Хмельницьке протезне підприємство скасувало через суд міністерське “покращення”

Сьогодні окружний адміністративний суд Хмельницької області задовольнив позов ряду громадських організацій інвалідів краю до Міністерства соціальної політики України – Хмельницьке державне експериментально протезно-ортопедичне підприємство не реорганізовуватимуть.

Відповідний указ міністерства соціальної політики було визнано протиправним та скасовано.

Впродовж засідання суду до справи було долучено перелік документів, що, можливо, стали вирішальними у рішенні суду. Це ряд звернень різних об’єднань та організацій Хмельниччини до адміністрації президента, Міністра праці та соціальної політики Людмили Денисової, лист до комітету Верховної Ради у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів, лист до прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка та ціла низка звернень інвалідів та батьків дітей інвалідів до уряду, президента міністра соціальної політики, які висловлюють свою позицію щодо методів реформування цієї галузі, які на їхню думку є неприйнятними.

Лише сам факт наявності цих звернень дає підстави вважати наказ міністерства соціальної політики про реорганізацію хмельницького протезного заводу недійсним.

Згідно з приписами закону про основи соціальної захищеності інвалідів, у разі надходження більше трьох звернень до державних інституцій від різних громадських організацій з того чи іншого питання– громадські обговорення та консультації по цьому питанню мають проводитись обов’язково.

Довідка НГП. Згідно з наказом Міністерства соціальної політики України від 1 жовтня, Хмельницьке державне експериментально протезно-ортопедичне підприємство має бути реорганізовано шляхом приєднання до аналогічного у Вінниці.

Реорганізацію Міністерство планувало закінчити до 31 грудня цього року.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.