У 2014 році на Хмельниччіні вчилися відмовлятися від газу

У минулому році Хмельницька область майже на відмінно впоралась зі встановленням твердопаливних котлів за кошти державного бюджету. Натомість низка районів незадовільно використала кошти, виділені на ті ж потреби з обласного бюджету.

Програма зі встановлення твердопаливних котлів коштом держави стартувала в середині жовтня. Багато скептиків не вірили, що до кінця року чиновники зможуть з нею впоратись.

«Звучали думки, що нічого не вийде. Але ми відповідально поставились до ситуації. Найнижчий рівень освоєння коштів – 78%. Частина котельних вже працює», – розповів перший заступник голови Хмельницької ОДА Олександр Симчишин.

За інформацією директора Департаменту фінансів Хмельницької ОДА Сергія Пенюшкевича, загалом по програмі засвоєно 96,6% виділених коштів. Хоча є і проблема. Останній транш в розмірі 3,8 млн. грн. надійшов 30 грудня о 21 годині 15 хвилин і по закінченні року автоматично повернувся в держбюджет.

У 2015 році ці кошти можуть повторно не надійти. А роботи, за які місцева влада мала ними розплатитись, вже виконані. Можливо, що підрядникам доведеться платити з місцевих бюджетів.

А от закуповувати твердопаливні котли за кошти обласного бюджету чиновники чомусь не поспішали.

За словами Олександра Симчишина, кошти на встановлення твердопаливних котлів з бюджету області виділялися три роки поспіль. У 2014 році частина районів отримали гроші ще у травні. Але Білогір’я повернуло невикористаним 1 млн. грн., Теофіполь – 2 млн. Не найкращим чином показали себе Віньковецький, Хмельницький та Кам’янець-Подільський райони.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.