Фото Кам’янець-Подільської фортеці з’явилось на всіх сторінках “Вікіпедії”

Верхівки башт Кам’янець-Подільської фортеці прикрасили усі сторінки україномовної “Вікіпедії”.  Дана інновація редакторів інтернет-енциклопедії втілена в рамках кампанії «Свободу панорами у вільній країні» на підтримку законопроекту №1677 щодо свободи панорамної зйомки.

2015-01-22_021322-(1)

«Клікнувши» на баннер з фортецею читачі можуть ознайомитись з інформацією щодо панорами в Україні та підтримати новий законопроект.

Довідково. Свобода панорами – це можливість вільно фотографувати, замальовувати або знімати на відео твори архітектури та мистецтва, які знаходяться в громадському місці, і публікувати такі зображення чи відео. Наразі , якщо ви бажаєте сфотографувати або зняти на відео будівлю чи пам’ятник, станцію метро чи меморіальну дошку, вам необхідно отримати на це дозвіл у автора (архітектора або скульптора).

Під цю норму підпадає все — від будівлі Верховної Ради (для фотографування якої потрібен дозвіл спадкоємців архітектора Заболотного) до сільських пам’ятників Тарасові Шевченку чи жертвам Голодомору. Дозвіл не потрібен лише якщо автор помер понад 70 років — у такому разі твір перебуває в суспільному надбанні.За словами організаторів данної акції, прийняття законопроекту №1677  «поліпшить туристичну привабливість України, адже в нас багато сучасних пам’яток, зображення яких ми хотіли б бачити в путівниках чи фотоальбомах — і ми маємо дати можливість укладачам таких матеріалів вільно фотографувати їх, не переймаючись, що вони цим порушать закон.».

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.