Важкоатлети Хмельниччини на провідних позиціях в країні

Федерація важкої атлетики України підвела підсумки 2014 року і визначила кращих важкоатлетів, тренерів та область відповідно до кількості очок, які спортсмени набрали на всеукраїнських та міжнародних змаганнях.

Вітчизняний рейтинг серед чоловіків очолив Олег Прошак, що нині тренується в Хмельницькому і представляє нашу та Дніпропетровську області. Цей 130 кг. богатир після перемоги на чемпіонаті України в Городку у суперважкій категорії (понад 105 кг.) зайняв 8-місце на чемпіонаті світу в Казахстані, здобувши ліцензію на Олімпіаду -2016.

Серед жінок найуспішнішою стала Юлія Паратова з Одеської області, що фінішувала шостою на цьому ж чемпіонаті.

Кращим чоловічим тренером 2014 р. визнано Валерія Нікуліна з Харкова (2435,4 очки). З мінімальним відставанням (2388,25 очок) на другому місці рейтингу хмельничанин Ігор Мацьоха. Таку високу позицію нашому фахівцю забезпечили досягнення його підопічних, зокрема майстра спорту міжнародного класу Олега Прошака, майстрів спорту Тараса Поліщука, Сергія Клепацького, Олександра Кулеші, Дмитра Петрова та інших здібних важкоатлетів подільського краю.

Юрій Кучінов з Одеської області став найкращим жіночим тренером.

Незважаючи на складну ситуацію на сході країни, найуспішнішою визнана Донецька область, яка чоловічим та жіночим складом  набрала найбільшу кількість очок, хмельничани – на сьомому місці. А це тому, що жіноча команда Хмельниччини перебуває лише на 14 місці, де лідерство утримують одеситки. В той же час, у рейтингу областей серед чоловіків важкоатлети нашого краю другі, поступаючись лише харків’янам. Наші спортсмени в минулому році були кращими на чемпіонатах України серед юніорів до 20 років в Коломиї, молоді до 23 років в  Складовську та чоловіків у Городку. Однак низькі їхні показники були у Вінниці на Кубку України та у Славутичі на юнацькому чемпіонаті країни до 15 та 17 років, куди виїжджали хмельничани із-за фінансових проблем неповним складом.

На сьогодні збірна області посилилась кількома досвідченими і перспективними спортсменами, покращуються умови для тренувань, що дає впевненості на високі досягнення подільських важкоатлетів вже у поточному олімпійському циклі на вітчизняних та світових помостах.

 Віктор Флентін

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.