Верхівки башт Кам’янець-Подільської фортеці прикрасили усі сторінки україномовної “Вікіпедії”. Дана інновація редакторів інтернет-енциклопедії втілена в рамках кампанії «Свободу панорами у вільній країні» на підтримку законопроекту №1677 щодо свободи панорамної зйомки.
«Клікнувши» на баннер з фортецею читачі можуть ознайомитись з інформацією щодо панорами в Україні та підтримати новий законопроект.
Довідково. Свобода панорами – це можливість вільно фотографувати, замальовувати або знімати на відео твори архітектури та мистецтва, які знаходяться в громадському місці, і публікувати такі зображення чи відео. Наразі , якщо ви бажаєте сфотографувати або зняти на відео будівлю чи пам’ятник, станцію метро чи меморіальну дошку, вам необхідно отримати на це дозвіл у автора (архітектора або скульптора).
Під цю норму підпадає все — від будівлі Верховної Ради (для фотографування якої потрібен дозвіл спадкоємців архітектора Заболотного) до сільських пам’ятників Тарасові Шевченку чи жертвам Голодомору. Дозвіл не потрібен лише якщо автор помер понад 70 років — у такому разі твір перебуває в суспільному надбанні.За словами організаторів данної акції, прийняття законопроекту №1677 «поліпшить туристичну привабливість України, адже в нас багато сучасних пам’яток, зображення яких ми хотіли б бачити в путівниках чи фотоальбомах — і ми маємо дати можливість укладачам таких матеріалів вільно фотографувати їх, не переймаючись, що вони цим порушать закон.».