Бюджет-2015 Хмельниччини має зрости і стикнутися з труднощами

Колегія Хмельницької облдержадміністрації 13 січня ухвалила проект бюджету на 2015 рік. У ньому передбачається збільшити видатки на 63 млн. грн. у порівнянні з бюджетом 2014 року.

Проте, зміни в законодавстві обіцяють важкий бюджетній рік. Шляхи наповнення місцевих бюджетів змінено. Частина грошей, що раніше були «місцевими», тепер буде надходити до державного бюджету. Натомість скарбниці місцевого самоврядування мають поповнюватись податком на нерухомість та податком на продаж акцизних товарів.

До обох цих податків є питання. Наприклад, ще незрозуміло як і скільки стягувати податок на нерухомість. Місцеві ради мають самі це вирішити. Міський голова міста Славута Василь Сидор при обговоренні бюджету висловив переконання, що цей податок в 2015 році так і не почне надходити: потрібно занадто багато підготовчий процедур.

До того ж він навряд чи буде справедливим і популярним. А відповідати за нього доведеться місцевій владі. Таким чином, на думку Василя Сидора, уряд забрав у місцевого самоврядування більше ніж дав: бюджет Славути втратить 9 млн. грн, а отримає 2.

Він також заявив, що єдиний податок, який був у бюджеті розвитку і формував можливість капітальних вкладень, переводять у загальний фонд. Тому, що загальний фонд повинен закрити захищені статті. Бюджет розвитку тепер має формуватись за рахунок продажу землі і майна. Але продавати вже нема чого. Тому міста фактично залишають без фінансування капітальних видатків.

Цілком можливо, що зазначені проблеми у 2015 році стануть актуальними для багатьох міст Хмельниччини, голови яких утримались від виступів.

Довідка НГП. Хмельницька обласна рада ухвалила бюджет на 2014 рік з доходами на суму 3 млрд. 284 млн. 239 тис. грн і витратами на суму 3 млрд. 283 млн. 939 тис. грн.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 2

 1. СКАСУВАТИ З СЕБЕ ПОДАТКИ!
  Відставка Яценюка і нова стратегія розвитку економіки!

  Формуємо групу від Хмельницького для поїздки в Київ!
  (тел. 096 05 15 510)
  20 січня, у вівторок, о 9:30 біля Кабінету Міністрів України відбудеться мітинг за відставку Прем’єр-міністра А. Яценюка, депутатів з економічного блоку Кабміну і зміну стратегії економічного розвитку країни.
  Проводять мітинг Політична Партія «5.10», громадська спілка «Асоціація власників малого та середнього бізнесу м.Києва» та інші громадські організації.
  Плануються виступи Геннадія Балашова (лідера Партії «5.10»), Руслана Соболя (голови Асоціації власників малого та середнього бізнесу м.Києва), Олега Соскіна (професора економіки, політика), та інших політичних діячів і громадських активістів.

  До нинішньої ситуації, в якій опинилися країна і населення, привели наступні дії уряду та особисто Прем’єр-міністра України:
  * Відсутність довгострокових цілей та дієвої стратегії розвитку країни, ніхто навіть не ставить перед собою мету вивести Україну в світові лідери.
  * Більшість корупційних систем і схем продовжують працювати.
  * За оцінками економістів у бюджеті 2014 величезна дірка, нестача близько 120 млрд. Гривень!
  * Деякі Закони України приймаються з грубими порушеннями.
  * Відбувається подальша централізація влади, так як відрахування до центрального бюджету по факту виросли.
  * Збережено і навіть збільшені витрати на державні бюрократичні структури, в той час як багато соціальні виплати, які й до того були злидарськими, скорочені.
  * Створено близько 11 нових міністерств і відомств.
  * Протизаконно прийняті зміни до податкового кодексу, вони не могли прийматися раніше, ніж за півроку до розрахункового періоду.
  * Податки не стали менше, деякі з них були в результаті «реформ» об’єднані між собою, крім того, додані нові.
  * Введено, по суті, подвійне оподаткування у вигляді податку на пенсії, податку на квартири і будинки.
  * З метою тиску на бізнес і підприємців вводяться касові апарати.
  * Вводяться авансові платежі з ПДВ, що призведе до зменшення обігових коштів підприємств.
  * Штучний обвал гривні, якими населення грабують всі роки незалежності.
  * Продовження терміну дії і збільшення військового збору.
  * Відмова визнати війну війною, окуповані території – окупованими, а властей Росії – агресором. Продовження торговельних і політичних відносин з окупантом.

  МИ ВИМАГАЄМО:
  1. Відставки Прем’єр-міністра України та депутатів економічного блоку.
  2. Залучення до відповідальності за заподіяння шкоди економіці країни Прем’єр-міністра, відповідних керівників міністерств і відомств, а також глав Нацбанку.
  3. Створення довгострокової та дієвої стратегії розвитку України з метою виведення нашої країни у світові лідери за рівнем життя та розвитку бізнесу.
  4. Зміни економічної парадигми України. Введення економічної свободи на всій території країни. Державний пріоритет – створити всі необхідні умови для підприємництва і вільного переміщення товарів і грошей як усередині країни, так і через кордон.
  5. Скасування податкової та дозвільної систем. Ми вимагаємо ввести зрозумілі й однакові для всіх правила з двома мінімальними і простими в адмініструванні податками.
  6. Створення повідомної системи (замість дозвільної), коли громадянин більше не проситиме у держави дозволу на ту чи іншу дію, а повідомляє його про свої наміри.
  7. Вільного ходіння валют на території України.

  Ми запрошуємо всіх, хто хоче жити в красивій і багатій країні – людей з активною громадянською позицією, представників політичних партій та громадських організацій.
  20 січня
  Київ, вул. М. Грушевського, 12/2.
  ЧЕКАЄМО ВАС
  з 9-30 до 16-00!

 2. Так і знав скоро начнеться! Вперед!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.