Депутати облради – за негайне рятування Меджибізької фортеці

20 січня відбулось спільне засідання постійних комісій з питань охорони здоров’я, праці та соціального захисту населення та з питань науки, освіти, культури, молодіжної політики, спорту, туризму та інформаційного простору.

Депутат обласної ради Віталій Олуйко виступив з пропозицією провести перерозподіл коштів обласного бюджету з метою фінансування проектно-кошторисної документації та проведення першочергових протиаварійних робіт на Палаці – пам’ятці архітектури 16 ст., яка знаходиться на території Державного історико-культурного заповідника «Межибіж». Присутні члени комісії одноголосно підтримали дану пропозицію. Остаточне рішення щодо «Межибожа» буде прийнято на сесії обласної ради, яка відбудеться 23 січня ц.р.

Як раніше повідомляв НГП, місяць тому у Державному історико-культурному заповіднику «Межибіж» впала вся бічна стіна палацу – пам’ятки архітектури XVI століття. За підрахунками директора Державного історико-культурного заповіднику «Межибіж» Олега Погорільця, на реставрацію усієї фортеці потрібні десятки мільйонів гривень.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 5

  1. дуже правильна пропозиція, потрібно теміново виділяти кошти та рятувати пам’ятку

  2. …Але не треба тішити ілюзій: про порятунок палацу не йдеться. А про що йдеться? Про фіксацію частин, наближених до місця обвалу, від подальшого падіння. Щоб припинити подальше руйнування палацу, необхідно провести його консервацію. Саме ціною консервації є ті десятки мільйонів гривень, про які згадує автор. Без неї руйнування триватиме так само, як триває зараз. А якщо робити “реставрацію”, на яку всі сподіваються, то це не десятки, а вже сотні мільйонів. Це не підрахунки директора, а конкретні цифри фахівців з інститутів “УкрНДІпроектреставрація” і “Укрзахідпроектреставрація”. 10 років тому кошторис проекту становив 34 мільйони гривень, з яких протягом 5 років держава надала 5,4 млн., тобто одну шосту частину. Тепер за рахунок інфляції можете порахувати, скільки потрібно. А за рахунок подальшого руйнування за нефінансовані роки – рахуйте ще.

  3. Ще один екс-регіонал прокинувся – Олуйко. Я дивився на ваш проект відбудови стародавнього Тихомеля, де на місці аріанського некрополя у вашому проекті парковка для машин.

    • По Тихомлю прекрасный проект по созданию туристического центра комунальной собственности. А на месте некрополя по плану должны быть проведены археологические исследования и отстроена крепость из дерева, которая была здесь в 12 ст. Зачем коментировать, если не ориентируетесь? Если б все сделать как запланировано был бы важный туристический маршрут в регионе

  4. по моєму олуйко один з небагатьох в цій області, хто щось робить для громади. жоден депутат обласної ради чи народні депутати, навіть ті, які обиралися по округу, де знаходиться Меджибіж і пальцем не поворухнули. хоча під час виборів обіцяли золоті гори.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.