Чому гине риба в Південному Бузі?

Через масовий мор риби у Південному Бузі хмельничанам навіть довелось перенести водохрещенську ополонку на іншу водойму міста. У чому причина масової загибелі риби НГП дізнавався в управлінні з питань екології та благоустрою міста хмельницької міської ради.

Там впевнено заявили, що головний забруднювач, що став причиною загибелі риби знаходиться не в місті. “Ми близько місяця шукали причину. Обстежили берегову лінію по місту, брали проби води в Гречанах і вище за течією. Біологічне споживання кисню перевищено в 10 разів. Це значить, що не зважаючи на понижений рівень води рибі достатньо кисню для життя. Ми відібрали проби води, і якби це були неочищені хімічні викиди якогось заводу – важкі солі, чи метали аналізи б це показали. Але річка забруднена органікою”, – заявила заступник начальника управління з питань екології та благоустрою міста Інна Куцка.

Органічне забруднення також може бути наслідком потрапляння каналізаційних стоків в річку, проте в управлінні зазначили, що такого рівня забрудненості каналізація спрямована у Південний Буг не дала б. Більшість каналізаційних стоків потрапляють на очисні споруди, а ті що направлені в лівневку (систему призначену для відведення дощової і талої води) не мають такого рівня забрудненості.

Наразі підозра падає на птахофабрику в Грузевиці. “За словами інспекції там є птахофабрика чи пташина ферма. Схоже, що вони просто скидають неочищені стоки. Будь-яка ферма має мати свою передочистку стоків, щоб сильно забруднені органікою води не потрапляли в річку. Якщо у них цього немає, але кількість птахів велика – зрозуміло, що все потрапляє в Південний Буг. Це ж зручно, нічого не потрібно не платити за скиди та очистку”, – розповіла НГП Інна Куцка.

Управління з екології та благоустрою міста направляло своє звернення в державну екологічну інспекцію та природоохоронну прокуратуру для отримання дозволу на перевірку. Також обласна адміністрація створила комісію, що вирішила ретельно обстежити берег Південного Бугу в Грузевиці.

Теги: 
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 4

 1. У Грузевиці не птахофабрика, а досить потужна свиноверма депутата обласної ради Лейві В.Л. там, доречі, знаходиться і крематорій, де утилізуються мертві тварини. Все це призводить до непоправної шкоди екології краю, та головне життю простих людей.

  • Та замор риби у Бузі – це лише квіточки, скоро почнуть хворіти і гинути жителі села і Хмельницького. Хоча контролюючим органам це не цікаво…

 2. Лейві будь ти проклят. ДО зустрічі в аду!

 3. У зв’язку з виявленням загибелі риби в Хмельницькому водосховищі в грудні 2014 та січні 2015 року управлінням екології та контролю за благоустроєм міста неодноразово створювались комісії та проводились обстеження заплави річки Південний Буг, в межах міста (мікрорайон «Гречани»). Лабораторні дослідження води з річки проводили тричі.
  Хмельницьким міськрайонним управлінням Головного управління Держсанепідслужби у Хмельницькій області та Державною екологічною інспекцією в Хмельницькій області відбирались проби біля мостового переходу до села Олешин, нижче за течією зі сторони вул. Кооперативної, в річці біля зливової каналізації, яка має випуск в річку по пров. Курчатова.
  Згідно даних лабораторії Держсанепідслужби, органолептичні показники шкідливості високі. Колір води, запах свідчив про органічне забруднення водойми. Деякі хіміко-біологічні показники перевищують гранично допустимі концентрації речовин для водойм господарсько-побутового призначення.
  Під час обстеження заплави та берега річки П. Буг в межах міста Хмельницького скидів неочищених стічних вод від підприємств міста не виявлено.
  Аналізуючи результати лабораторних досліджень річкової води та інформацію Державної екологічної інспекції в Хмельницькій області, а також свідчення громадян, припущено, що причиною забруднення річки в грудні 2014 року могли стати скиди неочищених стічних вод від джерел, розташованих за межами міста Хмельницького. Дане питання знаходиться на контролі Державної екологічної інспекції.
  Управлінням з питань екології та контролю за благоустроєм міста направлено звернення суб’єктам господарювання міста Хмельницького, які здійснюють господарську діяльність у мікрорайоні Гречани (поблизу заплави р. П.Буг) з попередженням щодо недопущення забруднення річки неочищеними стічними водами.
  Робочою групою в складі представників обласних структур 22.01.2015 року обстежено заплаву річки П.Буг, прийнято рішення здійснити перевірку промислових підприємств району, господарська діяльність яких може мати негативний вплив на річку.
  Остаточні висновки причин загибелі риби в річці П.Буг після проведення розслідування нададуть відповідні державні служби, до компетенції яких ці питання відносяться.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.