Хмельницький окружний адміністративний суд визннав протиправними дії ОВК

Хмельницька обласна організація партії “За конкретні справи” звернулась до Хмельницького окружного адміністративного суду з позовом до обласної виборчої комісії  та її голови Костянтина Рааца. Позивач просив визнати протиправну бездіяльність ОВК, що полягала у відмові прийняти 2 листопада протоколи Городоцької РВК про підсумки голосування у виборчих округах № 60, 61, 62.

Також позивач вважав протиправною бездіяльність голови комісії, яка полягала у відмові оголосити на засіданні ОВК протоколів Городоцької РВК.

Проте чому до суду звертається не Городоцька РВК, а одна з партій, що бере активну участь у виборчих змаганнях було не зрозуміло навіть суддям. Представник Городоцької РВК С.Варцаба виступав третьою стороною на стороні позивача.

“В даному випадку не приймали виборчу документацію в Городоцької ТВК. Чому ви виступаєте як позивач, хоча по суті є суб’єктом виборчого процесу, взяли на себе роль захищати Городоцьку виборчу комісію?”, – поцікавився суддя Андрій Петричкович.

“Ми є суб’єктами виборчого процесу і відповідно наші кандидати в депутати і підсумки голосування, які були встановлені городоцькою виборчою комісією які мають на руках наші спостерігачі. Відповідно з цими результатами голосування ми маємо позитивні для нашої партії результати виборів”, – зазначила у відповідь представник позивача Юлія Ніязова.

На запитання суду чим були порушені права позивача діями ОВК, пані Ніязова зазначила, що неприйняття протоколів ставить під загрозу результат виборів.

Після тривалого засідання, судових дебатів та двох годин в нарадчій кімнаті суд постановив задовільнити позов частково. Дії Хмельницької ОВК визнані протиправними, оскільки 2 листопада вона не розглянула питання про прийняття виборчої документації, яка надійшла від Городоцької РВК. У задоволенні решти вимог позову відмовлено.

Представник обласної виборчої комісії Ольга Антонюк зазначила, що неодмінно оскаржуватиме рішення суду, оскільки в тексті постанови є невідповідність. Згідно з  постановою, зачитаною суддею  Іриною Козачок, перерва в засіданні ОВК тривала більше двох днів, хоча насправді лише ніч з 2 на 3 листопада.

2 листопада о 22 годині ОВК дійсно зробила перерву у безперервному засіданні. Але  о 9 ранку 3 листопада ОВК відновила свою роботу. Проте виборчі документи у Городоцької РВК  почала приймати лише 4 листопада о 12:35. Про це свідчить зміст витягу з протоколу підсумкового засідання Хмельницької ОВК.

На момент оголошення Хмельницьким окружним адміністративним судом вироку по цій справі, ОВК вже прийняла всі протоколи від Городоцької РВК.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Один коментар

  1. Рішення адміністративного суду є ПОСТАНОВОЮ, а не ВИРОКОМ. Вирок виносить суд по кримінальній справі.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.