Бюджетна комісія відмовилася від довиборів до облради і 335 тисяч передбачила на зруйновану фортецю

Члени бюджетної комісії Хмельницької обласної ради виступили за недоцільність проведення проміжних виборів до Хмельницької обласної ради в одноманматному окрузі №22 (м. Старокостянтинів), які заплановані на 1 березня.

Депутати вважають за необхідність перекинути 335 тис. грн на виготовлення проектно-кошторисної документації на зруйновану стіну фортеці Державного історико-культурного заповіднику «Межибіж». Це лише третина від необхідних коштів.

“Вартість  проектно-кошторисної документації становитиме до 1 млн. грн”, – зазначила начальник управління культури, національностей та релігій Хмельницької ОДА Ірина Трунова.

Разом з тим, депутат обласної ради, член бюджетної комісії Іван Гладуняк запропонував управлінню Трунової готувати документи для проведення тендеру на реконструкцію фортеці.

Нагадаємо, що 23 грудня 2014 року впала вся бічна стіна палацу – пам’ятки архітектури XVI століття. В гостро-аварійному стані перебуває частина (5-7 метрів) передньої стіни палацу, яка також може впасти з дня на день.

Фото з сайту “Музейний простір”

Фото з сайту “Музейний простір”

Довідка НГП. Межибізька фортеця внесена до Державного реєстру національного культурного надбання України (№ 764 О) як пам’ятка фортифікаційної архітектури XVI ст., виконана у стилі Ренесанс. З 2001 року пам’ятка має статус державного заповідника.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 3

  1. дуже добре, що підтримали пропозицію олуйка і виділили кошти на документацію, але треба ще знайти кошти на самі роботи, а це далеко не 1 млн гривень

  2. Не мытьем так катанием: там не получилось, здесь возмем

  3. Єдине правильне рішення! Молодці! Підтримайте культурну спадщину,нашу історію,виграють колись нащадки!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.