

Як відомо, споживання природного газу за три останні роки скоротилося на третину: з 934,9 млн.м.куб. у 2012 році до очікуваних 615 млн.м.куб. у 2015 році.

Loading...
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.