СНІД не спить: кількість хворих щороку зростає

У Хмельницькій області кількість ВІЛ-інфікованих, що стоять на обліку з року в рік залишається приблизно на одному рівні. Станом на 1 січня 2013 року в обласному центрі профілактики боротьби зі СНІДом на обліку перебувало 2039 осіб, у той самий період 2014 – вже 2184, а 1 січня 2015 – лише 2027 осіб. Це означає, що у порівнянні з минулим роком кількість ВІЛ-інфікованих в області зменшилась на 157 людей.

Проте кількість хворих на СНІД лише збільшується:  1 січня 2013 року у Хмельницькій області кількість хворих на СНІД складала 384 особи, 1 січня 2014 їх було 451, а вже 1 січня цього року року їх було 530 осіб.

Такі дані надані Хмельницьким обласним центром профілактики і боротьби зі СНІДом.

Там всі охочі можуть отримати безкоштовний тест та консультацію щодо ВІЛ-інфекції. У центрі наголошують, що медичні працівники області гарантують конфіденційність та анонімність проведення тесту, його доступність, повну відсутність дискримінації, а також достовірність та повноту інформації щодо ваших аналізів, залучення всіх ресурсів задля допомоги пацієнту.

Добровільне тестування на ВІЛ – ефективний та надзвичайно важливий метод профілактики цієї інфекції. Якщо ж аналізи вчасно виявлять у вас ВІЛ-інфекцію це допоможе збільшити тривалість статусу ВІЛ-інфекції та попередження переходу до розвитку СНІДу. Також у випадку виявлення у вас ВІЛ-інфекції ви зможете періодично обстежуватись на туберкульоз, онкозахворювання та інші опортуністичні захворювання, що можуть стати смертельними. У разі виявлення  ВІЛ-інфекції у стадії СНІДу вам надаватиметься безкоштовний доступ до АРТ, що дозволить перевести прогресуючий перебіг СНІДу у хронічний й, таким чином, значно подовжити якість та тривалість життя пацієнта.

Також важливо, що знаючи про свій статус ВІЛ-інфікованого ви зможете захистити своїх партнерів та майбутніх дітей від ВІЛ-інфекції.

Хмельницький обласний центр профілактики боротьби зі СНІДом знаходиться за адресою: м. Хмельницький , вул. Г. Сковороди, 17/3. Телефон кабінету “Довіра” (03822) 2-40-56

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.