На відновлення зруйнованої стіни Межибізького палацу потрібні мільйони гривень – директор

За підрахунками директора Державного історико-культурного заповіднику «Межибіж» Олега Погорільця, на реставрацію усієї фортеці потрібні десятки мільйонів гривень.

Про це він заявив виданню “Музейний простір”.

Він зауважив, що причиною падіння стіни є природні чинники, які вже 500 років руйнують фортецю.

Фото з сайту "Музейний простір"

Фото з сайту “Музейний простір”

“Стіна зазнавала часткових руйнувань ще в 2011-2012-му роках, ну і ось тепер. У 2004-2008 роках з обіцяних 34 млн. гривень на реставрацію було виділено тільки 5,4 млн. грн. Тих коштів нам вистачило, щоб зробити частину документації, відремонтувати та перекрити пристінні корпуси, що прибудовані до мурів фортеці із внутрішньої частини двору. І все”, – зазначив Погорілець.

“Якщо говорити про продовження, то без відповідних документів нам ніхто не дозволить ніяку реставрацію проводити, а без грошей ми її замовити також не можемо. За розцінками 2008 року для цього було потрібно 350 тис. грн. Сьогодні ця сума є значно більшою. А на реставрацію потрібні десятки мільйонів”, – наголосив директор історико-культурного заповіднику «Межибіж».

Він додав, що наразі урядовці розглядають варіант переведення Межибізької фортеці у надзвичайно аварійний стан, що дасть можливість отримати фінансування від Міністерства надзвичайних ситуацій.

Нагадаємо, що 23 грудня 2014 року впала вся бічна стіна палацу – пам’ятки архітектури XVI століття. В гостро-аварійному стані перебуває частина (5-7 метрів) передньої стіни палацу, яка також може впасти з дня на день.

Довідка НГП. Межибізька фортеця внесена до Державного реєстру національного культурного надбання України (№ 764 О) як пам’ятка фортифікаційної архітектури XVI ст., виконана у стилі Ренесанс. З 2001 року пам’ятка має статус державного заповідника.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.