Незалежний громадський портал

Незалежний громадський портал

Telegram facebook twitter youtube
Увійти
Головна Новини Актуально Інтерв’ю Фоторепортаж Статті Блоги

Чому гине риба в Південному Бузі?

Опубліковано: 24.01.2015 | 4 коментарі поділитись: Facebook або Tweeter

Через масовий мор риби у Південному Бузі хмельничанам навіть довелось перенести водохрещенську ополонку на іншу водойму міста. У чому причина масової загибелі риби НГП дізнавався в управлінні з питань екології та благоустрою міста хмельницької міської ради.

Там впевнено заявили, що головний забруднювач, що став причиною загибелі риби знаходиться не в місті. “Ми близько місяця шукали причину. Обстежили берегову лінію по місту, брали проби води в Гречанах і вище за течією. Біологічне споживання кисню перевищено в 10 разів. Це значить, що не зважаючи на понижений рівень води рибі достатньо кисню для життя. Ми відібрали проби води, і якби це були неочищені хімічні викиди якогось заводу – важкі солі, чи метали аналізи б це показали. Але річка забруднена органікою”, – заявила заступник начальника управління з питань екології та благоустрою міста Інна Куцка.

Органічне забруднення також може бути наслідком потрапляння каналізаційних стоків в річку, проте в управлінні зазначили, що такого рівня забрудненості каналізація спрямована у Південний Буг не дала б. Більшість каналізаційних стоків потрапляють на очисні споруди, а ті що направлені в лівневку (систему призначену для відведення дощової і талої води) не мають такого рівня забрудненості.

Наразі підозра падає на птахофабрику в Грузевиці. “За словами інспекції там є птахофабрика чи пташина ферма. Схоже, що вони просто скидають неочищені стоки. Будь-яка ферма має мати свою передочистку стоків, щоб сильно забруднені органікою води не потрапляли в річку. Якщо у них цього немає, але кількість птахів велика – зрозуміло, що все потрапляє в Південний Буг. Це ж зручно, нічого не потрібно не платити за скиди та очистку”, – розповіла НГП Інна Куцка.

Управління з екології та благоустрою міста направляло своє звернення в державну екологічну інспекцію та природоохоронну прокуратуру для отримання дозволу на перевірку. Також обласна адміністрація створила комісію, що вирішила ретельно обстежити берег Південного Бугу в Грузевиці.

Схожі матеріали:

  • Сміття у Південному Бузі вистачить ще на 10 волонтерських прибирань
Теги: річка Південний Буг
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Модератор

Читати всі пости Модератор →

Коментарів: 4

  1. Ірина 24.01.2015 15:49 Відповіcти

    У Грузевиці не птахофабрика, а досить потужна свиноверма депутата обласної ради Лейві В.Л. там, доречі, знаходиться і крематорій, де утилізуються мертві тварини. Все це призводить до непоправної шкоди екології краю, та головне життю простих людей.

    • остап2015 24.01.2015 15:57 Відповіcти

      Та замор риби у Бузі – це лише квіточки, скоро почнуть хворіти і гинути жителі села і Хмельницького. Хоча контролюючим органам це не цікаво…

  2. Гнида 24.01.2015 16:14 Відповіcти

    Лейві будь ти проклят. ДО зустрічі в аду!

  3. Управління екології та контролю за благоустроєм міста 27.01.2015 15:16 Відповіcти

    У зв’язку з виявленням загибелі риби в Хмельницькому водосховищі в грудні 2014 та січні 2015 року управлінням екології та контролю за благоустроєм міста неодноразово створювались комісії та проводились обстеження заплави річки Південний Буг, в межах міста (мікрорайон «Гречани»). Лабораторні дослідження води з річки проводили тричі.
    Хмельницьким міськрайонним управлінням Головного управління Держсанепідслужби у Хмельницькій області та Державною екологічною інспекцією в Хмельницькій області відбирались проби біля мостового переходу до села Олешин, нижче за течією зі сторони вул. Кооперативної, в річці біля зливової каналізації, яка має випуск в річку по пров. Курчатова.
    Згідно даних лабораторії Держсанепідслужби, органолептичні показники шкідливості високі. Колір води, запах свідчив про органічне забруднення водойми. Деякі хіміко-біологічні показники перевищують гранично допустимі концентрації речовин для водойм господарсько-побутового призначення.
    Під час обстеження заплави та берега річки П. Буг в межах міста Хмельницького скидів неочищених стічних вод від підприємств міста не виявлено.
    Аналізуючи результати лабораторних досліджень річкової води та інформацію Державної екологічної інспекції в Хмельницькій області, а також свідчення громадян, припущено, що причиною забруднення річки в грудні 2014 року могли стати скиди неочищених стічних вод від джерел, розташованих за межами міста Хмельницького. Дане питання знаходиться на контролі Державної екологічної інспекції.
    Управлінням з питань екології та контролю за благоустроєм міста направлено звернення суб’єктам господарювання міста Хмельницького, які здійснюють господарську діяльність у мікрорайоні Гречани (поблизу заплави р. П.Буг) з попередженням щодо недопущення забруднення річки неочищеними стічними водами.
    Робочою групою в складі представників обласних структур 22.01.2015 року обстежено заплаву річки П.Буг, прийнято рішення здійснити перевірку промислових підприємств району, господарська діяльність яких може мати негативний вплив на річку.
    Остаточні висновки причин загибелі риби в річці П.Буг після проведення розслідування нададуть відповідні державні служби, до компетенції яких ці питання відносяться.

Коментування Відмінити

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.




Календар публікацій

Січень 2015
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Гру   Лют »
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  
iGas.com.ua
Погода
Погода у Хмельницькому

волог.:

тиск:

вітер:

Погода у Києві Погода у Львові 

© 2012 - 2021 Незалежний громадський портал. Всі права захищені.
Оперативні новини Хмельниччини.
56 queries in 0,043 seconds.
Platform: Desktop.
Зворотній звязок ngpsite@gmail.com
Редакційний телефон: 097-618-67-71

Ми на Twitter
Ми на YouTube
Ми в Telegram

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!