Офіційний сайт Верховної Ради “викинув” для загального доступу списки помічників усіх народних депутатів України.
Це стало можливим після підписання розпорядження Голови ВР Володимира Гройсмана.
Згідно з документом спікера парламенту, депутати зобов’язані оприлюднити декларації про доходи, а також щомісячно оприлюднювати списки своїх помічників.
Таким чином, стали відомі прізвища помічників нардепів від Хмельницької області. Зокрема, мажоритарник Віктор Бондар (191 округ) має в активі 4 помічників-консультантів: двоє утримуються за рахунок бюджету, двоє – на громадських засадах.
У нардепа від “Блоку Петра Порошенка” Михайла Гвоздьова нараховується 4 помічники: один має статус держслужбовця, один – за строковим трудовим договором на постійній основі, ще двоє – на громадських засадах.
Позафракційний політик-мільйонер Олександр Герега (192 округ) обзавівся справжнім “гаремом” помічників – йому допомагає здійснювати представницьку діяльність 17 осіб. Статус держслужбовця має одна людина, решта – на громадських засадах.
“Фронтовик” Олександр Ксенжук представлений 5 помічниками: двоє – на держслужбі, один – за трудовим договором, двоє – на громадських засадах.
Депутат із групи групи “Воля народу” Сергій Лабазюк (188 округ) показав 9 помічників: чотири – сидять на бюджеті зі статусом держслужбовця, троє – працюють за трудовим договором, двоє – на громадських засадах.
“Порошенківець” Роман Мацола (190 округ) записав 5 помічників: двох – за трудовим договором, трьох – на громадських засадах.
Екс-мер Хмельницького і мажоритарник Сергій Мельник (187 округ) обмежився 3 помічниками: двоє – на держслужбі, один – на громадських засадах.
Нардеп Володимир Мельниченко (193 округ) користується послугами 8 помічників: двох – утримує бюджет зі статусом держслужбовця, чотири -за трудовим договором, двоє – на громадських засадах.
Мажоритарник Андрій Шинькович (189 округ) розраховує на допомогу 13 помічників: троє з них мають статує держслужбовців, решта – на громадських засадах.