Кандидатам у мери пропонують зробити Хмельницький більш велосипедним

Спільнота велосипедистів Хмельницького пропонує кандидатам на посаду міського голови Олександру Симчишину та Костянтину Чернилевському підписати декларацію про співпрацю. У разі обрання, кандидати зобов’язуються підтримувати, розвивати та популяризувати велосипедний транспорт у місті.

Документ передбачає п’ять пунктів. Зокрема, у Декларації йдеться про те, що 5% щорічного автодорожнього бюджету міста буде спрямовано на проекти та програми, які розвиватимуть велосипедний рух міста. Наприклад, ці кошти можуть бути витрачені на будівництво велодоріжок, велосипедних смуг, встановлення велостоянок, проведення популяризаційних заходів.

Також декларація прописує ініціювання та реалізацію створення велопішохідних зон у місті.

velo ugoda 2

Окрім того, згідно з умовами четвертого пункту декларації, у складі виконавчої гілки міської ради має з’явитись посада уповноваженого з велосипедного транспорту. Особа, яка обійматиме цю посаду матиме належні повноваження і буде прийнята на роботу на конкурсних умовах.

Ініціатори підписання декларації сподіваються, що це буде компетентна людина, що знатиметься на темі велосипедного руху і буде дієвим координатором вело-проектів міської ради, зокрема контактуватиме з активістами та громадськими організаціями.

Також документ прописує встановлення зручних та безпечних стійок для паркування велосипедів біля міської ради, управлінь, комунальних підприємств та муніципальних будівель. Оскільки Хмельницький вже частково забезпечений велопарковками, необхідно буде провести комісійне обстеження наявних, опитати їх користувачів та у разі потреби провести оновлення, переміщення та\або розширення цих парковок.

В підтримку акції велосипедисти хмельницького влаштовують велопробіг у п’ятницю, 13 листопада. Старт о 14:00 на вході до парку ім.Чекмана. Фініш – біля міської ради. Долучитись запрошують всіх охочих, в тому числі і кандидатів.

“Я об’їздив на велосипеді чимало міст України і Європи. На жаль, мушу констатувати, що велоінфраструктура в моєму рідному Хмельницькому знаходиться в зародковому стані. Зараз в міську раду пройшло чимало достойних людей і, маю надію, буде обраний достойний міський голова, разом з якими ми просто маємо обов’язок перед громадою дати старт системній і комплексній роботі по створенню в місті нормальних умов для пересування на велосипеді”, – зазначив у коментарі НГП активіст ГО “Критична Маса” Сергій Толстіхін.

Національна громадська компанія “Я за велосипед” діяла у 27 містах України на місцевих виборах 2015 року. По всій Україні декларацію підписало 66 кандидатів на посаду міських голів. Найактивніше долучились кандидати в депутати до Київської, Одеської та Боярської(Київська область) міських рад.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 2

  1. Ще нехай залучать інвестиції для будівництва сміттєпереробного завoду.

    • Нащо той сміттєпереробний завод в Хмельницькому шоб з усієї України звозили нам сміття переробляти а ми будемо його нюхати і ним дихати. Хай його будують десь в глухому пустому місці де люди не живуть близько. Не треба в Хмельницькому сміттєпереробного заводу. Не треба.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.