Шепетівська єпархія УПЦ МП заперечує, що її віряни перейшли під юрисдикцію Київського патріархату

Управління Шепетівської єпархії Української Православної Церкви спростовує інформацію, опубліковану на сайті Хмельницької єпархії УПЦ КП щодо переходу релігійної громади УПЦ села Ставищани Білогірського району Хмельницької області під юрисдикцію Київського патріархату.

Про це пише агенція УНІАН з посиланням на прес-службу Шепетівської єпархії УПЦ.

У прес-службі Шепетівської єпархії УПЦ повідомляють, що на згаданих в публікації зборах питання про перехід релігійної громади УПЦ села Ставищани до УПЦ КП не обговорювалося.

«Як громада Української Православної Церкви, так і громада так званої УПЦ КП не мають власного молитовного приміщення у цьому селі. Місцевий фермер вирішив збудувати каплицю, тому 22 травня ініціював збори, котрі визначили б приналежність майбутньої будівлі», – зазначається у повідомлені Шепетіської єпархії УПЦ.

У єпархії повідомляють, що сам бізнесмен є прихильником УПЦ КП, про що і розповів присутнім. Після виступів духовенства УПЦ та представника УПЦ КП, відбулося голосування. Більшість – 19 із 36 присутніх – підтримали ідею належності майбутньої каплиці до юрисдикції Київського Патріархату.

Під час зустрічі жодних інших питань не піднімалося, говориться у листі. «Таким чином у селі, як і раніше, діють дві громади. Релігійна громада канонічної Української Православної Церкви і надалі несе служіння під омофором Блаженнішого Митрополита Онуфрія, та свого правлячого архієрея Високопреосвященнішого Пантелеімона, архієпископа Шепетівського і Славутського».

«Подання інформації сайтом Хмельницької єпархії УПЦ КП про згадану подію є некоректним і сумнівним не тільки з точки зору журналістської етики, але і Святого Євангелія», – зазначається у документі УПЦ.

Оскільки неправдива інформація була передрукована у багатьох виданнях, викликала резонанс у суспільстві, в прес-службі Шепетівської єпархії УПЦ висловили надію, що надалі «ЗМІ розповсюджуватимуть інформацію стосовно Шепетівської єпархії, користуючись перевіреними та чесними джерелами».

Теги: 
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 18

 1. Не перевіряють інформацію-це перше.По друге-хотілось би,щоб була одна віра і одна церква,але це нереально,кожна людина обирає для себе віросповідання.Спеціально створюючи конфліктні ситуації придурки в Хмельницькому.Але хто має вплив на церкви і костели? Ніхто.Вони відділені від держави,отак.

 2. Прокремлівські блохи московського патріархату – ви ще відповісте за свої діяння у тому світі. Кому ви молитеся? За кого? Кому дань даєте? Ви що, думаєте, люди тупі і безграмотні? Пройшли ті час!!!
  ВАМ НЕ МІСЦЕ НА УКРАЇНСЬКІЙ ЗЕМЛІ – ВАЛІТЬ В РОСІЮ І ТАМ СЛУЖИТЬ СВОЄМУ “ПОКРОВИТЕЛЮ”!

  • Ну Ви толєрантний, европейський!! А що вже був суд і УПЦ було засуджено до вигнання. Якісь старі КГБіські замашки! Такі часи якра з і минули. Аби мати сильну державу, маєте вчитися взаємоповазі та терпимості. Усі “валіть” та “блохи” – тези московських тролів. Справжній українець вище подібного бруду. Слаба Богу! Слава Україні!

  • Той, хто вірить в попа – обирає патріархат. А той, хто вірить у Бога, обирає храм, де відчуває його присутність. А ті, хто вважає співвітчизників тупими, як ти, самі такими і є. Як раз таким і не місце в Україні. Вали десь в Сомалі! Слава Україні, бо наш спадок – це історія Київської Руси!

   • В Україні має бути Українська церква, а не якась Московська Патріархія, яка усе купує за гроші, лідер якої цілує руки Пуйло.
    Лідер якої закликає до насильства, Руський мір ми вже бачимо на Донбасі.
    Хтось тут пише про те, що хтось когось обізвав, самі не бачуть того, як зверхньо ставляться до інших та релігій зокрема. Чому не розказують, як знищували українські церковні книги після договору з Б.Хмельницьким?

    • Анонімна сатано ! Доводжу до твого відома що в минулу неділю Володимир Кличко похрестив свою дочку в Києво-Печерській лаврі в УПЦ МП а не у твого анцихриста філарета. Так що скаженій далі анцихристе. Господь з православною церквою яка зберегла старословянський обряд.

  • Отче наш, Ижє єси на нєбєсєх !
   Да святится имя Твоє,
   да приидєт Царствиє Твоє,
   да будет воля Твоя,
   яко на нєбєси и на земли.
   Хлеб наш насущный даждь нам днєсь;
   и остави нам долги наша,
   якоже и мы оставляєм должником нашим;
   и нє ввєди нас во искушєниє,
   но избави нас от лукаваго.
   Аминь.

 3. УКРАИНА-ПОНАД УСЕ! ЦЕРКВА-ОДНА-УКРАИНСКАЯ КИЕВСКОГО ПАТРИАРХАТА ! ДО БОЮ ! СЛАВА УКРАИНЕ -МОСКАЛЕЙ ВОН!!!!

  • Хочеш громадянської війни, Анонім? То який ти вірянин, християнин чи громадянин, якщо бажаєш вбивати своїх співвітчизників? Українці толерантна нація, а не шизофренічна. Хочеш повоювати – то йди: адже сьогодні є де і за що! А громадяни вільного народу нехай моляться там, де бажають, а не де їм пальцем вкажуть. Не лізь в Душу до людей!

   • Дивись, як заговорили, а шо ви раніше казали?
    Коли про це говорилося раніше, шо Росія нападе на Україну, то проклинали тих, хто казав таке, а тепер ми маємо молитися за тих нелюдів. Мені особисто соромно бути з ними однієї релігії. Релігія має бути спрямована на підтримку держави. А в нас завдяки недумаючим вірянам, яким придумали байку про якусь канонічність, відбувається навіювання, що своя держава – це погано.

    • Правильно Польщі свою церкву, словакам свою, росіянам свою , армянам свою , і тд. – хибний шлях. Дух церкви хотіли зламати віками і нічого це недало ВІРА тільки вкріпилась !!! Були Папи , хрестові походи, були метрополити , ПЕТРО 1 і т. д. їх нема а церква та ВІРА Є. І так канутьу лета Філарети розкольники , Кирили та Путіни – ВІРА буде завжди

     • у сербів своя церква, у грузинів – своя, у болгар – своя… Чому у нас має бути чужа. Православ’я бере початок з Києва і Москва до цього нічого не має. Вони одурманювали народ віками і щоб показати, що вони щось мають до цієї віри, то примазуються до Києва, але ж їх лідери не визнають народ український. Як з такими можна взагалі ходити до церкви. Вони на вас плюють, а ви підтираєтися. Немає у вас гідності. Хай РПЦ об’єднається з сербами, було б цікаво подивитися на це…
      Не забувайте про таке який руській мир на Сході і робіть висновки…
      Про церкви зруйновані у Грузії “братами” по релігії…
      Москва знає як викоистовувати карту Православ’я, а нам не можна

    • ЗГИНЬ АНЦИХРИСТЕ !
     Отче наш, Ижє єси на нєбєсєх !
     Да святится имя Твоє,
     да приидєт Царствиє Твоє,
     да будет воля Твоя,
     яко на нєбєси и на земли.
     Хлеб наш насущный даждь нам днєсь;
     и остави нам долги наша,
     якоже и мы оставляєм должником нашим;
     и нє ввєди нас во искушєниє,
     но избави нас от лукаваго.
     Аминь.

  • Володимир Кличко зробив свій вибір похристивши доньку в УПЦ МП. Прочетай Отче Наш і від тебе відступить дявол.

  • ЗГИНЬ АНЦИХРИСТЕ !
   Отче наш, Ижє єси на нєбєсєх !
   Да святится имя Твоє,
   да приидєт Царствиє Твоє,
   да будет воля Твоя,
   яко на нєбєси и на земли.
   Хлеб наш насущный даждь нам днєсь;
   и остави нам долги наша,
   якоже и мы оставляєм должником нашим;
   и нє ввєди нас во искушєниє,
   но избави нас от лукаваго.
   Аминь.

 4. Костели,мечеті,протестантів повно-куди їх дівати

  • Світлано, та не треба їх нікуди дівати, бо “що посієш, те й пожнеш”! А потенціал тих людей, котрі там моляться, слід направляти в економіку і розбудову Держави.І результатами розвитку й вірою своєю доводити, що Господь нам допомагає. Тоді вони самі прийдуть до Православної віри. Блаженний той, хто спасає душі інших, а не гнобить їх чи вбиває!

  • Де в Хмельницькому мечеть?

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.