Цього року на Хмельниччині буде майже 400 знаменних дат

Детальніше  про них розповідає черговий випуск довідково-інформаційного видання “Календар знаменних і пам’ятних дат Хмельниччини 2015″, який підготував творчий колектив обласної універсальної наукової бібліотеки імені Миколи Островського.

Цьогорічне видання містить матеріали про особливі події з історії нашого краю: 865 років з часу першої літописної згадки про Болохівську землю, 770 років з часу першої писемної згадки про Бакоту, яка була центром Подністровського Пониззя у 12-13 ст., 475 років з часу документальної згадки про нині діючий Головчинецький Свято-Преображенський монастир – один з найстаріших на Правобережній Україні; 220-ту річницю заснування Подільської єпархії та 150-річчя з часу заснування Подільського єпархіального історико-статистичного комітету, який стояв біля витоків подільського краєзнавства.

Календар складається з двох розділів: хронологічного переліку основних дат 2015 року та 33-х авторських текстових довідок та списків літератури. Довідки розкривають найзначніші пам’ятні дати, події, ювілеї історичних осіб, письменників, краєзнавців.
Загалом у «Календар знаменних і пам’ятних дат Хмельниччини на 2015 рік» внесено інформацію про майже 400 історичних дат краю.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.