У справі розповсюджувачів “Новоросії” нарешті стали відомі всі обставини

Сьогодні в черговому судовому засіданні у кримінальній справі щодо розповсюдження газети «Новоросія» на клопотання сторони захисту були допитані двоє працівників СБУ, які розслідували цю справу.

Вони розповіли, що дізнались про розповсюдження газети із закликами до сепаратизму з хмельницьких ЗМІ приблизно 7 червня 2014 року. Протягом тижня були проведені перші заходи по розшуку зловмисників. Вже 14 червня у координуванні розповсюдження газети «Новоросія» у Хмельницькому слідчі запідозрили Андрія Орєхова. В подальшому завдяки прослуховуванню його телефонних розмов вони впевнились у своїх підозрах.

Крім того, було встановлено, що Орєхов передавав газети двом розповсюджувачам: Корецькій і Багриєвичу. Але Багриєвич заявив, що не розповсюджував отримані газети, дізнавшись їх зміст, а просто зберігав у себе вдома. Доказів, що це не так, правоохоронці не знайшли

. Цілком можливо, що Багрієвич не встиг роздати газети до того, як Орєхов запідозрив стеження і попередив спільника по телефону в середині червня. Запис цього дзвінка був оприлюднений в судовому засіданні. В ньому Орєхов закликає Багрієвича діяти обережно і таємно, як партизани.

«Напаскудили і втекли», – говорить він.

Внаслідок недоведеності вини Багрієвич проходить у справі, як свідок.

А от Оксана Корецька не змогла уникнути суду. Жінка отримала газети на початку червня, а позбутися їх спробувала лише на початку липня. Слідчі зібрали докази, у тому числі відеозаписи, про те, що вона розповсюджувала газету «Новоросія».

Орєхов теж намагався «замести сліди», видаливши всю свою електронну переписку. Слідчі змогли знайти лише назви листів щодо газети «Новоросія».

Після допиту слідчих, в суді були досліджені сам примірник газети «Новоросія» та фрагменти записів телефонних розмов підсудних.

В одній зі статей газети заявлялось: «Новоросія – не Україна», а далі територією так званої «Новоросії» називались регіони України, де зараз іде війн.

В аудиозаписах підсудні гаряче підтримували сторону терористичних угруповань ДНР та ЛНР, збирали для них продукти. Точились також розмови про отримання газети із захопленої території і та про її розповсюдження.

Справа вже знаходиться на фінішній прямій. Суду залишилось допитати експерта з Києва та самих підсудних. Наступний розгляд справи призначено на 9 лютого.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Один коментар

  1. Кстати нашел тоже интересный сайт.На сайте http://novosti2015.do.am рассказывают очень много интересного о знаменитых людях.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.