Індустріальний парк на Хмельниччині: бути чи не бути?

У час, коли країна переживає гостру фінансову та політичну кризу, кожна копійка, котра потрапляє до бюджету, допомагає не просто вижити, а й повірити у власні сили. На жаль, тотальні корупційні схеми, котрі пронизували більше 20 років незалежності економіку нашої держави так просто не зникають.

Ось й історія зі створенням індустріального парку на Хмельниччині викликає у пересічних людей щонайменше подив. Чому проект, здатний принести інвестиції, створити робочі місця, вперто ігнорується уже новою «майданівською» владою?

Для широкого загалу читачів роз`яснимо, що, як показує світовий досвід, індустріальні парки є інструментом для залучення інвестицій та швидкого економічного зростання . Індустріальні парки – це значні інвестиції у реальний сектор економіки; використання земель, не придатних для ведення сільського господарства; нові робочі місця; збалансування внутрішнього ринку; розвиток експорту та імпортозаміщення; добробут та соціальна стабільність населення.

 Індустріальні парки дозволяють здійснити промислову модернізацію країни та  відновити конкурентоздатність національного товаровиробника на ринку глобальних інвестицій.

Світова практика (огляд роботи індустріальних парків у Чехії, Польщі та Туреччині) показує, що:

на 1 га площі індустріального парку приходиться від 1,0 до 5,0 млн дол.США інвестицій, на 1 га площі індустріального парку створюється, як правило, від 20 до 50 робочих місць.

Яка ситуація зі створенням таких спеціальних економічних зон на Хмельниччині розкажуть НГП громадський активіст Олександр Шемчук та депутат Хмельницької районної ради Леонід Козловський.

 

Олександр Шемчук:

Питання про створення індустріального парку було підняте 2013 року на засіданні Громадської ради при Хмельницькій обласній адміністрації.

Для створення такого парку потрібна земельна ділянка площею щонайменше 15 га (землі промисловості), а розпорядник землі, власне, і виступає організатором створення індустріального парку.

Ідея керівництву області сподобалась, однак далі слів, справи не йшли. Зокрема, концепція індустріального парку була презентована тодішньому керівнику Хмельницької районної адміністрації Валерію Кольгоферу та членам Громадської ради при районній адміністрації. Проте відповідної земельної ділянки у районні не знайшлося. Я говорив Валерію Олександровичу про наявність земельних ділянок колишніх військових об’єктів біля Копистина, однак відповідь була все ж таки негативна.

Ну а далі розпочались усім відомі події: розгін студентів на Майдані Незалежності, революція Гідності, повалення режиму Януковича.

В березні 2014 року я знову звернувся уже до нової влади аби спробувати реалізувати проект. Досить активно долучився до справи депутат Хмельницької районної ради Леонід Козловський. Вдалося знайти й земельну ділянку: колишнє військове містечко №61 (138 га землі, 63 споруди та інші комунікації), яке на той час знаходилось по договору зберігання у Івана Рудика. Тобто з’явилась реальна можливість створити тут індустріальний парк. Саме головне, що зберіглась, на відміну від містечка, яке просто розтягнули, трансформаторна підстанція потужністю 12 600 Квт, яка може забезпечити електрикою новостворені потужності.

І ось у травні цього ж року питання про створення індустріального парку виноситься на сесію Хмельницької районної ради та приймається більшістю депутатського корпусу. Наступником кроком мала стати передача по акту землі військового містечка від Івана Рудика у власність районної громади. І ось тут виявились цікаві речі. Аби читачу зрозуміти суть проблеми, передам усю хронологію подій довкола земельної ділянки колишнього військового містечка:

1. Відповідно до розпорядження кабінету міністрів України від 29 серпня 2002р. №496-р земельна ділянка та колишнє військове містечко №61 передані з сфери управління Міноборони до сфери управління Хмельницької РДА.

2. В грудні 2002 року голова Хмельницької РДА В.А. Цимбалюк відповідно до розпорядження Голови Хмельницької РДА №32/05-1048/02 від 19.12.2002 року передав по акту приймання-передачі державне майно колишнього військового містечка №61 (63 будівлі та споруди, земельну ділянку 138,71га, водопровідні мережі – 2900 метрів, каналізаційні мережі – 1475 метрів, мережі опалення від власної котельні 255 метрів, залізнична колія 4,180 кілометрів) ВАТ «Проскурів».

3. 17 грудня 2013 року перший заступник голови Хмельницької РДА А.С. Файдевич створює комісію по інвентаризації цілісного майнового комплексу військового містечка №61 на підставі розпорядження №640/2013-р від 17.12.2013 року. За результатами інвентаризації обстежено: 63 будівлі та споруди, земельну ділянку 138,71га, водопровідні мережі – 2900 метрів, каналізаційні мережі – 1475 метрів, мережі опалення від власної котельні 255 метрів, залізнична колія 1,9282 кілометрів.

4. 27 січня 2014 року перший заступник голови Хмельницької РДА А.С. Файдевич на підставі розпоряджень №55/2014-р та №56/2014-р визначає балансоутримувачем майна колишнього військового містечка №61 Хмельницький районний територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг), створює комісію по прийому-передачі майна колишнього військового містечка №61 на баланс Хмельницькому районному територіальному центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) та затверджує акт приймання передачі майна колишнього військового містечка №61 (з 63 будівель і споруд всього 24 будівель і споруд та дороги, майданчики з твердим покриттям без залізничних колії, водопровідних, каналізаційних, опалювальних мереж) на баланс Хмельницькому районному територіальному центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) при цьому не прийнявши назад від ПАТ «Проскурів» державне майно колишнього військового містечка №61 (63 будівлі та споруди, земельну ділянку 138,71га, водопровідні мережі – 2900 метрів, каналізаційні мережі – 1475 метрів, мережі опалення від власної котельні 255 метрів, залізнична колія 4,180 кілометрів). Акт прийому-передачі державного майна колишнього військового містечка №61 від ПАТ «Проскурів» в Хмельницьку РДА на той день відсутній.

Розпорядження-№55_2014-р-ві

Розпорядження-№55_21

5. ПАТ «Проскурів» звертався з листом до голови Хмельницької РДА В.О. Кольгофера з проханням прийняти назад в управління Хмельницької РДА від ПАТ «Проскурів» державне майно колишнього військового містечка №61. Дане майно на той час так і не було прийнято назад Хмельницької РДА.

6. 27 січня 2014 року до Фонду державного майна України по Хмельницькій області звертається з заявою ФОП О.С. Польова, яка зареєстрована: Київська область, м. Вишневе, про укладення договору оренди нерухомого майна, що належить до державної власності колишнього військового містечка №61, 24 будівель і споруд та доріг,  майданчиків з твердим покриттям.

Люшенко лист рай держ адм 001

7. 27 січня 2014 року Фонд державного майна України по Хмельницькій області звертається листом до Хмельницької РДА з проханням розглянути можливість передачі в оренду 24 будівель і споруд та доріг, майданчиків з твердим покриттям колишнього військового містечка №61 ФОП О.С. Польовій. Цього ж дня Хмельницьке РДА реєструє даний лист за вхідним №40/180-06/14 від 27 січня 2014 року.

Люшенко лист рай держ адм 000

8. ПАТ «Проскурів» звертався з листом до регіонального відділення Фонду державного майна України по Хмельницькій області з прохання не здавати в оренду майно колишнього військового містечка №61 до тих пір, поки не вирішиться питання щодо передачі майна від ПАТ «Проскурів» в Хмельницьку РДА.

9. 07 лютого 2014 року Хмельницький районний територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) заключає договір зберігання з ФОП О.С. Польовою та передає по акту приймання-передачі на зберігання 24 будівель і споруд та доріг, майданчиків з твердим покриттям колишнього військового містечка №61.

10. 18 березня 2014 року депутат Хмельницької районної ради Л.Л. Головко звертається з депутатським зверненням до першого заступника Хмельницької РДА А.С Файдевича з проханням взяття на контроль та провести перевірку по факту розкрадання державного майна колишнього військового містечка №61 та притягнення до відповідальності винних.

11. 27 березня 2014 року регіональне відділення Фонду державного майна України по Хмельницької області заключає договір №1536 оренди індивідуального визначеного (група інвентарних об’єктів) майна, що належить до державної власності колишнього військового містечка №61 з ФОП О.С. Польовою. ФОП О.С. Польова приймає в оренду 24 будівлі і споруди та дороги, майданчики з твердим покриттям.

12. 21 травня 2014 року Хмельницька районна рада на двадцять першої сесії приймає рішення про звернення до Хмельницької ОДА, Хмельницької РДА, Фонду державного майна України з проханням передачі цілісного майнового комплексу (будівель, споруд, інженерних комунікацій та іншого) колишнього військового містечка №61 разом з земельною ділянкою 138,71 Га у спільну власність територіальних громад району для створення індустріального парку в Хмельницькому районі.

13. 07 липня 2014 року Хмельницька РДА проводить справжню інвентаризацію майна полишеного військового містечка №61, з метою оцінити стан даного об’єкта на день інвентаризації з подальшим прийомом об’єкта з ПАТ «Проскурів» до управлення Хмельницької РДА.

14. 21 листопада 2014 року Хмельницька РДА по акту приймання-передачі майна колишнього вискового містечка №61 приймає від ПАТ «Проскурів» даний об’єкт.

Хочу, аби читачі звернули увагу на дату 27 січня 2014 року.

Протягом одного дня: перший заступник голови Хмельницької РДА А.С. Файдевич на підставі розпоряджень №55/2014-р та №56/2014-р визначає балансоутримувачем майна колишнього військового містечка №61 Хмельницький районний територіальний центр соціального обслуговування, далі – до Фонду державного майна України по Хмельницькій області звертається з заявою ФОП О.С. Польова, яка зареєстрована: Київська область, м. Вишневе, про укладення договору оренди нерухомого майна, що належить до державної власності колишнього військового містечка №61, далі – Фонд державного майна України по Хмельницькій області звертається листом до Хмельницької РДА з проханням розглянути можливість передачі в оренду 25 будівель і споруд та доріг, майданчиків з твердим покриттям колишнього військового містечка №61 ФОП О.С. Польовій.

Скажіть, чи знаєте ви хоч один прецедент в Україні такої швидкості прийняття рішень?

27 березня 2014 року ФОП О.С. Польова приймає в оренду 24 будівлі і споруди та дороги.

38 будівель залишаються в «підвішеному» стані, відповідальності за них ніхто не несе! Дані об’єкти і споруди продовжуються розкрадатися!

Однак споруди, орендовані ФОП Польовою, розташовані таким чином, що покривають територію майже усього містечка. (на фото).

2015-01-02-15.43.39

Далі більше,  для обслуговування будівель ФОП О.С. Польова просить надати їй 25 га землі.

Крім того, майно, передане підприємниці оцінюють у 445 тис. гривень і на одній із нарад з керівництвом області представники ФОП О.С. Польова повідомили, що вона поліпшила його умови на 25% від загальної вартості.  Відповідно має право на приватизацію будівель і земельної ділянки.

Таким чином, на мою думку,  окрім вказаних 25 га, отримає «бонусом» ще 113 га, оскільки фактично добратися до решти земель можна лише через територію ФОП О.С. Польова.

Її представники, до речі,  уже вивішували вивіску «Приватна власність» і не допускали представників влади на об`єкти.

Леонід Козловський:  

Як депутат Хмельницької районної ради мушу зазначити, що у районні практично не залишилось землі, де можна організувати індустріальний парк.  Цілком очевидно, що причиною, чому так сталося, ще зацікавляться компетентні органи.

Що стосується земель колишнього військового містечка №61, то це майже ідеальний майданчик для створення  парку, з котрого  громада району буде жити. Як приклад, можу привести Торунськийтехнологічний парк у Польщі, де на землях площею 13 га створили 800 робочих місць, заведено понад 50 млн. євро інвестицій. Чим не яскравий приклад?

Сьогодні багато говориться про децентралізацію влади. І з часом, думаю, вона стане реальністю. А звідки ж брати місцевій владі податки, з чого, якщо не думаємо розвивати виробництво.

Ми ж маємо більше 130 га землі, а не як у поляків 13га. Більше того, збереглось по суті «серце» цього містечка –  робоча підстанція з потужністю 12 600 Квт.

На жаль, влада усього цього  чомусь не бачить.  Чому не подивитись на перспективу десятків років?

Ось приходить ФОП О.С. Польова, яку, до речі ніхто в очі не бачив, оскільки приїжджають лише її представники.  Забирає в оренду 24 приміщення, 25 га землі. Натомість нібито обіцяє працевлаштувати близько 200 чоловік, а громада отримає 8 млн. грн.. Каже, що буде займатися хімічним виробництвом (засоби захисту рослин).

А де відповідні дозволи? Погодження з екологічними громадськими організаціями? Якщо завтра розіллють якусь хімію, хто нестиме за це відповідальність?

А уже сьогодні маємо інвестора, готового зайти в індустріальний парк, побудувати завод з виробництва олії, вкласти інвестицій на 25 млн. дол.. США. А потрібно йому максимум 8 га площіземлі в довгостроковуоренду.

І такі інвестори є. Так чому ж ми маємо віддати усе практично за безцінь ФОП О.С. Польовій?

Вважаю, що має запрацювати у місцевої влади здоровий глузд і бачення на далеку перспективу.

Ми продовжуємо наполягати, аби даний об`єкт був переданий по акту у комунальну власність територіальних громад селищ і сіл Хмельницького району і громада вирішувала, який інвестор зайде.

Розмовляв Олексюк Вадим

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 39

 1. Брудною мітлою гнати всі гнилі чужі фінансові схеми з області! Бо буде біда! Майдан пройшов не просто так! Начувайтеся гниди! Громада не дасть пити кров усіляким мудакам і збагачуватися на тілі громади! Хай думають посадовці і судді – від кого беруть і на кого працюють! Близький час розплати!

  • Ой відчуваю, що скоро будуть пижжджині усякі гади-крахобори. Питання, тільки в кількості та прізвищах.

 2. Я відразу казав, що слід голосувати за Дарта Вейдера! Він би такого не допустив!

 3. Все так гарно розписано – (напевне навіть змальовано) – а де гучні кримінальні справи, чи навіть просто – банальний судовий процес. Говорити і розказувати можна все (комуністи малювали майбутнє майже 80 років). Що автори статті зробили щоб виправити ситуацію. Стаття про перспективи – а віз і нині там. До речі, військове містечко розвалювалось 12 років і нікому не було потрібне. Тепер з”явився хоч якись орендар – теж погано. Хто хоче працювати – працює ( в тому числі за межами індустріального парку) оскільки немає часу чекати. Хто не хоче шукає причину. Майдан стояв за законність і посилався на закон. Тепер по закону потрібно відібрати в одних та по закону віддати під індустріальний парк іншим.

  • У мене питання до Вас, ОДА:
   А що зробили чиновники Хмельницької РДА, Регіонального відділення фонду Державного майна України в Хмельницькій області?! Які впродовж 12 років є відповідальними за даний об’єкт!!! Чому дозволяли розкрадати даний об’єкт?! Тим самим державі був принесений збиток на мільйони доларів США!!!
   Чому не зберегли об’єкт в тому вигляді, в якому він був переданий від Міністерства оборони України в управління Хмельницької РДА?! Чому раніше не завили інвестиції на даний об’єкт?! Не для того це робилося, щоб в подальшим приватизувати даний об’єкт за “копійки” разом із земельною ділянкою?! Куди дивилися і дивляться прокуратура Хмельницької області і району, міліція, КРУ, СБУ?!
   А автори статті якраз і відстоюють даний об’єкт, щоб він залишився у власності громадськості!!! Знайшли інвестора, який готовий побудувати на даному об’єкті завод по переробки олійних сортів рослин, вкласти, інвестувати 25 мільйонів доларів США в будівництво заводу!!! Разом з польською стороною готують проект індустріального парку!!!
   І як правильно написав Євген, ніхто нікого не хоче вигнати, або щось забрати, а навпаки, щоб на 138,71га землі прийшли не один інвестор, а кілька великих інвесторів і побудували свої заводи на території індустріального парку!!! Тим самим створили високооплачувані робочі місця для Хмельничан і сплачували податки до бюджету району та області!!! Так, що автори статті за 7 місяців зробили більше, ніж чиновники за 12 років!!!

   • Шановний, надайте, будь ласка, скановану копію хоч ОДНОГО документу, який свідчить про здійснення хоч якихось дій польськими інвесторами. У вас багато чужих сканів, а свого – жодного?

    • Шановний, створимо індустріальний парк, ви не тільки скановану копію побачите, а оригінали побачите та працюючий індустріальний парк!!!

     • Дякую, для мене все стало зрозумілим. Обіцянки і тільки, жодного доказу намірів. Янукович також нам обіцяв “покращення вже сьогодні”.

 4. Ніхто не у кого відбирати нічого не збирається!
  Громадськість домагається, щоб колишнє військове містечко та земельна ділянка залишились у власності громадськості!
  Хоче ФОП Польова інвестувати на даній земельній ділянці (будувати завод) ніхто їй не забороняє, нехай входить в індустріальний парк, укладає договір оренди на земельну ділянку на 49 років і інвестує (будує завод)!
  Якщо це хімічне виробництво, хай не нишком будує, а погоджує з громадськістю, сіл, та містом Хмельницький, так як до міста 10км.

  • Ваше бажання почуте, пропозиції направлено до Верховної Ради. Запропоновано прийняти новий закон, яким дозволити окремим особам наказувати іншим, як себе поводити. Будемо сподіватись, що ВР нас почує і дасть нам владу!
   Я теж вважаю, що Польову слід силою уводити в індустріальний парк. І грошей нехай дасть, у неї, певно, вони є!

 5. Я вообще против всего этого. Чувствуется некий заговор… Надо что-то делать! Подонки!

 6. Так як Ваші чиновники “теляться” і не допомагають створити індустріальний парк, не один інвестор скільки часу чекати не буде! Бізнесу важливий час, а гроші не люблять чекати! А Ви не цінуєте час та втрачаєте його!

  • Ви не праві, ЇХ інвестор чекатиме РОКАМИ, аби дати їм мільярди доларів і допомагати громаді просто так, навіть без прибутку. Це особливий польський інвестор такий.

   • Федір я не польський інвестор, а внутрішній!
    Судячи по вашим відповідям, Ви зовсім не розумієте в інвестиціях та європейських грантах та в бізнес процесах!

 7. Ми відхиляємось від теми. Сьогодні стоїть питання створення індустріального парку. Прекрасно. Гарна річ. Індустріальний парк хочемо створити на базі військового містечка, яке має бути передане у власність громадськості ( а правильніше напевне у комунальну власність.) Непогана ідея. Давайте реалізовувати. БЕРЕМОСЬ………. – заважає ФОП ПОЛЬОВА!!!!!. ЩО робити?….. А тут можливо два варіанти:

  1. Подаємо позов до суду про визнання договору не дійсним чи його розірвання. Для цього потрібно якусь підставу. Виходячи з викладених вище обставин «найбільше порушення» це вирішення питання практично за день. Але хіба ж це заборонено. Договір укладав фонд державного майна – чомусь переконана, що формальні вимоги виконані всі. Тому сьогодні немає там ні прокуратури ні інших правоохоронних органів. Отже з визнанням договору недійсним – є проблематичним.
  2. Не зважаємо на договір, ( він укладений лише на 2-3 роки, якщо не помиляюсь) а розпочинаємо ініціювання процедури передачі нерухомого майна у комунальну власність. Адже зміна власника не тягне припинення договору оренди.
  Читаємо Закон. Для цього потрібно рішення КабМіну. Це рішення приймається за результатами висновків Мінекономіки, Мінфіну та Фонду Державного майна. Зверталась районна рада до них?????????? Ні не зверталась!, Ініціювала звернення від РДА чи ОДА???????????????????????. Ні. Не ініціювала. Було лише звернення до РДА, ОДА та фонду державного майна про передачу цього майна районній раді. І відповідь була одна – ЦЕ НЕ ЇХНЯ КОМПЕТЕНЦІЯ. ЗВЕРТАТИСЬ ПОТРІБНО ДО КАБМІНУ.
  Постає інше питання: чи приймуть вищі органи влади рішення про БЕЗКОШТОВНУ ПЕРЕДАЧУ нерухомого майна при нинішній ситуації з бюджетом. Напевно що ні. (але це здогадки і про це дізнаємось якщо пройдемо процедуру до кінця.).

  3. В оренду передано не все майно. Чому не створюємо парк на решті майна ініціюємо процедуру описану у п.2. Тим більше автори зазначають що площа становить 138 га, Польова забирає 25 га, Наявні інвестори ще хочуть 8. ТАК НЕХАЙ БЕРУТЬ І ПРАЦЮЮТЬ. Вистачає всім, ще й лишається. Не зрозуміло де проблема?!

  Щодо «залишення майна у власності громадськості»: Шановні автори, залишити у себе можна принаймні те, що тобі дали. Майно військового містечка – державна власність – а власник український народ, а не окремо взята територіальна одиниця.

  Щодо того хто більше зробив, можливо я чогось не розумію, вирішуйте:
  – за результатами «злочинних дій» чиновників адміністрації державний бюджет почав отримувати якусь орендну плату.
  – за результатами роботи депутатів: парку не створено (принаймні поки що), польський інвестор не приступив до роботи(принаймні поки що), навіть звернення до компетентних органів не підготовлені(принаймні поки що),

  Щодо звинувачень ОДА та РДА у руйнуванні майна. Згодна. Вина в певній мірі є. Але є два але:
  1. Районна рада теж 12 років спокійно спостерігала руйнування ДЕРЖАВНОГО майна, аж поки його не передали в оренду.
  2. Політика держави була направлена на те, щоб «тихенько» позбутися цього майна і винних в цьому нібито і немає. Інакше для чого передавати майно в управління РДА, право на передачу в оренду надавати фонду державного майна , а право розпоряджатися КабМіну? При цьому для РДА за 12 років не передбачено жодної копійки на утримання майна. ДЛЯ ЧОГО ТАКА СХЕМА? Тільки для одного –коли прийде час – не знайдеться винного. І ця схема спрацьовує по всіх колишніх військових містечках. Скажімо в Давидківцях вже навіть дорожніх плит немає а винних тим більше.

  За посадою відомо, що керівництво ОДА бажало відібрати майно в орендаря, але після зясування всіх юридичних моментів, ентузіазм вщух. Одна справа лозунги, а зовсім інша – кримінальна, за перевищення службових повноважень.
  Отже, якщо хочеться досягти мети, потрібно хоча б лягти в тому напрямку. Є процедура прописана законом, її потрібно дотриматись, хоча б для того щоб учасники майбутнього індустріального парку спали спокійно і були впевненні, що ніхто через 10-15 років не доб’ється рішення суду про незаконність створення такого парку. А щоб пройти процедуру потрібно писати не в газету, а в органи які ПРИЙМАЮТЬ рішення, і при цьому не займатись перекручуванням слів, термінів та власних намірів.

  P.S. Вибачайте за багато тексту, але не люблю непрофесійні підходи.

  • Розклали все по полицям, дуже приємно, що все-ж таки ще є люди, які мислять.

  • Шановна ОДА, Хмельницька районна рада звертався до органів прокуратури, міліції, Хмельницьку ОДА, Фонд державного майна України по Хмельницькій області, і в Київ! Отримала відписки від чиновників! Допомагають, не допомагають! Та ви й самі це підтвердили!
   А звернення вже є в КМУ!!!
   Так, що ви не володієте повністю ВСІЄЮ інформацією!
   І головне в статті не дати ФОП Польова О.С. приватизувати колишнє військове містечко №61. А ви намагаєтеся якраз читачів відвести від цієї теми, переключити на некомпетентність авторів!!!
   Повірте, мені вони компетентні, і те, що ви написали вони це вже давно зробили або продовжують робити!!!

   • Шановна ОДА, якщо Ви такий, така професіонал, так давайте, підключайтесь, допомагайте!!!Підтвердить свою професійність!!!
    А не тільки на клавіатурі тексти набирати!!! І заявляти про свою професійності!!! Слабо допомогти?!

 8. Ну молодці що написали, викладіть відписку з КАБМіну чи міністерства, ОДА чи РДА!!!!!. На рахунок допомоги: все розписано – дійте. Бажаю успіху.

 9. А особливо хочеться бачити відписку від прокуратури щодо незаконності дій фонду державного майна!

 10. Ви спочатку напишіть хто ви є, представтесь, і отримаєте запитувані вами документи!

 11. Я вже писала, що без ваших порад, хлопці вже давно так працюють! Де ви раніше були, з початку коли цю тему підняли весною цього року?!

 12. Шановна “професійна” ОДА!
  Розпорядження КМУ про передачу з державності в комунальну власність, як раз і повинно готувати Хмельницька ОДА!
  Як ви написали що до Хмельницької ОДА зверталася Хмельницька районна рада, в червні 2014 року, з листом по даному питанні! На що Хмельницька ОДА відповіла відпискою! При цьому навіть не вказали в листі, що необхідно звернуться до КМУ!
  Хлопці сами це з’ясували! При цьому було витрачено багато часу, так як вони писали, ходили по кабінетах чиновників, а вони їх “футболілі” з кабінету в кабінет! Такій ми маємо бюрократичний державний апарат! Який нічого не хоче робити, тільки займатися демагогією!
  Так що шановна “професійна” ОДА, якби ви допомогли ще в червні, пішли на зустріч громаді Хмельницького району (Хмельницької районної ради), разом звернулися до КМУ, підготували постанову КМУ, то на сьогоднішній день вже був створений індустріальний парк в Хмельницькому районі, на території колишнього військового містечка №61. А так був втрачений час!
  Так як ви любити професійні підходи, допоможіть хлопцям! Поклажіть на ділі, яка, якій ви професіонал! Або ви все такі демагог?! Якій може тільки на словах поради давати! А проявити ініціативу, допомогти громадськості слабо?
  Ви писали, що оренду отримує держава. ФОП платить за 15000 кв.м. 5500грн. З них половина йде балансоутримувачу, друга половина в бюджет. Дуже “велика” сума для держави за 15000 кв.м.
  Ви писали, що держава не буде передавати безкоштовно в комунальну власність дану територію для створення індустріального парку. На територію якого можна залучити до 10 великих інвесторів, який принесуть до державного бюджету не 5500грн. а міліони гривень! А продати ФОП за 111250грн. (445000грн. * 25% / 100 = 111250 грн.) такий стратегічно важливий об’єкт за копійки це державний підхід?!
  Ганьба, таким державним чиновникам!!!
  Щоб підключиться усім Державним структурам, допомогти створити індустріальний парк, вони тільки що можуть займатися демагогією і відписками!
  Потрібно гнати таких державних службовців в шию! За те що вони не виконують свої службові функції для громадян, громадськості України! А працюють на приватні інтереси! ГАНЬБА, ГАНЬБА, ГАНЬБА!

 13. Федір це ви клоун, як я бачу якій не розуміє ні в інвестиціях, ні в бізнес процесах і не бачить далі свого носа, не бачить перспективу даного об’єкта! І в чому полягає стратегічність даного об’єкта!

  • О! Надіюсь людина яка знає свою справу. Дозвольте поцікавитись перспективою данного об”єкта? Із слів видно, що ви “в тємє”.

   • Перспективи даного колишнього військового містечка будуть з’ясовані через два тижні! Стане зрозуміло, буде на даній території індустріальний парк або дана територія відійде ФОП.

    • Ой-лі!? А я грішним ділом подумав може із-за того, що ваш Вальцман зайнятий зараз маршируванням та отриманням необхідних вказівок від .амноїдів, пардон, партнерів. Помилився. Аж 2 неділі? Ай-яй-яй… Що робити? Ай-яй-яй… Я надіюсь на вашу відкритість у подальшому розвитку подій. Місто ж все-таки… Потрібні нові фінансові вливання, а чомусь так тягнуть… А тут вже такий .іздьож, пардон дєльож, пардон “сир-бор” підняли(з чого б це?)…+незалежні спостерігачі підтягуються. Ну да ладно.

 14. А тепер моє бачення картини. Це продовження, а початок на Всім.уа.
  … Але це міліція, і вона має охороняти громадян. Це її обов”язок. Уйде міліція може початися хаос.А може і не початися. Але я чомусь думаю, що якась тва.. дуже хоче щоб міліція ушла із Хмельницького, щоб не заважали цій тва.. робити свої темні діла.
  Тому зараз буду малювати страшну картину.І хотів би дуже помилятися, що воно не так.Тому мої дорогі хмельничани дивимось і аналізуємо:
  1) у Хмельницькому мають будувати БІЛЯ АЕРОПОРТА якийсь незрозумілий об”єкт.
  2) параша готує і підганяє до нейтральної лінії танки і бтри
  3) каЛнадці пригнали в Одесу “гуманітарку”-обмундіровку(або ще якусь хрєнь)-хороша гуманітарка-воюйте далі тупі українці,а ми будемо на вас дивитися.
  4)Збираються робити нову могилізацію
  Тепер далі. Інфоблокада падає,і .идопіндосня хапається за останню соломинку-це ядерна бомба. Так як ще не всі прозріли і думають що це “все Росія і Путін” то .идопіндосні треба організувати чергову провокацію.Але останню і вже дуже страшну. Під виглядом якогось об”єкта( а об”єкт по їнім словам має бути серйозний-хімія) привозять у аеропорт ядерну бомбу. Міліції нема, залишилися “самі надійні” що будуть усе контролювати.
  Красят гарно літак щоб ВСІМ було видно російський прапор, піднімаються угору і Херосіма і Нагасакі обеспечено. Засікти радарами неможливо цю бомбу, бо не було пуску. Далі показують цей фільм по всім каналам і як і із боінгом і знову винять у всьому Росію.Але тепер вже із “правильним” “фільмом”. Заодно убирають “самих надійних” і здивованих(раніше обманутих),бо можуть проговоритися.
  Танки на передовій, солдатики(іменно ті хто вірить що це Росія у всьому винна) всі на передовій. Їм дружно показують цю короткометражку і війну можна розпочинати+ будуть усі думати що це Росія скинула бомбу. Ну а далі можна робити інші могилізації, бо всеодно вже вірити ніхто не буде
  Тому звертаюся до усіх людей доброї волі—можете і мені не вірити, але перевіряйте інформацію яка вам надходить. А також звертаюся до ворогів мого Народу-ви головні криси мого Хмельницького, сидите на бомбі повільної дії. А іншим треба за ними слідкувати,і як тільки ця .уйня має кудись чухнути скопом-це сигнал. крисятін завжди першою покидає корабель який має тонути.
  Із цього всього вищенаписанного не потрібно впадати в паніку і створювати знову ж таки хаос у місті.Я не впевнений що це так. Потрібно у всьому розібратися. Я знаю що над Україною зависла загроза, але до кінця ще не розібрався. Бо не маю усіх фактів. Тому тим у кого ще залишилася Совість, або крапля Совісті, або хоче змити болото на своїй Совісті і має більше фактів величезне прохання вести свої розслідування.Шукати різні факти і докази. І раджу це робити через різні канали та пошукові системи. Я наприклад більше користуюсь яндексом і ютубом.
  Але знаю одне і точно—.идомасони(єврей не .ид,прошу розуміти) збираються напасти на Росію, але руками України. Тому нам потрібно стати розумнішими і уважнішими. Не будемо знати як водити машину, або погано будемо водити-до біди недалеко.
  Все Брати і Сестри. Надіюсь на ваш розум і холодну голову а також у розповсюдженні цієї інформації для тих хто вам дорогий. І ще-НІ В ЯКОМУ РАЗІ НЕ СТВОРЮЙТЕ НОВІ МАЙДАНИ,БО ОРГАНІЗУЮТЬ ТЕРАКТ А ЗВИНУВАТЯТЬ МЕНЕ(класіка,короче)-ТОМУ НІЯКИХ МАЙДАНІВ.(і не доведи Господи,якщо мої слова підтвердяться і ми попередимо цю трагедію-тва.. будуть старатися щось нашкодити, тому ще раз-будемо уважнішими.
  На пізніше у мене є план як відказатися від могилізації. З нами Правда і Бог.

 15. Хотели “СВОБОДУ” вы её получили в лице Ширяева и Семчишина!!! Первый зам ОДА дает команду первому заму РДА и тот с поджаренной жопой летит в Ивашковцы убеждать население, как классно им будет (предотвращая будущий гнев) когда на 25-28га построят завод!!! Но каким надо быть дебилом что бы в это поверить и самому ???????? 25га для завода “спасителя” бо 200 рабочих мест ! Эта “сладкая парочка” даже мозги не включила, бо включателя нет, или личный интерес важнее! К вашему сведению господа СВОБОДОВЦЫ завод ЖБК цех №1 занимает 9.3га, цех №2 – 4.7га, разом 14га и работает там около 1000 человек. Завод “Сриус Экстужен” по ул. Пилотской 5га и тоже порядка 1000человек. Вот вам и плотность рабочих мест на 1га. У “Сириуса” 200 чел. на 1га, а у ФОП Полевой 200чел. на 25га !!! Вывод один: зеленые бумажки дали зеленый свет!!!

  • Дима, ну ти и дебил

  • я не знаю какую позицию занимает Ширяев, но благодаря Симчишитну А.С. громада имеет шанс уддержать земельный участок в Ивашковцах.
   И глаз народа врет, откровенно и нагло.
   Симчишин А.С. не подписал распоряжение на виделении земли и защищает интересы района и области.
   фактически благодаря ему нету дерибана земли и иммущества.
   Спасибо от ГР.

   • Симчишин слухаэ не громаду, а декілька дурачків з Громадської Ради та району.

 16. Чого ви вчепились до Симчишена? Це нормальна порядна людина! Він буде балатуватись на мера міста. І зробить все можливе щоб Індустріальний парк в Хмельницькому районі БУВ ! Хіба це не піар для майбутного мера? Ну, а якщо ні, то і не варто балатуватись!!! З п”яти інвесторі які стоять в черзі на будівництво заводів, на території колишнього війскового містечка, троє родом з Хмельницького, і вже мают заводи в місті. А це приблизно 5 тисяч робітників=5 тисяч голосів !!!

 17. Уважали! Но не сейчас. Почему числятся люди прусь? Договорились? Зарплату исправно получают, на работу не ходят, молодцы! Стебло всех своих прикрывает, да собственно говоря авторитетом не пользуется, работой не занимается, собой тоже, уже страшно на свинью смотреть.земель понабирала, с позором выгнали из партии Удар. На что рассчитывает подруга не известно. Сама должна уйти, дебилов на начальников поставила, просто кошмар стебловский. ТАКАЯ ТУПАЯ!

 18. Яка ситуація з індустріальним парком зараз? Щось ажіотаж спав)

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.