Суд зобов’язав ТВК в Кам’янці повторно розглянути документи 3 партій. В комісії думають про оскарження

Сьогодні в прес-центрі Кам’янець-Подільської міської ради відбувся спеціальний брифінг міської виборчої комісії з приводу низки судових рішень. Нагадаємо, що впродовж суботи-неділі Хмельницький окружний адміністративний суд розглядав звернення представників ВО «Свобода», ВО «Батьківщина» та  «Української партії честі, боротьби з корупцією та організованою злочинністю». Всі вони вимагали, щоб ТВК зареєструвала їхніх кандидатів в депутати та на посаду міського голови. Суд частково задовольнив позови та зобов’язав міську виборчу комісію повторно розглянути документи вищевказаних партій.

IMG_6575

Член комісії Олег Підскоцький заявив, що рішення комісії щодо відмови в реєстрації кандидатам було обґрунтоване та ухвалене на підставі Законів. Щодо «Свободи» він повідомив, що дійсно 2 жовтня на адресу ТВК надійшов лист від Кам’янець-Подільського міськрайонного управління юстиції у якому повідомляється, що у Відомостях щодо зареєстрованих у встановленому порядку місцевих політичних партій по місту Кам’янець-Подільському та Кам’янець-Подільському районі містять помилку, невірно вказано прізвище, ім’я та по батькові голови міської організації ВО “Свобода” », однак на час прийняття рішення про відмову у реєстрації  у членів комісії була інша інформація. Інших претензій до «свободівців» не було.

Стосовно «Батьківщини» та «Української партії честі…» комісія теж вважає, що прийняла правильне рішення ,бо у перших в автобіографіях не вказані всі відомості, а в інших проблеми з реєстрацією партійного осередку. Натомість голова фракції ВО «Батьківщина» в міській раді Олександр Жильчук назвав дії ТВК «свідомим затягуванням виборчого процесу».

Не до вподоби деяким членам комісії і акції протесту під їхніми вікнами. Олег Підскоцький стверджував, що такі «політичні акції під стінами ТВК можуть розглядатися, як тиск», а у Тетяни Остафійчук  «складається враження, що деякі політичні партії хочуть дестабілізувати ситуацію в місті».

Наразі у Кам’янець-Подільській міській виборчі комісії не поспішають з виконанням рішення суду. Зокрема на брифінгу декілька разів повторювалась теза, що ТВК має право оскаржити рішення суду. На запитання, коли комісія визначиться ,чи подаватиме апеляцію, відповіли, що сьогодні.

Також на оприлюдненому порядку денному вечірнього засідання немає питання про реєстрацію списків партій, хоча за словами голови міської організації ВО «Свобода» Михайла Посітка, рішення суду вступає в силу сьогодні о 17:00, пан Підскоцький ж натомість пояснює, що це буде опівночі.

Передостаннім питанням порядку денного теж зазначено, що розглядатиметься питання внесення змін до кошторису МВК. Це може зумовлюватись тим, що необхідно буде виділити гроші для подачі апеляції.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.