У Меджибожі відбулася IV науково-краєзнавча конференція

30 жовтня 2015 року в Державному історико-культурному заповіднику “Межибіж” відбулась XIV науково-краєзнавча конференція “Стародавній Меджибіж в історико-культурній спадщині України: містечка Правобережної України – історія, проблеми, перспективи розвитку”.

Директор ДІКЗ “Межибіж” Олег Погорілець, відкриваючи зібрання, у своєму виступі зокрема, підкреслив: “До теми містечок Правобережжя ми звернулися у знаковий час, коли в Україні відбувається адміністративно-територіальна реформа, об’єднання громад. Центром об’єднання восьми навколишніх громад віднедавна є й Меджибіж. Історія повторюється, адже з 1923 по 1959 рік Меджибіж був районним центром з усіма районними органами влади, тут видавалася районна газета, діяли установи і підприємства».

Тематика доповідей учасників конференції охоплювала “мікроісторію” малих міст, містечок і сіл, що мали міський статус або були частинами міст Поділля та Волині. У науковий обіг введено результати досліджень документів і фактів з управління і судочинства, містобудування, демографії, економіки, освіти та інших сфер життєдіяності, як вона відбувалася на містечковому рівні. “Містечковому” не у сенсі применшення, а у адміністративно-територіальному розумінні.

Загалом до участі у конференції прийняли 40 доповідей 45 авторів з Меджибожа, Києва, Дніпропетровська, Хмельницького, Вінниці, Луцька, Кам’янця-Подільського, Острога, Красилова, Старокостянтинова, Старої Синяви, Летичева. Збірку матералів конференції буде видано у грудні 2015 року.

Авторів, які бажають долучитися до цього видання, організатори конференції запрошують до 1 грудня 2015 р. надіслати свої статті відповідно до тематики та встановлених вимог до оформлення (контактний e-mail:mezhybizh@ukr.net).

Loading...
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.