У році, що минув, міжнародні організації «Репортери без кордонів» та «Комітет по захисту журналістів» надали Українітретє місце в переліку країн, де працювати журналістом небезпечно. На перших двох щаблях опинилися Сирія та Палестина.
НГП запитав у хмельницьких журналістів, чи безпечно їм працювати у нашому місті.
Керівник «33 каналу» Ігор Мельничук розповів, що найбільш яскравим випадком тиску був прихід невідомих молодих людей у масках під офіс каналу. Вони обмежились тим, що написали свої звинувачення на стінах будівлі. Трапляються непорозуміння під час роботи за межами міста, коли люди, не знаючи про права журналістів, намагаються пошкодити апаратуру.
Редактору газети «Поділля» Володимиру Гординському під час роботи на мітингах доводилось потрапляти у штурханини. Доходило навіть до того, що ледве фотоапарат не розбили. Були також факти непрямого тиску на газету, пов’язані зі змістом її матеріалів.
На думку редактора сайту «Є» Алли Собко, хоча загроз життю журналістів у Хмельницькому немає, свобода слова обмежена. Навіть після перемоги Майдану, багато інформації лишається недоступною для працівників преси. Чиновники, як і раніше, не готові публічно заявляти про те, про що розповідають в кулуарах.
Ксенія Орлова