У Кам’янці-Подільському виборчком забракував виборчий список та кандидата в мери від “Батьківщини”

До пізньої ночі 30 вересня проходило засідання Кам’янець-Подільської міської виборчої комісії. Причиною цьому стала реєстрація кандидатів в депутати. Під час розгляду виборчого списку ВО «Батьківщина» члени комісії знайшли «невідповідності змісту автобіографій» і не зареєстрували весь список партії та їхнього кандидата на міського голову Олега Ткача.

В «біло-сердечних» стверджують, що це технічні помилки і просили дозволити усунути неточності, однак відведений законом час на подачу документів сплив опівночі. Юристи «Батьківщини» запевняють, що виборча комісія навмисно затягувала час розгляду документів, адже їх подали ще в понеділок.

У зв’язку з цими подіями, члени ВО «Батьківщини» скликали своїх прихильників зранку під стіни міської ради. Понад півсотні протестувальників вимагали включити їхню політсилу у виборчий процес.

Фото Дмитра Шеремети, НГП

Фото Дмитра Шеремети, НГП

Членам комісії мітинг був не до вподоби, зокрема Тетяна Остафійчук дивувалася, чому, «коли все робиш за законом, починаються якісь протести і мітинги». Відбуватись за відсутнього голову комісії випало Олегу Підскоцькому, саме він намагався пояснити діючим депутатам від «Батьківщини», чому їх не зареєстрували, але конструктивного діалогу не вийшло. Всі залишились при своєму.

У комісії вирішили не надавати журналістам для ознайомлення копії забракованих автобіографій посилаючись на те, що там є персональні данні. Проте нам вдалось почути помилку потенційного кандидата Валентини Фурман. Вона вказала, що наразі є депутатом міської ради, однак не написала міста та області розташування органу місцевого самоврядування.

Фото Дмитра Шеремети, НГП

Фото Дмитра Шеремети, НГП

Голова депутатської фракції ВО «Батьківщина» у міській раді Олександр Жильчук повідомив, що сьогодні вони оскаржать постанову МВК у судді і вимагатимуть зареєструвати їхній виборчий список та кандидата на посаду міського голови.

Відмовили у реєстрації також трьом кандидатам в депутати від партії «За конкретні справи» та двом від «Опозиційного блоку». Причина аналогічна – неправильно заповнена автобіографія.

Не змогла зареєструвати жодного кандидата також «Українська партія честі, боротьби з корупцією та організованою злочинністю». У них проблеми з реєстрацією міського партійного осередку.

На ранок 1 жовтня зареєстровано кандидатів в депутати Кам’янець-Подільської міської ради від «Радикальної партії Олега Ляшка», «Блоку Петра Порошенка “Солідарність», «Рідного міста», «Громадського руху «Народний контроль», «Нової держави» та «Опозиційного блоку».

На сьогоднішньому засіданні МВК має розглядати документи партій ВО «Свобода», «Аграрна партія України», «Наш край», «Укроп», «Відродження» та «Народна партія».

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.