У Хмельницькому з’явиться ще одна шафа-буккросингу

Майже місяць тому, 14 грудня, у хмельницькому парку Івана Франка встановили першу шафу-бібліотеку просто неба.

Про реакцію містян та результати буккросингу у Хмельницькому НГП дізнавався у ініціатора проекту Андрія Іваницького.

Перш за все він зазначає, що шафа залишилась неушкодженою. При її встановленні були певні побоювання, адже вона була зроблена зі звичайного дерева, а в дверях було скло лише трошки товстіше за звичайне. Кодовий замок впорався зі своїм завданням, а фізичний вплив на громадську міні-бібліотеку спричинили лише погодні умови – хулігани її не зачіпали.

Фото Афіни Черкезової

Фото Афіни Черкезової

В перші дні після встановлення шафи кількість книжок у ній помітно зменшилась, проте зараз там можна знайти навіть більше різноманітної літератури. Хмельничани підхопили ідею «звільнення» книжок та поділились своїми книгами зі всіма охочими. У день відкриття всередині було 70 книг, тепер близько сотні.

“Та, не зважаючи на цей кількісний ріст, лише 20 книжок повернулось. На сьогодні близько 50 книг, що були у шафі в день відкриття, осіли в руках недобросовісних хмельничан. Хоча може і не варто так драматизувати, сподіваємось, книги ще повернуться”, – каже Андрій Іваницький.

Цікаво, що окрім книг українською та російською мовами, там з’явились ще декілька англомовних. Окрім того, фонд хмельницького буккросингу поповнився журналами та навчальними посібниками.

Також Андрій зазначає, що в Хмельницькому знайшлись небайдужі читачі, які прикрашали шафу до новорічних свят та залишали у ній листівки.

Найближчі плани подальшого розвитку буккросингу у місті – встановлення подібної шафи у приміщенні 4 корпусу Хмельницького університету управління та права (вул. Проскурівська, 57).

Нагадаємо, що буккросинг – це система обміну книжками простіша за бібліотеки. Особливість у тому, що ґрунтується вона лише на довірі до людей: від вас залежить чи принесете ви книгу назад до громадської шафи чи привласните її на своїй домашній книжковій поличці. Контроль ніхто не здійснює, проте простежити шлях книги та дізнатись скільки читачів її прочитало можна на сайті проектуbookcrossing.net.ua. Щоправда, це можливо лише за умови, що кожен читач сумлінно реєструватиме її там.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.