У Старокостянтинові екологи вимагають зупинити будівництво акумуляторного заводу, пов’язаного з Арбузовим

У Старокостянтинові екологи вимагають зупинити будівництво акумуляторного заводу.

Відповідну скаргу спеціалізована Міжнародна благодійна організація «Екологія право людина» надіслала на адресу Старокостянтинівської міської ради, пише “Перша міська газета”.

«Благодійна організація «Екологія право людина» (надалі ЕПЛ) звертає Вашу увагу на незаконне будівництво акумуляторного заводу ТОВ «Мегатекс індастріал», що проводиться у м. Староконстянтинів Хмельницької області по вулиці Веснянське шосе, ½, що може спричини тяжкі наслідки для довкілля та здоров’я людей», – йдеться у скарзі.

Екологи, керуючись ст. 31 Закону України «Про місцеве самоврядування», просять у міської влади  здійснити контроль за дотриманням законодавства, затвердженої містобудівної документації при здійсненні реконструкції складу обладнання та комплектуючих по вулиці Веснянське шосе ½ в місті Староконстантинові Хмельницької області в комплекс по виробництву акумуляторних батарей, а також зупинити будівництво заводу, як таке, що може заподіяти шкоду навколишньому природному середовищу до отримання усіх необхідних дозволів, проведення громадського обговорення та отримання позитивного висновку експертизи.

«Акумуляторний завод відноситься до видів діяльності та об’єктів, що становлять підвищену екологічну небезпеку, а саме: до виробництва у галузі чорної та кольорової металургії (з використанням кольорових металів, руди, збагаченої руди чи вторинної сировини, металургійний, хімічний чи електролітичний процеси), що цілком підтверджується п. 4 Постанови КМУ від 28 серпня 2013 року № 808», – йдеться у скарзі.

У чинному законодавстві України усі об’єкти будівництва поділяються за категоріями складності та приналежністю до об’єктів, що можуть становити підвищену небезпеку, зокрема екологічну чи ні. Віднесення проектів будівництва до тої чи іншої категорії відбувається за різними критеріями визначеними у різних нормативно-правових актах.

Відповідно до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» у ст. 32 зазначається, що усі об’єкти будівництва поділяються на І, ІІ, ІІІ, ІV та V категорії складності.

Виходячи з того, що об’єкти, які відповідно до Переліку видів діяльності та об’єктів, що становлять підвищену екологічну небезпеку, а також ті, проектування яких здійснюється з урахуванням вимог інженерно-технічних заходів цивільного захисту, є такими, що відповідно до Закону «Про об’єкти підвищеної небезпеки» несуть реальну загрозу виникнення надзвичайної ситуації техногенного та природного характеру, їх слід відносити до V категорії складності згідно з Порядком віднесення об’єктів будівництва до IV і V категорій складності.

Як писав НГП, у Старокостянтинові партнери віце-прем’єра часів Януковича Сергія Арбузова зводять акумуляторний завод, на зведення якого немає дозволу, а проекту будівництва нікому не показали.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.