Кам’янець-Подільська райрада пожалілась Президенту на Хмельницьку облраду за терреформу

Під час 32 сесії Кам’янець-Подільської районної ради депутати та сільські голови впродовж трьох годин обговорювали прийнятий обласною радою проект перспективного плану об’єднання територіальних громад.

Всіх обурило те, що до складу Кам’янця-Подільського пропонують приєднати селища Жовтневе, Зіньківці, Кам’янку, Смотрич та Цибулівку.

За словами депутатів райради, ніхто погодження на таке «добровільне об’єднання» не давав.

Більше того, як повідомив Кам’янський сільський голова,  жителі села вирішили взагалі ні з ким не об’єднуватись. За приєднання до міста проголосували лише три мешканці.

Не хоче віддавати селище Жовтневе і Слобідсько-Кульчієвецька сільрада: проти приєднання до Кам’янця вже зібрано 2 тисячі підписів. Також голова сільради додав, що у разі такого «добровільного приєднання, жителі можуть перекрити дорогу. Це рейдерське захоплення сіл Кам’янцем-Подільським», – додав він.

Відповів на запитання присутніх і представник обласного офісу реформ. Він наголосив, що обласна рада затвердила лише проект перспективного плану і до 15 липня ще можна вносити поправки. Саме тому депутати ще мають час обговорити в селах затверджений проект.

Приєднатися до Гуменецької територіальної громади виявили бажання ще дві сільради Чемеровецького району. За відповідне рішення проголосували більшість жителів сіл.

Також депутатам Кам’янець-Подільської районної ради було запропоновано направити звернення до Президента України, де стверджувалось, що Хмельницька обласна рада прийняла рішення про схвалення перспективного плану формування територій громад Хмельницької області, «грубо порушуючи вимоги Закону України, оскільки воно приймається із-за відсутності згоди на це територіальних громад».

Текст звернення на трьох сторінках депутати вирішили відправити на доопрацювання філологам, щоб «не зганьбитися перед Президентом», однак основу звернення вирішили зберегти.

На звершення, в попередньому тексті Порошенка просили «припинити свавілля, яке проявляється у недотриманні чинного Законодавства при здійсненні «Добровільного» (виділено в тексті, – НГП) об’єднання територіальних громад».

Депутати затвердили текст звернення, однак надійде воно до Президента, Голови Верховної Ради, Прем’єр-міністра, голови облради та голови ХОДА після «редагування» тимчасовою робочою групою.

Теги: 
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 15

 1. район молодець , неможна пане Яцковський бути одночасно шулером та керівником офісу реформ.

  • ну вот наконец то ! правильно! никто не будет молчать! какая реформа? людей спрашивать!! а не как офис решил !Тоже мне нашли специалистов Павлишена и другие

 2. Для чого витрачати час на цю нездорову реформу!! усі уже так зрозуміли що не вийде владі примусово приєднати села бо вона так хоче!! Банда янучари теж хотіла примусово так люди показали що примусово не буде!! Хоче ця влада наступити на граблі!! вперед! тільки потім кожного найдуть і спитають чим ти думав (ну це по доброму). Району респект так тримати – покажемо банді що ми не вівці!!!!
  Якщо село не проголосує за та хай свій план засунуть ……

 3. Перед тем как комментировать реформу надо хотя бы с ней ознакомиться. А все вопросы – к Камянецкому районному руководству. Потому, что это они, не получив согласия людей, отрапортовали в область, что готовы к объединению громад. Иначе областная рада никогда бы не приняла такого проэкта перспективного плана. А в реформе ничего страшного нет. Основная выгода – уменьшение расходов на власть. Направление – чтобы громада сама все решала, а не оглядывалась на то, что скажут сверху. Конечно, люди еще этого не умеют, но когда-то надо начинать.

  • Уменшения расходов на власть – потрібно робити з верху! Давайте порівняємо скільки бюджетних коштів зідають міністерства відомства та установи (державні) нічого не роблячи! а потім порівняйте бюджети сіл!

   Як громада само зможе все вирішувати якщо у неї не буде ради а староста!! ти хоть думаєш що пишеш!! А може ти із тої банди що хоче цю реформу!! Гнати тебе в село на півроку, дати тобі 1200 грн в місяць, а після того ти напишеш коментар потрібна ця реформа чи ні!!

  • Жене гондо…у!! Районне керівництво саме так вирішило, а чи питало воно людей? ні!! Гнати бандицьке керівництво району разом із такими як ти!!
   У твоєму коменті повний маразм!!!!!

  • Шулери сидять у ОДА , і Яцковський шулер – якраз пропозицію сільських рад подала влада району Кам.Подільський а шулери кроять під свої інтереси. Яцковський не пиши неправду .Фламастером під пластиковий стаканчик ділиш область , ні економічнихі стратегічних розрахунків .

 4. закон забороняє розривати діючі сільські громади

 5. бачила того яцківського по телевізору , ніс якусь нісенітницю. виглядав безграмотно і не переконливо

 6. Чомусь всі говорять про економію на утриманні сільських рад. Скажіть, а куди подітися тим звільненим, якщо ще на шиї кредити і шалені ціни на енергоносії? Чи там не люди працюють? Добре, якщо село під містом, можна йти прибиральницею у якийсь офіс до рехформатора… А якщо за 50 км від центру? Чи нас будуть як кріпаків продавати з землею? Закрити сільську раду, ФАПи, культуру, школи… Економія! Це близько 20-40 чолівік в КОЖНОМУ селі. А куди ж підуть гроші, що вдасться зекономити? Кому вже не вистачає на яхту чи відпочинок?

  • не буде ніякої економії, в селі залишиться староста на зарплаті, а в центрі громади додасться ще 30-40 чиновників.

   • Тож в ЦЕНТРІ додасться 30-40 чиновників. А на переферії? А де дінуться працівники сільської ради і освіта? В обєднаних громадах звільнять не 40 чоловік…

  • Про яку економію йдеться , штата у кожній громаді збільшаться до 100-120 чоловік. Читайте-http://www.minregion.gov.ua/news/-ne-uryad-viznachatime-strukturu-i-chiselnist-organiv-miscevogo-samovryaduvannya-a-miscevi-radi—vyacheslav-negoda-v-intervyu-u-391247/

   • У двох останіх коментарях я зрозумів що сидять і пишуть великі спеціалісти які вже все точно знають і робили і так вже по всій Україні працює!! Не брешіть людям виродки!!!

   • Мінрегіонбуд в село на місяць, потім реформа!
    А зараз це просто зрада Украіни!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.