Окружна комісія судилася з Хмельницькою облрадою через вибори, але все марно

Хмельницький окружний адміністративний суд не задовольнив позов Хмельницької обласної виборчої комісії до Хмельницької обласної ради про визнання бездіяльності протиправною та зобов’язання вчинити дії.

Така постанова ухвалена 27 грудня, зазначено у Єдиному державному реєстрі судових рішень.

Представник ОВК Сергій Варцаба вважав, що облрада вчинила бездіяльність з приводу фінансування проміжних виборів до Хмельницької обласної ради 28.12.2014, що порушує вимоги Закону України “Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів”.

У позовній заяві наголошується, що кошторис проміжних виборів, затверджений окружної комісією, був суттєво відкоригований. На початкому етапі ОВК підрахувала, що на підготовку та проведення необхідно 363,5 тис. грн. 17 грудня комісія прийняла нову постанову, якою зменшила суму до 294,8 тис. грн.

“Суд зазначає, що оскільки рішенням про обласний бюджет Хмельницької області на 2014 рік не встановлені відповідні бюджетні призначення (на проведення виборів – НГП), то вимога позивача про зобов’язання Хмельницької обласної ради здійснити фінансування Хмельницької обласної виборчої комісії суперечить вимогам статті 23 Бюджетного кодексу України”, – наголосила Феміда.

Як писав НГП, проміжні вибори до Хмельницької обласної ради в одноманматному окрузі №22 (м. Старокостянтинів), які призначені на 28 грудня, не відбулися через відсутність будь-якої виборчої документації, а саме – бюлетенів, протоколів, печаток.

Довідка НГП. Нагадаємо, що на позачерговій сесії облради 4 грудня депутати проголосували за виділення з бюджету 50,9 тисяч гривень на друк виборчих бюлетенів замість необхідних 360 тисяч.

26 грудня на черговій сесії облради було озвучено, що практично всі постійні комісії обласної ради відмовилися від внесення поправок до кошторису на проміжні вибори.

Водночас член ЦВК Ігор Жиденко у листі від 12 грудня до голови Хмельницької облради Івана Гончара висловив стурбованість з проведення проміжних виборів до Хмельницької обласної ради.

“Невиділення коштів, спрямованих на фінансування проміжних виборів, порушує вимоги закону та перешкоджає реалізації, встановленого статею 38 Конституції України, права громадян України обирати і бути обраними, зокрема, до органів місцевого самоврядування”, – попередив Жиденко.

Загалом, на проміжних виборах балотувалося 7 кандидатів.

Окружна виборча виборча комісії оголосила проміжні вибори до Хмельницької обласної ради в одноманматному окрузі №22 (м. Старокостянтинів) на підставі прийнятої заяви депутата облради Анатолія Демида про дочасне складання делегованих повноважень. Таке рішення було підтримане сесією облради 16 жовтня 2014 року.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Один коментар

  1. Сирожа! Шо ж ты так облажался?

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.