Світові лідери мають примусити російську владу звільнити Надію Савченко

21 січня Юлія Тимошенко провела спільну прес-конференцію з рідною сестрою народного депутата від «Батьківщини» Надії Савченко Вірою, на якій вони поінформували громадськість щодо ситуації навколо звільнення української героїні з російського полону.

Зокрема, Віра Савченко, 20 січня зустрічалася з сестрою, в московському СІЗО №6, вчергове підтвердила, що Надія не збирається припиняти голодування, оскільки вважає цю акцію протесту єдиною доступною для себе зброєю у боротьбі за Україну і у протистоянні російському агресору.

Також Віра Савченко закликала всіх політиків, які представляють Україну у світі, у т.ч. Президента і прем’єр-міністра зробити все можливе, аби посилити тиск на Росію і звільнити Надію і врятувати її життя, адже відлік йде вже на дні і навіть години.

«Ось вам одна народна одиниця, яка бореться за Україну! Не втрачайте  жодної можливості допомогти їй, не кидайте своїх!» – наголосила Віра Савченко.

Юлія Тимошенко зазначила, що партія «Батьківщина» зі свого боку звернулася до світових лідерів із проханням зробити усе можливе, аби примусити російську владу звільнити українську льотчицю і врятувати їй життя.

Вона також озвучила план «Батьківщини» по звільненню Надії Савченко: після підтвердження повноважень делегації українського парламенту в ПАРЄ 26 січня, Надія як член цієї делегації стане повноправним членом ПАРЄ і відразу набуде міжнародного дипломатичного імунітету. В цей же день до Н.Савченко має бути автоматично застосована стаття 15 Генеральної угоди про привілеї та імунітети Ради Європи. Оскільки Росія ратифікувала дану угоду ще 1996 році, то влада РФ зобов’язана виконувати її положення, а відтак – випустити Надію на волю, аби вона взяла участь у роботі ПАРЄ.

Ми також звернулися до керівництва ПАРЄ з проханням направити керівництву Росії лист, в якому офіційно повідомити, що, відповідно до Генеральної угоди про привілеї та імунітети РЄ, 26 січня Надію Савченко має бути звільнена з-під арешту. Президент ПАРЄ Анн Брассер відгукнулася на таке прохання «Батьківщини» і сьогодні відповідний лист був переданий керівництву РФ, а також оприлюднений на офіційному сайті ПАРЄ.

«Ми неодноразово чули від Путіна,  що росіяни не порушують міжнародні угоди, конвенції і міжнародне право і тому ситуація з Надією Савченко – це ще один тест на правду і цивілізованість для російського керівництва», – зазначила з цього приводу Юлія Тимошенко.

Крім того, ми вважаємо, що додатковими кроками для того, аби змусити Росію звільнити Надію Савченко має бути багатократне посилення санкцій з боку провідних країн світу, а також запровадження, нарешті, санкцій проти російської Федерації з боку самої України.

Варто також нагадати, що депутати від «Батьківщини» постійно здійснюють контакт у справі Надії Савченко з міжнародними організаціями, завжди присутні у залі судових засідань у Москві. Вони супроводжують сестру Надії Віру у поїздках до Росії і допомагають їй у всіх кроках, спрямованих на поліпшення умов полону української заручниці путінського режиму, процесуальних діях, які мають призвести до її звільнення.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.