Щоб провести декомунізацію на Хмельниччині, півроку чекають на “добро” від Мінкульту

На Хмельниччині в рамках виконання закону “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їх символіки” планують визнати 74 пам’ятки монументального мистецтва такими, що не підлягають занесенню до Державного реєстру нерухомих пам’яток України.

В управлінні культури, національностей, релігій та туризму Хмельницької ОДА провели моніторинг пам’яток культурної спадщини, що раніше були включені до списків пам’яток історії та культури місцевого значення відповідно до законодавства Української РСР.

Згідно з результатами дослідження, із 42 пам’яток місцевого значення 32 є будинками, в яких раніше розташовувались повітові ревкоми, парткоми, робітничі ради, солдатські та селянські депутати або ж військові штаби. Окрім того, 6 будинків є не тільки пам’ятками історії місцевого значення, але й архітектурними пам’ятками.

В управління вважають можливим змінити назви окремих історичних будинків у Кам’янці-Подільському та Хмельницькому. Та пропонують також залишити в переліку пам’яток історії місцевого значення будинки, де перебували військові штаби (як історичний факт) з подальшим занесенням їх до Державного реєстру нерухомих пам’яток України.

Відповідний лист із обліковою документацією на 74 пам’ятки монументального мистецтва місцевого значення вже відправили до Міністерства культури України. Тепер це мають розглянути на засіданні Експертної комісії питань занесення об’єктів культурної спадщини до Державного реєстру нерухомих пам’яток України Міністерства культури України для визнання такими, що не підлягають занесенню до Державного реєстру нерухомих пам’яток України. Лист відправлено 6 червня 2015 року, але відповіді досі немає.

Loading...
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.