Через масовий мор риби у Південному Бузі хмельничанам навіть довелось перенести водохрещенську ополонку на іншу водойму міста. У чому причина масової загибелі риби НГП дізнавався в управлінні з питань екології та благоустрою міста хмельницької міської ради.
Там впевнено заявили, що головний забруднювач, що став причиною загибелі риби знаходиться не в місті. “Ми близько місяця шукали причину. Обстежили берегову лінію по місту, брали проби води в Гречанах і вище за течією. Біологічне споживання кисню перевищено в 10 разів. Це значить, що не зважаючи на понижений рівень води рибі достатньо кисню для життя. Ми відібрали проби води, і якби це були неочищені хімічні викиди якогось заводу – важкі солі, чи метали аналізи б це показали. Але річка забруднена органікою”, – заявила заступник начальника управління з питань екології та благоустрою міста Інна Куцка.
Органічне забруднення також може бути наслідком потрапляння каналізаційних стоків в річку, проте в управлінні зазначили, що такого рівня забрудненості каналізація спрямована у Південний Буг не дала б. Більшість каналізаційних стоків потрапляють на очисні споруди, а ті що направлені в лівневку (систему призначену для відведення дощової і талої води) не мають такого рівня забрудненості.
Наразі підозра падає на птахофабрику в Грузевиці. “За словами інспекції там є птахофабрика чи пташина ферма. Схоже, що вони просто скидають неочищені стоки. Будь-яка ферма має мати свою передочистку стоків, щоб сильно забруднені органікою води не потрапляли в річку. Якщо у них цього немає, але кількість птахів велика – зрозуміло, що все потрапляє в Південний Буг. Це ж зручно, нічого не потрібно не платити за скиди та очистку”, – розповіла НГП Інна Куцка.
Управління з екології та благоустрою міста направляло своє звернення в державну екологічну інспекцію та природоохоронну прокуратуру для отримання дозволу на перевірку. Також обласна адміністрація створила комісію, що вирішила ретельно обстежити берег Південного Бугу в Грузевиці.