Поділля в контексті історії православ’я

Державний історико-культурний заповідник «Межибіж» став місцем проведення ХІІ науково-краєзнавчої конференції «Стародавній Меджибіж в історико-культурній спадщині України: історія релігії на теренах Поділля та Південно-Східної Волині». Ведучий – кандидат історичних наук, доцент ХНУ Анатолій Трембіцький.

У вченому зібранні взяли участь клірики Хмельницької єпархії: протоієрей Олександр Дацюк, протоієрей Сергій Причишин і протоієрей Віталій Ясіновський. У своїх виступах доповідачі розлого окреслили історію православ’я на Поділлі; у цьому контексті було висвітлено життєвий шлях видатних релігійних діячів та просвітителів – блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира і перекладача Євангелія на літературну українську мову – архієпископа Парфенія (Левицького). Також у ході вченого зібрання учасники конференції ознайомилися з виставкою ікон місцевої майстрині Тетяни Цимбарецької , оглянули експозицію старожитностей Меджибізького музею-фортеці.

Неупереджений обмін думками між учасниками вченого зібрання сприяв поглибленню знань з краєзнавства та історії релігій регіону.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.