ОПОРА: у 188 ОВК перед відправкою в ЦВК провели ревізію мішків із бюлетенями

На окружній виборчій комісії у Хмельницькому (одномандатний округ № 188, до якого входять частина обласного центру і Волочиський та Хмельницький сільські райони) спостерігачі зафіксували відкриття мішків із бюлетенями, запломбованих для відправки у Центральну виборчу комісію. Порушення зафіксували спостерігачі і звернули на це увагу керівників окружкому.

Про це повідомляє сайт Громадянської мережі ОПОРА.

Розпломбування мішків із бюлетенями відбулося вже після внесення даних про підсумки волевиявлення у систему «Вибори». Ті члени комісії, які перевіряли вміст мішків, мотивували свій вчинок тим, що вирішили переконатися у цілісності та наявності всіх пакетів із бюлетенями у пошкоджених мішках. Такими вони, за їх словами, доставлені із дільниць. Голова виборчої комісії Віктор Квасницький (суб’єкт подання кандидатури до ЦВК Всеукраїнське об’єднання «Громада») та його заступник Сергій Варцаба (кандидатуру подано від фракції Партії регіонів у Верховній Раді) не припинили цю дію, якої не передбачено у законодавстві.

– Відкрито мішки з виборчою документацією, які вже були прийняті окружною комісією в перші два дні і дві ночі прийому протоколів і з дільничних комісій. Це однозначне порушення закону про вибори народних депутатів України, і членам комісії, які до цього вдавалися, було відомо, що вони порушують закон. Я ж голосував проти, – сказав Сергій Варцаба.

Керівник окружної виборчої комісії № 188 повідомив про порушення у ЦВК, та протоколу про інцидент не складено. На думку керівників ОВК, це компетенція правоохоронних органів, які мають реагувати на скарги від суб’єктів виборчого процесу. Втім, переконані вони, такі дії не вплинули на результат волевиявлення.

По одномандатному округу балотувалося вісімнадцять кандидатів. Кількість виборчих дільниць на окрузі збігається з його номером – 188. Із 147 тисяч виборців участь у голосуванні 26 жовтня взяли приблизно 91 тисяча громадян. Більш як третина з них – 35,8 відсотка проголосували за самовисуванця Сергія Лабазюка.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Один коментар

  1. БРЕХУНИ!!!!!
    Ніхто ніякі мішки з бюлетенями до ЦВК не відправляє!!!! До ЦВК відвозяться протоколи ДВК. А мішки це як тара для перевезення бюлетенів та іншої документації ДВК на комісію ОВК, це навіть можуть бути сумки в КЛІТИНКУ З БАЗАРУ, які жодним чином не опломбовуються. Опломбовуються дільничними комісіями пакети які складаються в ті мішки та … Наявність таких пакетів «а не чогось іншого» і перевіряла ОВК, при цьому оглядала їх цілісність та натписи на них. НІХТО ЦІ ПАКЕТИ БЕЗ ПРИСУТНОСТІ ЧЛЕНІВ ДВК НЕ СКРИВАВ. А тому розв’язати торбу і подивитись чи дійсно там те що потрібно – а не скажімо макулатура із журналів це ПРАВО кожного члена ОВК . НЕ ШУКАЙТЕ ЧОРНУ КІШКУ В ЧОРНІЙ КІМНАТІ ОСОБЛИВ О ТАМ ДЕ ЇЇ НЕМА!!!!!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.